اعمال محدودیت های جدید اپل برای معاملات ارزهای دیجیتال


به گفته آرمسترانگ مدیر صرافی کوین بیس، با اعمال محدودیت های اپل برای ارزهای دیجیتال ، کاربران iOS نمی‌توانند از طریق برنامه‌های غیر متمرکز کسب درآمد کنند.

برایان آرمسترانگ (Armstrong)، بنیانگذار و مدیر عامل صرافی کوین‌ بیس (Coinbase) اخیرا در طی توییتی، نظرات خود را درباره محدودیت های فروشگاه اپ استور (App Store) اپل به اشتراک گذاشت و گفت که این فرشگاه به کاربران اجازه کسب درآمد از طریق ارزهای دیجیتال را نمی‌دهد. طبق ادعای آقای آمسترانگ، شرکت اپل اظهار کرده که شایسته نیست فروشگاه اپ استور اجازه استفاده از اپلیکیشن‌های غیر متمرکز (Dapps) را به کاربران iOS بدهد، زیرا این برنامه‌ها دارای معاملات ارزهای دیجیتال هستند.

بیشتر بخوانید: پیش بینی مدیر کوین بیس درباره ارزهای دیجیتال در ده سال آینده

مدیر عامل صرافی کوین بیس گفت که در پی این اقدام شرکت اپل، قصد دارد تجربه کاربری برنامه خود را بهبود ببخشد تا توسعه‌دهندگان بتوانند به‌روزرسانی‌های سیاست App Store را ارائه دهند. به دنبال اینکه آقای آرمسترانگ از محدودیت های اعمال شده روی برنامه‌های رمزنگاری توسط شرکت اپل مطلع شد، این کار را اقدامی برای از بین بردن نوآوری در حوزه ارزهای دیجیتال دانست و طی توییتی گفت:

به نظر من مشتریان اپل باید آگاه باشند که: برنامه‌های رمزنگاری که در iOS از آن‌ها استفاده می‌کنید، برخی از ویژگی‌های مورد نظر شما را از دست نمی‌دهند، زیرا تیم‌های سازنده به آن‌ها دسترسی ندارند. بلکه قرار است این ویژگی‌ها توسط شرکت اپل سانسور شوند. من اپل را به عنوان یک شرکت، بسیار تحسین می‌کنم و عقیده دارم که محصولات آن‌ها شگفت‌انگیز است. با این حال، محدودیت‌های آن‌ها در اپ استور و به ویژه درباره ارزهای دیجیتال، به نظر من اصلا قابل دفاع نیست و مانع پیشرفت جهان می‌شوند.

مدیرعامل کوین‌بیس همچنین ادعا کرده که شرکت اپل “کاربران را مجبور می‌کند که به جای اپلیکیش‌های غیر متمرکز (وب‌سایت‌ها)، از اپ استور استفاده کنند” و این امر منجر به مشکلات ضد انحصاری خواهد شد.

اهداف پشت پرده محدودیت های شرکت اپل برای ارزهای دیجیتال

علاوه بر این موضوع، آرمسترانگ گفت که تیم وی در کوین بیس تلاش کرده تا جریان این محدودیت‌ها را مستقیما با مدیریت شرکت اپل درمیان بگذارد، اما هیچ پاسخی دریافت نکرده است. با اینکه در این توییت به هیچ یک از مدیران اصلی اپل اشاره نشده، اما مدیر عامل کوین بیس در ادامه اظهار داشت که مذاکرات قبلی با این مدیران، موجب اصلاح برنامه‎‌ها و پس از آن منجر به تجارب بد کاربران iOS و Coinbase شده است.

از زمان انتشار این توییت، شرکت اپل هیچ بیانیه‌ای مبنی بر ادعاهای آقای آرمسترانگ منتشر نکرده است. اما برخی از کاربران توییتر معتقداند که اپل این محدودیت‌ها را جهت جلوگیری از وقوع “کلاهبرداری ارز دیجیتال” و طرح‌های پانزی در نظر گرفته است. یک کاربر توییتی را منتشر کرد:

توییت یکی از کاربران اپل درباره محدودیت های این شرکت برای ارزهای دیجیتا

با اینکه آقای آرمسترانگ مدعی شد که محدودیت های اپل برای ارزهای دیجیتال و برنامه‌های کریپتوگرافیک و اپلیکیشین‌های مربوط به خرید و فروش ارز دیجیتال “مانع کسب درآمد افراد در دوران رکود اقتصادی” می‌شود، اما مدیر عامل این شرکت گفت که دیفای در نهایت به افراد فاقد حساب بانکی در شرایط اقتصادی فعلی کمک خواهد کرد.

منبع: eng.ambcryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)