تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 25 شهریور 99


آیا رشد بازار آغاز شده است؟ در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال و قیمت مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر برای امروز 25 شهریور  99 می‌پردازیم.

بسیاری از تریدرهای خرد به سختی می‌توانند بر خلاف جریان بازار حرکت کرده و زمانی که بازار با افت مواجه می‌شود، خرید خود را انجام دهند. این افراد معمولا تا بهبود روند قیمتی صبر کرده و اجازه می‌دهند که احساسات منفی از بازار دور شود. در این صورت، آن‌ها بخش زیادی از سود ممکن را از دست می‌دهند. در سمت مقابل، سرمایه‌گذاران حرفه‌ای تا زمانی که در بلند مدت به لحاظ فاندامنتال وضعیت مساعد باشد، از هر ریزش شدیدی نهایت استفاده را می‌برند و به دارایی خود اضافه می‌کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 25 شهریور
نقشه بازار

تحقیقات جدید اوکی اکس (OKEx) نشان می‌دهد که معامله گران خرد در زمان ریزش قیمت بیت کوین در اسفند 98، از بازار فاصله گرفتند و تا زمان بهبود اوضاع، صرفاً نظاره‌گر آن بودند. در سمت مقابل، بازیگران بزرگ از این فرصت نهایت استفاده را برده و در قیمت‌های پایین، حجم بالایی ارز BTC را به دارایی خود اضافه کردند.

بیشتر بخوانید: عملکرد بیت کوین در دوران کرونا ؛ چه کسانی برنده بودند؟

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 25 شهریور 99

اکنون که قیمت بیت کوین به بالای مقاومت 10,500 دلاری رسیده، آیا نمودارها به از سرگیری روند صعودی اشاره دارند یا احتمال بازگشت قیمت از سطوح بالاتر وجود دارد؟ برای یافتن پاسخ سوال، بهتر است مستقیما به سراغ چارت قیمت بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر از منظر ارزش بازار (Market Cap) برویم و به تحلیل هر کدام بپردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 25 شهریور 99

با وجود واکنش قیمت بیت کوین به مقاومت 10,625 دلاری در روز یکشنبه، خریداران اجازه افت بیشتر قیمت به زیر حمایت 10,200 دلاری را ندادند و شب گذشته شاهد رشد قیمت به بالای این سطح مقاومتی بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین 25 شهریور
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 25 شهریور 99

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی قیمت 10,728 دلار نگه دارند، احتمال رشد تا سطح 11,000 دلار افزایش می‌یابد. این اتفاق می‌تواند اولین نشانه برای از سرگیری روند صعودی باشد. البته احتمالا فروشندگان مقاومت سختی روی 11,000 دلار نشان دهند. اگر قیمت از پس این مقاومت برآید، هدف بعدی سطح 12,460 دلاری خواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به مقاومت 11,000 دلاری و بازگشت به زیر سطح 10,625 دلاری، بیانگر فشار فروش بالا خواهد بود. در این حالت، به نظر می‌رسد که بار دیگر قیمت‌های زیر 10,000 هزار دلار را خواهیم دید. اولین حمایت زیر این قیمت، سطح 9,835 دلاری است.

معامله‌گران می‌توانند به اندیکاتور RSI و وضعیت فعلی‌اش توجه ویژه‌ای داشته باشند. اگر RSI بتواند خط روند تشکیل شده در چارت را بشکند، احتمالا قیمت نیز وارد روند صعودی خواهد شد.

تحلیل قیمت اتریوم – 25 شهریور 99

روز گذشته ارز دیجیتال اتریوم (ETH) به خط روند صعودی خود واکنش نشان داد. این یک اتفاق مثبت بوده و بیانگر آن است که خریداران از فرصت‌های ممکن نهایت استفاده را می‌برند. در طول هفته گذشته، قیمت این رمز ارز به بالای مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 379 دلار رسید. اکنون خریداران در تلاش برای غلبه بر مقاومت میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 387 دلار هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتر 25 شهریور
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتر – 25 شهریور 99

اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه نگه دارند، احتمالا به زودی شاهد یک موج صعودی کوتاه تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 419 دلاری خواهیم بود. با این حال، ممکن است که جفت ETHUSD به این مقاومت واکنش نشان داده و در این صورت اصلاح مجدد، ریزش قیمت تا حمایت 366 دلار دور از انتظار نیست.

از دیدگاه نزولی، اگر قیمت اتریوم حمایت مهم خود روی 350 دلار را از دست بدهد، افت قیمت تا سطح 308 دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 25 شهریور 99

ریپل (XRP) طی روزهای گذشته به خوبی حمایت خود روی 23.5 سنت را حفظ کرده است. بنابراین فشار خرید روی این حمایت بالاست و می‌توان انتظار داشت که این سطح به راحتی شکسته نشود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 25 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 25 شهریور 99

تا زمانی که ریپل حمایت خود روی 23.5 سنت را از دست ندهد و فشار خرید حفظ شود، رشد قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 25 سنت محتمل‌ترین سناریو خواهد بود. در صورتی که قیمت بتواند از پس این مقاومت برآید، هدف بعدی روی سطح 26.8 سنتی است. به نظر می‌رسد که روی این قیمت، فشار فروش بالا باشد و ریپل در تلاش اول نتواند موفق به شکست آن شود.

شکست حمایت 23.5 سنتی دیدگاه صعودی فوق‌الذکر را نامعتبر خواهد کرد و احتمال دارد با شکست این سطح، برای چند روز شاهد یک روند خنثی بین قیمت‌های 23.5 سنت تا 22.9 سنت باشیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 25 شهریور 99

پس از شکست مقاومت ناحیه 25.82 تا 27.19 دلار در روز شنبه، ممنتوم صعودی ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) افزایش یافت و قیمت توانست تا سطح 33 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 25 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 25 شهریور 99

اگر قیمت بتواند از پس مقاومت 34 دلاری بر بیاید، آنگاه چالش اصلی رمز ارز BNB شکست رکورد تاریخی خود روی 39.59 دلار خواهد بود. با این حال، رشد شدید قیمت باعث شده که اندیکاتور RSI وارد فاز اشباع خرید شود. بنابراین وقوع یک پولبک به حمایت‌های معتبر دور از انتظار نیست. در این بین، محکم‌ترین حمایت، سطح 27.19 دلار است. اگر قیمت بتواند خود را بالای این سطح حفظ کند، روند صعودی ادامه دار خواهد بود.

شکست سطح حمایتی 27.19 دلار، اولین سیگنال ضعیف شدن روند صعودی برای ارز دیجیتال BNB خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 25 شهریور 99

در روز شنبه شاهد شکسته شدن مقاومت 4.92 دلاری در چارت قیمت ارز دیجیتال دات (DOT) بودیم. اکنون خریداران در تلاش برای افزایش قیمت تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 5.59 دلار هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات- 25 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات- 25 شهریور 99

در صورت موفقیت ارز DOT در شکست مقاومت 5.59 دلاری، اهداف بعدی قیمت به ترتیب روی سطوح 6.15 دلار و 6.86 دلار قرار دارند. با این حال، بعید به نظر می‌رسد که فروشندگان به راحتی اجازه چنین رشدی را بدهند. مقاومت 5.59 دلاری فشار فروش زیادی به همراه داشته و احتمال دارد که قیمت در تلاش اول در شکست آن ناموفق باشد. در هر صورت، اگر قیمت پس از واکنش به این سطح روی 4.92 دلار حفظ شود، می‌توان مدعی شد که اصلاح قیمت به پایان رسیده است.

روند صعودی فوق‌الذکر در مورد قیمت ارز دیجیتال دات در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر حمایت 4.92 دلاری سقوط کند. در این حالت، حمایت‌های اصلی روی سطوح 4.5 و 4 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 25 شهریور 99

ارز دیجیتال چین لینک (LINK) بین خط روند صعودی و سطح مقاومتی 13.28 دلاری در نوسان است. خطوط میانگین متحرک در حال ثبت یک تقاطع نزولی هستند، اتفاقی که حاکی از برتری نسبی فروشندگان نسبت به خریداران است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 25 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 25 شهریور 99

با این وجود، واکنش جفت معاملاتی LINKUSD به خط روند بیانگر آن است که احتمالا بار دیگر شاهد تلاش قیمت برای شکست مقاومت 13.28 دلاری خواهیم بود. در صورت موفقیت، چالش بعدی توکن LINK شکست خط روند نزولی آبی رنگ است. احتمالا فروشندگان روی این خط روند، مقاومت گسترده‌ای داشته باشند. در این حالت، حفظ حمایت 13.28 دلاری نقش اساسی در شکست این خط روند خواهد داشت.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به سطح 13.28 دلار واکنش نشان داده و به زیر خط روند صعودی افت کند. در این حالت، کاهش قیمت تا حمایت معتبر 8.9 دلاری محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 25 شهریور 99

بیت کوین کش (BCH) برای چند روز بین بازه 215 دلاری تا 235 دلاری در نوسان بود. با وجود تلاش چند باره قیمت برای شکست سقف این بازه، در نهایت صبح امروز قیمت توانست مقاومت 235 دلاری را بشکند و به بالای آن برسد.

تحلیل قیمت بیت کوین کش
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 25 شهریور 99

با توجه به شرایط فعلی، دو هدف برای این موج صعودی وجود دارد. اولین هدف روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی قیمت 242 دلار است. در صورت عبور قیمت از این مقاومت، هدف بعدی روی سطح 260 دلار قرار دارد.

در سمت مقابل، در صورتی که قیمت نتواند سطوح فعلی خود بالای سطح کلیدی 235 دلار را حفظ کند و به زیر آن بازگردد، شرایط برای ارز دیجیتال BCH نامساعد خواهد شد. در این حالت باید به حمایت 215 دلاری توجه ویژه‌ای داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 25 شهریور 99

ارز دیجیتال کریپتو دات کام (CRO) به روند صعودی خود بازگشته است. با وجود مقاومت فروشندگان روی خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی قیمت 16.4 سنت، خریداران با قدرت از این خط عبور کردند و اجازه نداند که قیمت به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 16.1 سنت برسد.

تحلیل قیمت کریپتو دات کام
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 25 شهریور 99

در حال حاضر جفت CROUSD به بالای خط میانگین متحرک ساده 50 روزه رسیده است و تریدرها به خرید خود روی سطوح بالا ادامه می‌دهند. هدف بعدی روی سطح 18.3 سنت قرار دارد و در صورت عبور قیمت از این مقاومت، لمس سطح 19.1 دلاری دور از انتظار نیست.

دیدگاه صعودی فوق‌الذکر در مورد قیمت ارز دیجیتال CRO در صورتی نامعتبر خواهد بود، که شاهد بازگشت مجدد قیمت به زیر سطح 14.4 دلاری باشیم. چنین اتفاقی باعث می‌شود که فشار خرید به طور قابل ملاحظه‌ای کاهش یابد.

تحلیل قیمت لایت کوین – 25 شهریور 99

در شنبه و یکشنبه هفته جاری شاهد تلاش خریداران برای شکست مقاومت 51 دلاری در ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) بودیم. اما این اتفاق رخ نداد و به نظر می‌رسد که فروشندگان روی این سطح مقاومتی قدرت بالایی دارند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین - 25 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 25 شهریور 99

با این حال، نکته مثبت در مورد لایت کوین این است که خریداران تاکنون از فرصت‌های متعدد هنگام افت قیمت تا خط روند صعودی کوتاه مدت به خوبی استفاده کرده‌اند. بنابراین، آن‌ها باز هم تلاش خواهند کرد تا مقاومت 51 دلاری را از پیش رو بردارند. البته پس از این مقاومت، بلافاصله خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی سطح 51.9 دلار قرار دارد که کار را برای ادامه روند صعودی دشوار می‌کند. در صورت موفقیت در شکست این ناحیه، رشد قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 56.4 و مقاومت 64 دلاری محتمل خواهد بود.

بر خلاف دیدگاه صعودی فوق‌الذکر، اگر قیمت به مقاومت‌های ذکر شده واکنش نشان دهد و نتواند خود را بالای خط روند صعودی حفظ کند، اصلاح قیمت تا حمایت 45.16 دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی – 25 شهریور 99

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی در حال حاضر در تلاش برای فاصله گرفتن از حمایت 160 دلاری است. به نظر می‌رسد بار دیگر شاهد تلاش خریداران برای شکست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 175 دلار باشیم.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 25 شهریور 99

اگر خریداران بتوانند از پس مقاومت 175 دلاری برآیند، احتمالا قیمت یک رالی صعودی با هدف 227 دلار را آغاز کند. اما نکته مهم این است که این روند صعودی به یکباره نخواهد بود و فشار فروشندگان باعث می‌شود که مقاومت‌های سختی در این مسیر وجود داشته باشد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و یا خط روند نزولی نشان داده شده در چارت واکنش نشان دهد، احتمالا فروشندگان تلاش خواهند کرد که از حمایت 160 دلاری عبور کنند، اتفاقی که می‌تواند منجر به افت قیمت تا حمایت بعدی روی 146 دلار شود.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار به تاریخ 25 شهریور 99 است و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (2 نظر)
محمد رستمی

چرا هیچ کس. در مورد آینده نزدیک ترون در مهر ماه صحبت نمیکنه

محمود موسوی

سلام و ممنون از تحلیلهای بسیار خوبتون در مورد بیت کوین و سایر رمز ارزها