صدور مجوز ایجاد مزرعه استخراج 6000 ماینری در ایران


تاسیس مزرعه استخراج 6000 ماینری در ایران

به گزارش کوین‌تلگراف و به نقل از وزارت صنعت و معدن ایران، این وزارتخانه مجوز ایجاد مزرعه استخراج ارزهای دیجیتال را به شرکت iminer برای ایجاد یک مزرعه بزرگ 6000 ماینری اعطا کرده‌است. شرکت iminer یک شرکت ترکیه‌ای بوده که مدتی‌است فعالیت خود را در ایران آغاز کرده‌است. زمینه فعالیت این شرکت، استخراج بیت کوین و سرمایه‌گذاری در حوزه ماینینگ می‌باشد. با راه‌اندازی این مزرعه استخراج 6000 ماینری در ایران ، این مزرعه به یکی از بزرگترین فارم ماینینگ ارزهای دیجیتال در ایران تبدیل خواهد شد.

سرمایه گذاری 7 میلیون دلاری مزرعه استخراج در ایران

مطابق گزارشی که هفته گذشته در PressTV منتشر شده‌است، این شرکت ترکیه‌ای سرمایه‌گذاری به ارزش 7.3 میلیون دلار در استان سمنان به انجام خواهند رساند. این مزرعه استخراج 6000 ماینری به منظور استخراج بیت کوین در ایران راه‌اندازی خواهد شد. ظرفیت این مزرعه استخراج 6000 ماینری ، 96000 تراهش بر ثانیه می‌باشد.

علاوه‌براین، این شرکت ارائه خدمات تجاری و معامله‌گری در بازار ارزهای دیجیتال را از طریق مزرعه سمنان و همچنین دفتر مرکزی خود در تهران، برای دیگر کشورها در منطقه انجام خواهد داد. این مسئله ایران را در زمینه مزرعه استخراج ، به محور فعالیت‌ها در خاور میانه تبدیل خواهد کرد.

مزرعه استخراج 6000 ماینری در ایران تاسیس می‌شود

استخراج ارزهای دیجیتال در اقتصاد ایران

دولت ایران در سال گذشته با قانونی اعلام کردن فعالیت در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال، به دنبال استفاده از ظرفیت‌های این صنعت در ایجاد توسعه اقتصادی در کشور بود. از سال گذشته تا به امروز حدود 1000 مجوز مختلف در زمینه استخراج ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های مرتبط با این صنعت به شرکت‌های مختلف اعطا شده‌است. که آخرین و بزرگترین آن، مجوز تاسیس مزرعه استخراج در استان سمنان بوده‌است. مزیت ایران در این زمینه، قیمت تمام شده بسیار پایین انرژی در کشورمان می‌باشد.

 هزینه برق برای استخراج ارزهای دیجیتال یکی از بزرگترین دغدغه‌ها و مشکلات ماینرها می‌باشد. به دلیل قیمت پایین این انرژی در ایران، سودآوری این صنعت در ایران، بالاتر می‌باشد.

اقتصاد ایران از محدودیت‌های تجاری و همچنین ادامه تحریم‌های اعمال شده توسط ایالات متحده و سایر کشورهای غربی رنج می‌برد. از این رو برخی از مقامات نظامی-سیاسی در ایران در جهت تسهیل تجارت با سایر کشورها و هم‌چنین به حداقل رساندن اثرات تحریم، پیشنهاد داده‌اند که از ظرفیت‌های ارزهای دیجیتال استفاده شود.

با این‌حال به دلیل وجود تحریم‌ها علیه ایران و ممنوعیت واردات تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس این مزرعه استخراج ،به نظر می‌رسد این شرکت برای تجهیز این فارم ماینینگ باید به قاچاق و تجهیزات غیررسمی روی آورد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)