تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 24 مهر 99


تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بیت کوین کش ، بایننس کوین ، پولکادات ، لینک و کاردانو برای امروز پنجشنبه 24 مهر 99.

بازده اوراق قرضه در اکثر کشورهای توسعه یافته از زمان پاندمی کووید-19 و اقدامات گسترده بانک‌های مرکزی برای مقابله با بحران اقتصادی ناشی از آن، به شدت کاهش یافته است. این اتفاق می‌تواند برای موسسات سرمایه‌گذاری و سبدگردان‌ها که به طور سنتی 60 درصد از پرتفوی خود را به سهام و 40 درصد دیگر را به ابزارهای درآمد ثابت مانند اوراق قرضه تخصیص می‌دهند، چالش ایجاد کند.

در این هفته، فیدلیتی (Fidelity) که یکی از بزرگترین موسسات سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، با انتشار یک گزارش مفصل به این نتیجه رسید سبدهایی که حداقل یک تا سه درصدشان به بیت کوین تخصیص یافته است، عملکرد بهتری نسبت به سبدهای 60 به 40 سنتی در بازه‌های زمانی مختلف داشته‌اند.

بیشتر بخوانید: بخش دوم گزارش فیدلیتی: بیت کوین به یکی از دارایی‌های اصلی موسسات سرمایه گذاری تبدیل می‌شود

نقشه بازار
نقشه بازار

گزارش منتشر شده توسط فیدلیتی نشان می‌دهد در صورتی که بیت کوین حتی بتواند بخش کوچکی از بازار سرمایه گذاری را جذب کند، ارزش بازار آن می‌تواند رشد چشم‌گیری را ثبت کند. در حال حاضر، ارزش کل بازارهای دارایی‌های جایگزین و بازار اوراق قرضه به ترتیب 13.4 و 50.3 تریلیون دلار است.

بیشتر بخوانید: بخش سوم گزارش فیدلیتی: سرمایه گذاران خرد “بدون شک” وارد بازار بیت کوین خواهند شد

بر اساس گزارش منتشر شده توسط Coin98، در سال جاری میلادی 13 شرکت عمومی نزدیک به 6.8 میلیارد دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند. با وجودی که این مقدار معادل 3.2 درصد از ارزش کل بازار رمز ارز BTC است، این اتفاق می‌تواند مشوقی برای ورود شرکت‌های بعدی باشد. ارزش بازار Bitcoin به گونه‌ایست که اگر ورود شرکت‌های سرمایه‌گذاری به بازار ارزهای دیجیتال ادامه دار باشد، قیمت این ارز دیجیتال سریعا افزایش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر – 24 مهر

اتفاقات فوق الذکر تقویت کننده فاندامنتال بیت کوین در بلند مدت هستند. در بازه کوتاه مدت، تحلیل تکنیکال کارایی بیشتری دارد. امروز 24 مهر 99، کوین تلگراف به تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار پرداخته که در ادامه به ارائه آن می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 24 مهر

دوشنبه این هفته شاهد شکست مقاومت 11,500 دلاری و رشد قیمت تا سطح 11,719 دلاری بودیم، اتفاقی که البته ادامه دار نبود و خریداران نتوانستند قیمت را روی مقاومت ذکر شده تثبیت کنند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که در سطوح بالاتر، فشار فروش بیت کوین از جانب معامله‌گران کوتاه مدت بسیار گسترده است.

تحلیل قیمت بیت کوین - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 24 مهر

طی دو روز گذشته بیت کوین وارد فاز اصلاحی شده، اما نکته مثبت این است که خریداران به شدن از سطح 11,150 دلار حمایت می‌کنند. حرکت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه به سمت بالا و قرارگیری اندیکاتور RSI در محدوده 60، حکایت از برتری خریداران نسبت به فروشندگان دارد.

اگر قیمت بار دیگر به بالای سطح 11,560 دلار صعود کند و روی آن تثبیت شود، ممنتوم در جهت ادامه روند صعودی افزایش خواهد یافت. در این صورت، اهداف در دسترس به ترتیب قیمت‌های 12,048 دلار و 12,460 دلار خواهد بود. در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 11,000 دلار و سقوط قیمت به زیر آن، هشداری برای به خطر افتادن روند صعودی است.

تحلیل قیمت اتریوم – 24 مهر

مقاومت سنگین فروشندگان روی سطح 395 دلار باعث شده تا ارز دیجیتال شبکه اتریوم یعنی اتر (ETH)، درون بازه 395 دلار تا 308 دلار نوسان کند. با این حال، با توجه به افزایش تدریجی میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی، می‌توان انتظار داشت که تلاش‌ها برای شکست سقف این بازه افزایش یابد.

تحلیل قیمت اتریوم - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 24 مهر

اگر خریداران بتوانند با خرید اتریوم قیمت را روی خطوط میانگین متحرک نشان داده شده در چارت حمایت کنند، احتمال رشد قیمت به بالای سطح مقاومتی 395 دلار افزایش خواهد یافت. در صورت موفقیت و رسیدن قیمت به بالای این مقاومت، شروع یک رالی قیمتی با هدف 488 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

بر خلاف این دیدگاه صعودی، اگر قیمت به زیر خطوط میانگین متحرک سقوط کند، هدف نزولی بعد خط روند صعودی آبی رنگ نشان داده شده در تصویر است. واکنش قیمت به این خط روند حیاتی خواهد بود و در صورتی که حمایت این خط روند از دست رود، روند صعودی اتریوم به خطر خواهد افتاد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 24 مهر

خریداران در رساندن قیمت رمز ارز XRP به بالای مقاومت 26 سنت ناموفق بودند و الگوی سر و شانه تکمیل نشد. خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI به نزدیک عدد 50 رسیده است. لذا می‌توان گفت فشار عرضه و تقاضا یکسان است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 24 مهر

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر خطوط میانگین متحرک هدایت کنند و قیمت زیر آن‌ها تثبیت شود، احتمالا برای چند روز شاهد روند خنثی و طی کردن فاز تحکیم خواهیم بود. در سمت مقابل، واکنش قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 24.8 سنت احتمالا تلاش مجدد خریداران برای خرید ریپل و غلبه بر مقاومت 26 سنت را به دنبال خواهد داشت.

اگر حداقل یک کندل روزانه روی مقاومت 26 سنت بسته شود، الگوی سر و شانه تکمیل خواهد شد. در این صورت، رشد قیمت تا هدف 30.3 سنت دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 24 مهر

شکست فروشندگان در کشاندن قیمت رمز ارز BCH به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 234 در دوشنبه این هفته، نشان دهنده عدم وجود فشار فروش کافی در سطوح پایین است. خریداران، افت اخیر قیمت را فرصت خرید بیت کوین کش دانستند و این اتفاق منجر به رشد قیمت این ارز دیجیتال تا مقاومت 242 دلاری در روز سه شنبه شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 24 مهر

با نگاهی به اندیکاتورها، متوجه وقوع یک تقاطع طلایی در خطوط میانگین متحرک می‌شویم. از طرفی، اندیکاتور RSI بالای عدد 68 قرار دارد. بنابراین می‌توان گفت که همه چیز برای رشد قیمت رمز ارز BCH تا اهداف 280 و 300 دلار مهیا است.

با این حال، بعید به نظر می‌رسد که فروشندگان در این مسیر صعودی مقاومتی از خود نشان ندهند. احتمال دارد که بار دیگر شاهد افت قیمت بیت کوین کش تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 242 دلار باشیم، که یک پولبک محسوب می‌شود. در صورت افت قیمت به زیر این خط، روند صعودی به خطر خواهد افتاد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 24 مهر

دوشنبه این هفته ارز دیجیتال صرافی بایننس یعنی رمز ارز BNB توانست به بالای مقاومت خود برسد، اما خریداران از فرصت بهره نبرده و شاهد تشکیل یک الگوی کندل استیک دوجی در چارت قیمت این ارز هستیم. این اتفاق بیانگر آن است که معامله‌گران نسبت به جهت حرکت بعدی این آلت کوین تردید دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 24 مهر

شیب خطوط میانگین متحرک رو به بالا است و اندیکاتور RSI بالای عدد 64 قرار دارد، بنابراین شرایط برای خرید بایننس کوین مهیا بوده و به سود خریداران است. اگر قیمت بالای سطح 29.5 دلار باقی بماند، احتمالا شاهد موج صعودی بعدی با هدف 33.3 دلار خواهیم بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 28.3 دلار منجر به افزایش ممنتوم نزولی رمز ارز BNB خواهد شد، اتفاقی که می‌تواوند منجر به اصلاح قیمت این ارز دیجیتال تا حمایت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 26.07 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 24 مهر

ارز دیجیتال شبکه چین لینک یعنی رمز ارز LINK در دو روز گذشته با مقاومت سر سخت خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 11.38 دلار مواجه شده است. با این حال، نکته مثبت این است که خریداران اجازه سقوط قیمت این ارز دیجیتال به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 10.32 دلار را نداده‌اند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 24 مهر

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج در حال بالا رفتن است. این اتفاق در کنار قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه بالایی بازه خود، نشان دهنده غلبه خریداران بر فروشندگان در سطوح فعلی است. اگر خریداران از این فرصت استفاده کرده و با خرید چین لینک بر خط میانگین متحرک ساده 50 روزه غلبه کنند، احتمال رشد قیمت تا اهداف 13.28 دلارو 18 دلار تقویت می‌شود.

در سمت مقابل، افت قیمت از سطوح فعلی و بازگشت آن به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، شرایط را به نفع فروشندگان تغییر خواهد داد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 24 مهر

ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی روزهای اخیر به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود روی 4.25 دلار چسبیده است و در حال حاضر فروشندگان در تلاش برای آغاز یک روند نزولی هستند. صاف شدن این خط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نزدیکی 50، حکایت از یکسان بودن فشار خرید و فروش پولکادات دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات - 24 مهر
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 24 مهر

با این حال، اگر خریداران بتوانند قیمت را به زیر سطح 4 دلاری برسانند، احتمالا جفت DOTUSD حرکت به سمت حمایت کلیدی 3.53 دلار را آغاز خواهد کرد. در سمت مقابل، واکنش قیمت به سطح 4 دلاری می‌تواند تلاش مجدد فروشندگان برای غلبه بر سطح مقاومتی 4.61 دلار را به همراه داشته باشد. در صورت تثبیت قیمت روی این مقاومت، هدف 5.59 دلاری دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت رمز ارز ADA (کاردانو) – 24 مهر

ارز دیجیتال شبکه کاردانو یعنی رمز ارز ADA برای چهارمین روز متوالی با مقاومت سنگین خط گردن الگوی سر و شانه معکوس خود مواجه شده است. عدم موفقیت خریداران در رساندن قیمت این رمز ارز به بالای خط گردن منجر به افزایش فشار فروش کاردانو شده است، به گونه‌ای که فروشندگان در حال حاضر در تلاش برای هدایت قیمت به زیر حمایت 10.4 سنت هستند.

تحلیل قیمت کاردانو
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کاردانو – 24 مهر

اگر جفت معاملاتی ADAUSD به زیر حمایت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 10 سنت سقوط کند، اولین سیگنال نزولی صادر خواهد شد. در این صورت، ایستگاه بعدی قیمت شانه راست الگوی سر و شانه روی 9 سنت خواهد بود. با این حال، وضعیت اندیکاتورها نشان دهنده شرایط مناسب برای خریداران است. اگر قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود واکنش نشان دهد، خریداران بار دیگر تلاش خود برای شکست مقاومت خط گردن الگو را تکرار خواهند کرد.

در صورت شکست خط گردن الگوی سر و شانه، اهداف قیمتی به ترتیب 12.8 سنت و 14.45 سنت خواهد بود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال برتر بازار به تاریخ 24 مهر 99 بوده و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن‌ها، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)