آیا اکنون سرمایه گذاری در بیت کوین درست است؟


اینکه خرید و فروش و سرمایه گذاری در بیت کوین درست و خوب است یا خیر، سوالی است که ذهن تریدر های ارز های دیجیتال را درگیر کرده است. اما دلیل معقول آن چیست؟

به دلیل همه گیری ویروس کرونا، شش ماه گذشته احتمالاً تا چند سال، تأثیر پایداری بر اکثر اقتصادهای جهان خواهد گذاشت. در این میان، تمایل به سرمایه گذاری در بیت کوین به عنوان یک جایگزین مطمئن و درست برای طلا و یک ذخیره‌ی قابل توجه از دارایی افزایش یافته است. درادامه به بررسی دلایل منطقی بودن خرید و فروش ارز دیجیتال بیت کوین در شرایط امروز می‌پردازیم.

بیماری کرونا و عدم اطمینان حاصل از آن در اکثر بازارها، نشان داده که سیستم‌های مالی سنتی ما چقدر حساس است و به دنبال آن افزایش تمایل به سرمایه گذاری در بیت کوین، از طریق کوریدورهای مالی سنتی، آن هم در این اوضاع سخت بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

سرمایه گذاری درست در بیت کوین

در تعاملات اخیر، دن هلد – Dan Held، مدیر توسعه تجارت كراكن – Kraken در مورد چگونگی شرایط اقتصاد كلان سرمایه گذاری هوشمندانه و درست بودن خرید بیت کوین که ثابت کرده یک جایگزین قابل اعتماد برای طلا است، صحبت و خاطرنشان كرده است كه سرمايه گذاری در هر چیزی که به نوعی جايگزين مطمئنی برای طلا است، كاملاً منطقی خواهد بود.

وی در ادامه با تمجید از ویژگی‌های تئوری مدرن سبد سهام توضیح داده که برای تریدرها و سرمایه گذارانی که بیت کوین را در پورتفولیوی خود قرار داده باشند، تهدید کم‌تری وجود دارد:

شما می‌توانید به منظور محافظت از سبد ارز خود، سرمایه گذاری در بیت کوین را در اولویت قرار دهید. این ارز دیجیتال ارتباط چندانی با بازارهای مالی موجود، خصوصاً بازار سهام ندارد. بنابراین اگر آن‌ها شروع به تغییر کنند، ممکن است BTC نیز متفاوت حرکت کند و این همان چیزی است که نظریه مدرن پورتفولیو، دربار‌ه‌ی دارایی‌هایی گفته که متفاوت با یکدیگر، در حال تغییر هستند.

خرید بیت کوین

با این حال، در مقایسه با دارایی های سنتی، شاخص S&P 500 نشان می‌دهد که سال گذشته شاهد افزایش ثابت همبستگی با بیت کوین بوده‌ایم. از ژوئن سال 2019، طبق داده‌های بازاری ارائه شده توسط کوین متریکز – CoinMetrics، همبستگی با رمز ارز بیت کوین به 01.9 رسیده است.

آقای هلد خاطرنشان کرده است که: با در نظر گرفتن تحمل ریسک افراد، اضافه کردن بیت کوین به عنوان گزینه‌ای برای سبد سهام سنتی سرمایه گذاران در بازار امروز، تصمیم بسیار درست و مهمی است. از آن‌جایی که مزایای این ارز دیجیتال پیشرو در مواقع عدم اطمینان بسیار مشهود است، احتمالاً حتی سرمایه گذاران نهادی بیشتری را نیز جذب می‌کنند. برای مثال می‌توان به پائول تودور جونز – Paul Tudor Jones که اخیرا اقدام به ترید و سرمایه گذاری در بیت کوین کرده و آن را یک مانع در برابر تورم شمرده اشاره کرد، که ممکن است یک گام مثبت در جهت پذیرش بیت کوین باشد. آقای هلد خاطرنشان كرده:

بنابراین وقتی بیت کوین، به سبد سهام که ساختار آن کاملاً منطقی بوده، اضافه شود؛ برای همه تریدرها و سرمایه گذاران، حتی کسانی که در آستانه بازنشستگی هستند، ارزی منطقی به نظر می‌آید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)