نامزدی ریاست جمهوری کانیه وست ؛ خبر خوب برای بیت کوین؟


کانیه وست – Kanye West خواننده مشهور آمریکایی که برخلاف دونالد ترامپ طرفدار بیت کوین است، اظهار داشته که درصدد نامزدی ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا است.

روز گذشت که ایالات متحده مشغول برگزاری جشن 4ام جولای یعنی روز استقلال آمریکا بود، رپر و کارآفرین مشهور آمریکایی کانیه وست – Kanye West در توئیتی گفت که درصدد نامزدی ریاست جمهوری آمریکاست. با اینکه میزان جدی بودن قصد وی کاملا مشخص نیست، اما این کاندیدای جدید سریعا با پشتیبانی و حمایت مدیرعامل شرکت تسلا – Tesla و اسپیس ایکس – SpaceX ، ایلان ماسک – Elon Musk ، مواجه شد.

نامزدی ریاست جمهوری و ارز دیجیتال غیرسیاسی؛ دو یار کانیه وست

کانیه وست در تاریخ 25 آوریل 2018 (5 اردیبهشت 97)، با توئیتی که در آن تنها نوشته بود “decentralize” به معنای “غیرمتمرکز”، اولین حمایت خود از صنعت ارز دیجیتال را نشان داد.

کمی پس از آن، کانیه وست که حالا نامزدی ریاست جمهوری آمریکا را در پیش دارد و یکی از پر سروصداترین هنرمندان سبک هیپ هاپ است، با روحیه‌ای مثبت در مصاحبه‌ای با TMX در ماه می 2018 (اردیبهشت 97) مستقیما نام بیت کوین را به زبان آورد.

وی در این مصاحبه گفته بود طراحی عکس هریت توبمن – Harriet Tubman، برنداز آمریکایی، روی اسکناس 20 دلاری که اکنون به تعویق افتاده و رئیس جمهور دونالد ترامپ نیز از آن در اولین کمپین تبلیغاتی خود در سال 2016 به عنوان “اصلاح ناب سیاسی” یاد کرده، باعث شده که وی به بیت کوین روی آورد.

کانیه وست ادعا کرده بود که دیدن آن اسکناس وی را یاد دوران برده‌داری انداخته و وی درصدد استفاده و خرید بیت کوین، ارز غیرمتمرکز و بدون مرز، افتاده است:

وقتی که عکس هریت توبمن را روی اسکناس 20 دلاری دیدم، تصمیم گرفتم از بیت کوین استفاده کنم.

از زمان این مصاحبه در سال 2018 تا کنون، کانیه وست در مورد ارزهای دیجیتال هیچ صحبتی نکرده و مشخص نیست که هنوز هم همان موضع قدیم خود را دارد یا خیر.

ترامپ طرفدار بیت کوین نیست

دونالد ترامپ که به احتمال زیاد در ماه نوامبر سال جاری با جو بایدن – Joe Biden دیگر نامزد حذب دموکرات رقابت خواهد کرد، در توئیتی در ژوئیه سال 2019 گفته بود که طرفدار بیت کوین نیست.

همانطور که پیشتر سایت خبری یوتودی (U,Today) گزارش کرده بود، مشاور امنیتی پیشین دونالد ترامپ، جان بولتون – John Bolton، نوشته بود که رئیس جمهور ایالات متحده به رئیس خزانه‌داری، استیون منوچین – Steven Mnuchin گفته است که در کتاب جدید خود بزرگترین ارز دیجیتال دنیا را درهم بکوبد.

نظر شما درباره نامزدی ریاست جمهوری کانیه وست چیست؟ آیا وی می‌تواند به دنیای ارزهای دیجیتال روح تازه‌ای ببخشد؟


برچسب ها: بیت کوین

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)