🔴هشدار: مراقب کلاه برداری کینگ مانی (KingMoney) و یوتی بایت (UtByte) باشید!


کاربران ایرانی بار دیگر در خطر یک طرح کلاه‌برداری قرار گرفته‌اند. این طرح وابسته به یکی از شرکت‌های بازاریابی شبکه‌ای است و کینگ مانی (KingMoney) و یوتی بایت (utbyte) نام دارد.

کلاه برداران هر بار در شکل جدیدی سعی در فریب مردم را دارند. این بار در قالب یک ارز دیجیتال به نام کینگ مانی (KingMoney) و کیف پول یوتی بایت (utbyte). اکیدا توصیه می‌کنیم که در صورت شنیدن این دو کلمه، به هیچ‌وجه سمت سرمایه‌گذاری در این طرح‌های پانزی نروید!

نکته عجیب در این کلاه‌برداری، وابسته بودن آن به یکی از شبکه‌های نتورک مارکتینگ (بازاریابی شبکه‌ای) ایرانی است. طبق گزارش‌های واصله، این شرکت بازاریابی به طور غیر مستقیم به تمام کاربران و زیرمجموعه‌های خود پیشنهاد سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را از طریق صرافی و کیف پول یوتی بایت و ارز دیجیتال کینگ مانی می‌دهد. اما جدای از این مسئله، فهمیدن کلاه‌برداری بودن این پروژه کاری بسیار آسان است.

بهتر است در ابتدا نگاهی به وبسایت ارز دیجیتال کینگ مانی به آدرس kingmoney.io بیندازیم:

سایت کینگ مانی و یوتی بایت

این پروژه در قسمت Contact خود را سوئدی معرفی می‌کند:

آدرس kingmoney

حال بهتر است نگاهی به اطلاعات آماری وبسایت این پروژه در پایگاه الکسا بیندازیم:

الکسای کینگ مانی

مشاهده می‌نمایید که به طرز 73 درصد از ترافیک ورودی به سایت از سمت کشورمان ایران است! به عبارتی می‌توان این‌گونه تلقی کرد که سوئدی بودن این پروژه صرفا یک پوشش است و کلاه‌برداران و هدف آن‌ها ایرانی هستند.

اما اجازه بدهید شما را با قسمت جذاب‌تر ماجرا آشنا کنیم؛ مقاله فنی (یا اصطلاحا وایت پیپر) این ارز دیجیتال. اطلاعات فنی هر ارز دیجیتالی در قالب یک مقاله (همانند تمام مقالات علمی که تاکنون دیده‌اید) به نام وایت پیپر (Whitepaper) از جانب تیم سازنده ارائه داده می‌شود. خوشبختانه پروژه کینگ مانی نیز وایت پیپر خود را در وبسایتش ارائه داده است. پس مستقیم به سراغ وایت پیپر می‌رویم. وایت پیپر این پروژه از طریق این آدرس در دسترس است.

ما در اینجا با یک وایت‌پیپر 6 صفحه‌ای بدون ارائه هیچ اطلاعات فنی‌‌ای روبرو هستیم. در قسمت اول وایت پیپر نیز مستقیما به بازاریابی شبکه‌ای این پروژه اشاره شده است:

وایت پیپر kingmoney

در انتها نیز توسعه‌دهندگان این پروژه به صورت زیر معرفی شده‌اند:

سازندگان کینگ مانی

بله، توسعه‌دهندگان آقایان Lucas، Torne و Saga هستند! کلاه‌برداران حتی زحمت دادن ظاهر بهتر به قسمت توسعه‌دهندگان را به خود نداده‌اند.

در این قسمت شما می‌توانید وایت پیپر پروژه لینک‌چین که یکی از پروژه‌های معتبر ارزهای دیجیتال است را مشاهده نمایید و تفاوت را درک کنید!

ساده‌ترین سوالی که باید پاسخ داده شود، الگوریتم اجماع این ارز دیجیتال چیست؟! مگر می‌شود که بلوک‌ها در یک شبکه بلاکچینی به صورت خودکار تولید شوند؟ گره‌ها یا همان نودهای این شبکه کجا هستند؟! در هیچ جای وایت پیپر و سایت کینگ مانی به این مورد اشاره نشده است! خوانندگان عزیز باید دقت داشته باشند که اجماع در ارزهای دیجیتال یک اصل حیاتی است و بدون آن، بلاکچین معنا ندارد. همچنین بدون مشخص بودن گره‌ها، تمرکززدایی نیز معنایی ندارد. تمرکز‌زدایی یکی از ویژگی‌ها و اهداف مهم ارزهای دیجیتال است. ارز دیجیتالی که این دو مورد را نداشته باشد، قطعا باید به آن شک کرد.

اکنون به سراغ utbyte می‌رویم. یوتی بایت خود را کیف پول کینگ مانی و یک صرافی معرفی می‌کند. طبق بررسی‌های انجام شده پروفایل یوتی بایت در سایت الکسا، 80 درصد از ترافیک این سایت نیز از طریق کشورمان ایران می‌باشد:

کلاه برداری یوتی بایت

اکنون یک اکانت ساخته و وارد حساب کاربری خود در صرافی utbyte می‌شویم. به اسکرین شات زیر دقت کنید:

یوتی بایت و کینگ مانی

ارزش بازار ارز کینگ مانی طبق ادعای سایت utbyte برابر با 28 میلیارد یورو و معادل تقریبا 31 میلیارد دلار است! بله اشتباه نکنید! به عبارتی ارزش بازار این ارز بالاتر از اتریوم و ریپل، بعد از بیت کوین در رده دوم بازار ارزهای دیجیتال قرار دارد! عجب الماسی! جالب است که این پروژه در Coinmarketcap.com لیست شده، ولی هنوز هیچ مشخصات دقیقی برای آن وجود ندارد، زیرا در صورتی که ارزش بازار این ارز بر اساس قیمت و سکه در گردش آن حساب شود، جایگاه این ارز دوم خواهد شد! برای افرادی که کمی سواد بازارهای مالی داشته باشند، این مورد بسیار عجیب است و تاییدی بر کلاه‌برداری بودن این پروژه است.

همچنین بهتر است به چارت قیمتی این ارز دیجیتال توجه کنید:

مشاهده می‌کنید که در تاریخ 20 ژانویه 2020، قیمت به یک باره 90 درصد کاهش یافته است! باز هم یک مورد عجیب دیگر!

تمامی موارد در مورد کینگ مانی مشابه با ارز دیجیتال فوین است. ارز دیجیتال فوین یک کلاه‌برداری بود. اما کلاه‌بردارها ماه‌ها به پای آن نشستند و قیمت را ساختگی به 3000 دلار رساندند. اما به یک باره، قیمت به زیر 10 دلار رسید و کلاه‌بردارها برای همیشه ناپدید شدند. ارز فوین در بسیاری از صرافی‌ها مانند HotBit نیز لیست بود…

اکیدا توصیه می‌شود که از سرمایه‌گذاری در طرح‌های کینگ مانی و یوتی بایت و هرگونه طرح مشابهی بپرهیزید.

کلاه‌برداری پانزی

طرح پانزی یکی از پرکاربردترین طرح‌های کلاه‌برداری است. در این‌گونه‌ طرح‌ها، کلاه‌برداران به قربانیان پیشنهاد سرمایه‌گذاری در طرحی را می‌دهد که سودهای آن بسیار بالاتر از سودهای عُرف است. همچنین به قربانیان پیشنهاد می‌شود که در صورت جذب زیرمجموعه، نرخ سود آن‌ها افزایش خواهد یافت. طرح‌هایی مانند گلد کوئست در دهه 80 در ایران، طرح یونیک فایننس در سال‌های اخیر و ارز دیجیتال بیت کانکت از نمونه‌های کلاه‌برداری پانزی بوده‌اند.

در طرح پانزی، ممکن است که کلاه‌بردار تا مدتی سود قول داده شده را از طریق پول وارد شده توسط قربانیان جدید را بدهد. اما پس از مدتی که ورود پول به مجموعه کاهش یافت، کلاه‌بردار به هدف خود رسیده است و با حجم عظیمی از پول فرار می‌کند.

به صورت کلی، هرگاه فردی از دوستان و آشنایان شما به سراغتان آمد و به شما طرحی را پیشنهاد که بر اساس آن شما با سرمایه‌گذاری یک مقدار حداقل، سودهایی بسیار بالاتر از سودهای بانکی را دریافت می‌کنید و شرط آن هم این باشد که قادر به برداشت وجه اولیه سرمایه‌گذاری خود ظرف یک مدت خاص نیستید، بدانید که دوست شما قربانی یک طرح پانزی است و شما نیز در صورت قبول کردن این طرح، قربانی بعدی خواهید بود.

سرمایه‌گذاری سالم در ارزهای دیجیتال

بیت کوین اولین ارز دیجیتال بود که در سال 2009 راه اندازی شد. پس از بیت کوین ارزهای دیجیتال دیگری مانند اتریوم و ریپل به دنیا معرفی شدند. اساس این ارزها بر مبنای تکنولوژی بلاکچین است و تمام تراکنش‌ها کاملا شفاف است. این ارزها طی سال‌های حضور خود، همواره طی بدترین شرایط نیز سلامت خود را نشان داده‌اند و به عبارتی خود را اثبات کرده‌اند. در سال‌های اخیر نیز بانک‌های معتبر دنیا به سمت تکنولوژی بلاکچین رفته‌اند. این‌ها همه نشان از سلامت کلی بلاکچین و ارزهای دیجیتال دارد.

اما در این بین همواره کلاه‌برداران با سوء استفاده از دانش کم برخی از افراد، اقدام به کلاه‌برداری در قالب ارزهای دیجیتال کرده‌اند. یکی از مطرح‌ترین کلاه‌برداری‌ها، ارز دیجیتال بیت کانکت بود که منجر به از بین رفتن سرمایه چند صد میلیون دلاری افراد شد. اخیرا نیز این سناریو در مورد ارز دیجیتال فوین اتفاق افتاد و کلاه‌برداران پس از حدود یک سال، بالاخره به هدف خود رسیدند و بخش عظیمی از سرمایه افرادی که در ارز دیجیتال فوین سرمایه‌گذاری کرده بودند را به جیب زدند.

بنابراین کینگ مانی و یوتی بایت اولین و آخرین ارز دیجیتال کلاه‌برداری نبوده و نیست. شاید تا یک سال دیگر این ارز همانند فوین و بیت کانکت به فعالیت خود ادامه دهد و سرمایه افراد مختلف را جذب کند و سود را از طریق جذب سرمایه افراد جدید جذب کند، اما بالاخره پروژه کلاه‌برداری تکمیل خواهد شد و ارزهای بی ارزش KIM در دست سرمایه‌گذاران خواهد ماند و در عوض سرمایه سرمایه‌گذاران در جیب کلاه‌برداران خواهد بود.

این در حالی است که اگر شما به ارز دیجیتال اعتقاد دارید، می‌توانید در ارزهایی که طی سال‌ها سلامت خود را نشان داده‌اند سرمایه‌گذاری کنید. بیت کوین، اتریوم، ایاس، کاردانو، بیت کوین کش و … فقط تعدادی از ارزهای سالم بازار با داشتن تکنولوژی نوآورانه و انقلابی هستند.

در صورتی که تمایل به آشنایی بیشتر با ارزهای دیجیتال دارید، می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده نمایید:

مفاهیم اولیه در مورد بیت کوین

مفاهیم اولیه در مورد اتریوم

دانشنامه کیف پول ارزهای دیجیتال

دانشنامه سرمایه‌گذاری ایران کریپتوکارنسی

آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال

کانال رایگان سیگنال‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی

گروه نقد و بررسی ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی

بروزرسانی

پس از انتشار این مطلب، برخی از افراد مدعی شدند که ارز کینگ مانی از مدت‌ها پیش وجود داشته است اما بنا به دلایلی با استقبال خوبی مواجه نشد و بعدها دو شرکت بازاریابی مطرح شروع به استفاده از این ارز کردند. به عنوان مثال، نظر ثبت شده در این باره که در قسمت نظر خوانندگان هم موجود است را مطالعه نمایید:

نوشته شده توسط Arash: کی مانی‌در‌اصل مال یک شرکت سوئدیه ک چند وقت پیش وارد بازار شد اما نتونست اقبال خوبی داشته باشه و مدتها قیمتش بسیار پایین و ترید خوبی نداشت مقدار زیادی از سکه هاش یا همون supply تو همون دوران روانه بازار شد با قیمت بسیار پایین ک خدا میدونه الان تو کیف پول کیا هست و رمزشون یادشون نیس چون ارزشش کم بود بعدها دو تا شرکت بزرگ و بنام و قدیمی بازاریابی شبکه ای ک یکیش سوئدیه و دیگری ایرانی اقدام به عرضه این‌ ارز دیجیتالی تو تراکنشهای مالی شرکتشون کردن.

اما باز هم برای رد ادعاهای این چنینی برای فریب مردم، کافی است که به منابع آماری موثق رجوع کنیم. برای این منظور، بهتر است اطلاعات دامنه KingMoney.io را از طریق سایت Who.is بررسی نماییم:

کینگ مانی و یوتی بایت

در تصویر بالا مشخص است که تاریخ ثبت دامنه 2019/5 است. یعنی 10 ماه قبل! بنابراین ادعاهای مطرح شده توسط برخی از افراد دروغین به نظر می‌رسد و تایید مجددی بر کلاه برداری بودن این پروژه است. لطفا فریب این گونه حرف‌ها را نخورید.ثبت نظر
نظرات کاربران (186 نظر)
arash

با سلام خدمت دوستانی ک ارز کینگ مانی رو تا الان نگه داشتن و صبوری کردن اینطور ک پیداس و از اخبار پیرامون این ارز مشخصه قراره طی سه ماه اینده رشد چشمگیری داشته باشه البته ک کسی از اینده بطور قطع نمیتونه صحبت کنه اما به نظر اتفاقات خوبی در راهه به امید اینکه همه ی عزیزانی ک صبوری کردن پاداش صبرشون رو بگیرن موفق و پر سود باشید

پرهام فرضی

اکانت من دو هفتس بدون هیچ دلیلی بلاک شده و هیچ کسی بهم پاسخگو نبوده

سجاد

خداییش چه فکر کردید رفتید رو یه ارزی که رتبه‌ش تو کوین مارکت کپ،‌ 2482 هست، حدود ۲۰۰ دلار سرمایه گذاری کردید. وقتی این همه ارزهای شناخته شده مثل بیتکوین، اتریوم، ریپل، لایت کوین وجود داره،‌ واقعا مضحک نیست این همه پول سرمایه‌گذاری کردید رو یه همچین ارزی؟! یعنی فکر میکردید مثلا از بیتکوین کش و اتریوم قراره جلو بزنه؟

arash

برادر گرامی کسی فکر نمیکرد از بیت کوین جلو میزنه اما الت کوینی ک تازه میاد اگه پشتیبان درست درمون داشته باشه اوایلش میتونه سرمایه ادمو چند برابر کنه ک برای کیمم همین تصور وجود داشت البته برای کسایی ک زود خریدن با افتی ک کرده هم هنوز چند برابر سود ایجاد کرده برای کسانی هم ک تو قیمت بالا خریدن و افت کرد مثل کسایی ک بیتو رو ۲۰‌هزار خریدنو اومد رو ۳ هزار یا باید صبور باشن تا بالابره و ضررشون جبران شه یا با ضرر بفروشن ارز دیجیتال همینه ریسک خاص خودشو داره سود توش هست ضررم هست اما صبر مهمترین فاکتوره فعلا ک کیم رو ۱۰۰ یورو ساکنه و به نظر من این کف قیمت و پایین ترین قیمتش تا اخر امساله البته این نظر منه تا ببینیم چطور پیش میره

محمد

ارزی که توی هیچ صرافی معتبری خرید و فروش نمی شه حتما کلاه برداری هست

نایب

سلام داداش خبری نشد ازت اگه میخوای ورداری شماره بده زنگ بزنم باهات صحبت کنم اگه خواستی بگیرش

نایب

سلام من میخوام بفروشم بیا بدم بهت

Ebi

سلام اقا هرکی هر تعدادی داره من خریدارم

arash

سلام دوست عزیز کیم توی صرافی p2pb2b لیسته ک صرافی معتبری هست جدیدنم توی صرافی hitbtc لیست شده حالا اگه اینا از نظر شما معتبر نیستند نظرتون محترم اما اشتباهه

arash

سلام متاسفانه بخاطر صف فروشی ک کاربرا بعد از برداشتن اکسچنج داخلی یوتیبایت ایجاد کردن و هر کسی قیمتی کمتر از دیگران برا اینکه کیمشو زود به بیت تبدیل کنه گذاشتن ، قیمت به شدت افت کرد البته یواش یواش با فروش کیمهایی ک ادمهای نگران با قیمت پایین به فروش رسوندن الان روندش یکم بهتر از قبل شده و کم کم داره بالا میره البته اینکه روندش چطور میشه و چقدر قیمت بالا میره بستگی به تقاضا داره اگه همین روند روبه بالا ادامه پیدا کنه با یسری طرح هایی ک یوتی بایت گفته قراره اضافه کنه تو قسمت ترید ممکنه قیمتش بالاتر بره ولی در کل روندش قطعی نیس امیدواریم ک بالا بره و افرادی ک این ارز رو خریدن با ارزون فروختن به خودشون ودیگران آسیب نزنن. دوستان توجه داشته باشید ک ارز دیجیتال روند قطعی نداره همین بیت کوین ک پادشاه ارزهای دیجیتال بهش میگن از قیمت ۲۰ هزار دلار اومد رو ۳ هزار دلار پس قیمت و ارزش هر ارزی رو تقاضای اون ارز مشخص میکنه پر سود باشید

رضا

سلام من کینگ مانی خریدم عضو ***هم شدم همش کلاه برداریه درسته به بیت تبدیل میشه ولی هر وقت دلشون می‌خواد ولت شماره میبندن من پنج ماه پولم موند دستشون سود که نکردم پول خودمم نتونستم درست بگیرم کلا *** که *** بهش کلاه برداریه فقط از آدم‌های ساده استفاده میکنن گول شو نخورین لعنت بهشون

0