اگر بازده اوراق قرضه ایالات متحده سقوط کرد، بیت کوین بخرید


به گفته کیوا وانگ (Qiao Wang)، مدیر محصول شرکت مساری (Messari)، در صورت سقوط بازده اوراق قرضه ایالات متحده، گرفتن پوزیشن لانگ (خرید) در بازار بیت کوین کار عاقلانه‌ایی است.

این بیانیه با پیش بینی سقوط بازده اوراق قرضه ده ساله ایالات متحده و نزدیک شدن آن به صفر منتشر شده است. حالا که داشتن اوراق قرضه بلند مدت سودآوری کمتری دارد، انتظار می رود که بیت کوین بازده بالاتری داشته باشد.

با قیمت های فعلی، بازده اوراق خزانه داری 10 ساله ایالات متحده به اندازه ایی نیست که  یک سرمایه گذاری ده ساله را توجیه کند.

با این وجود، مردم اوراق قرضه بلند مدت را به عنوان ابزاری استراتژیک نگه می دارند تا از آنها برای تمدید دوره پورتفوی خود استفاده کنند و بعدا برای جبران ضررهای خود در یک سبد سهام سنگین معامله کنند.

کیوا وانگ مدیر محصول شرکت مساری، در جدیدترین یادداشت خود به مشتریان گفت که با سقوط بازده اوراق قرضه نزدیک به صفر، زمان آن رسیده است که در سبد سهام خود بک آپ بیشتری داشته و در بازار بیت کوین پوزیشن لانگ بگیرید.

لانگ بیت کوین

این تحلیل گر چنین بیان داشت كه در صورت سقوط بازده اوراق قرضه 10 ساله خزانه داری ایالات متحده آمریکا، انتظار دار پوزیشن های لانگ بیت کوین پر شوند.

بازده 10 ساله اوراق قرضه آمریکا در برابر قیمت اسپات بیت کوین
بازده 10 ساله اوراق قرضه آمریکا در برابر قیمت اسپات بیت کوین

وی با توجه به افزایش همبستگی مثبت بیت کوین با S&P 500 سرنخ هایی پیدا کرده مبنی بر اینکه “شاخص بازده درآمد پیشروی وال استریت (Wall Street index’s forward earnings yield)” و سود سهام  به ترتیب 4 و 1 درصد هستند.

همچنین بازده اوراق قرضه بنچمارک آمریکا “تقریباً صفر” است که این امر می تواند سرمایه گذاران را برای جستجوی سود بیشتر به سمت بازارهای پر خطر روانه کند. آقای وانگ نوشت: “من از نزدیک بر بازده خزانه داری نظارت دارم.”

بازار ارواق قرضه خزانه داری تمایل دارد به یکی از شاخص های قدرتمند و پیشرو تبدیل شود که مطمئناً این کار را اواخر ژانویه کرد. اگر بازده اوراق قرضه 10 ساله سطح حمایت کف را بشکند، وقت آن است که وارد مرحله دفاع شویم. مواضع اصلی من خرید و لانگ کردن بیت کوین ، طلا ، آمازون و  علی بابا هستند.

اوراق قرضه پر خطر هستند

این بیانیه ها بیش از دو ماه بعد از اجرای تسهیل سیاست های پولی (quantitative easing) و کاهش اجباری نرخ بهره توسط بانک فدرال رزرو منتشر شدند.

 سیاست های بانک مرکزی ایالات متحده قیمت اوراق را افزایش داده، به گونه ای که نه تنها یک شبکه ایمن برای سرمایه گذاران ایجاد نکرده، بلکه نگهداری بیشتر آنها نیز خطرناک‌تر شده است .

به نظر می رسد بازده سرمایه گذارانی که دارای پوزیشن بلند مدت 10 ساله هستند، برای جبران زیان هایی که ممکن است در صورت سقوط بازار سهام متحمل شوند، کافی نیست.

آنها حتی اگر بانک مرکزی نرخ بهره را افزایش دهد، باز هم ممکن است اوراق را نزد خود نگاه دارند تا دوره اوراق را به اتمام برسانند. این امر ممکن است به معنای از دست دادن فرصت های بیشتر برای سرمایه گذاران اوراق قرضه بلند مدت باشد.

استیون گری، مدیرعامل و مدیر ارشد سرمایه گذاری شرکت Grey Value Management LLC، در اوایل ماه مارس به سرمایه گذاران توصیه کرد که اوراق بهادار خود را به صورت نقدی حفظ کنند، تا از نقدینگی کافی برای ورود دارایی هایی با بازده بهتر برخوردار باشند.

بیش از دو ماه بعد  هنگامی که شاخص S&P 500 و بیت کوین به دلیل تزریق پول به طور چشمگیری رشد یافتند، آقای وانگ این جریان  پول را یک “سیگنال واقعی” برای بازار بیت کوین خواند.

بانک فدرال با چاپ و کنترل حجم بسیار زیادی از پول، کمبود اعتبار در اقتصاد را جبران کرده و اثر ثروت مثبتی را به جای گذاشته است. بخشی از این پول غالباً به عنوان پوشش ریسک (هجینگ) در برابر اوراق قرضه ایالات متحده، وارد بازار بیت کوین می شود.

آقای وانگ درباره پیشنهادی که برای لانگ کردن و خرید بیت کوین داده بود گفت: “در کل، من در میان مدت نظر صعودی شدن قیمت را دارم، که این روند شاید چند ماه یا چند سال دیگر ادامه داشته باشد.”ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)