تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 29 شهریور 99


رشد بازار تا کجا ادامه دارد؟ در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال و قیمت مناسب خرید و فروش بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر برای امروز 29 شهریور 99 می‌پردازیم.

چهارشنبه هفته گذشته بود که فدرال رزرو اعلام کرد قصد دارد نرخ بهره را حداقل تا سال 2023 در نزدیکی صفر نگه دارد. بانک انگلستان هم یک گام جلوتر رفت و اعلام کرد که برای بهبود وضعیت اقتصادی حاصل از همه‌گیری ویروس کرونا و همچنین برگزیت پیشرو، احتمالا نرخ بهره را به زیر صفر خواهد رساند.

همانطور که در اخبار روز پنجشنبه گفتیم، صرافی کراکن (Kraken) به زودی اولین بانک ارز دیجیتال را تاسیس خواهد کرد و در ۴۹ ایالت آمریکا، به ارائه خدمات نگهداری و پرداخت با رمز ارزها خواهد پرداخت. این اتفاق یک تغییر بزرگ در روزهایی است که بانک‌های سنتی از حمایت از مشاغل مرتبط با رمزنگاری امتناع می‌ورزند.

بیشتر بخوانید: صرافی کراکن به اولین بانک ارز دیجیتال آمریکا تبدیل خواهد شد

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 29 شهریور
نقشه بازار

خرید قابل توجه بیت کوین توسط موسسه مایکرواستراتژی نیز می‌تواند گام بلندی برای گسترش سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال باشد. اقدام این موسسه باعث خواهد شد که سایر موسسات نیز حداقل بخشی از دارایی خود را روی ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین سرمایه‌گذاری کنند.

بیشتر بخوانید: خرید دوباره بیت کوین توسط بزرگترین موسسه هوش تجاری دنیا

سه خبر فوق‌الذکر، اتفاقات بسیار مثبتی برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال است، البته در بلند مدت. در کوتاه مدت، احساسات منفی حاکم بر بازار اثر زیادی روی روند قیمتی دارد. خوشبختانه، همانند سایر بازارها، بازار رمز ارزها نیز در نهایت به این اخبار فاندامنتال واکنش نشان خواهند داد و روند صعودی خود را از سر خواهد گرفت.

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 29 شهریور 99

معمولا برای بازه بلند مدت، تحلیل فاندامنتال بسیار موثرتر نسبت به تحلیل تکنیکال عمل می‌کند. در عوض، در کوتاه مدت تحلیل فاندامنتال کارایی بالایی ندارد و تحلیل تکنیکال ابزار مورد علاقه معامله‌گران است. در ادامه این مطلب، مستقیما به سراغ چارت قیمت بیت کوین و 9 ارز دیجیتال برتر از منظر ارزش بازار (Market Cap) می‌رویم و به تحلیل هر کدام می‌پردازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین – 29 شهریور 99

طی دو روز گذشته، خریداران در تثبیت قیمت روی سطح 11,000 دلاری ناموفق بودند، اتفاقی که بیانگر فشار فروش بالا روی این سطح است. در حال حاضر، بیت کوین یک الگوی کندل استیک Inside Bar را در تایم فریم روزانه تشکیل داده که می‌توان مدعی شد در سطوح فعلی، خریداران و فروشندگان دارای قدرت یکسانی هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین - 29 شهریور
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 29 شهریور 99

خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI تقریبا روی عدد 50 است، بنابراین وضعیت اندیکاتورها نیز خبر از تعادل میان فشار خرید و فشار فروش می‌دهند. اگر رمز ارز BTC از سطوح فعلی افت خود را آغاز کند، احتمالا فروشندگان تلاش خواهند کرد که حمایت 10,500 دلار تا 10,625 دلار را بشکنند. در صورت موفقیت، اصلاح بیشتر قیمت تا سطح 9,835 دلار محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، عدم موفقیت فروشندگان در شکست ناحیه حمایتی 10,500 دلار تا 10,625 دلار بیانگر فشار خرید بالا روی این حمایت خواهد بود، اتفاقی که می‌تواند منجر به تلاش مجدد برای شکست مقاومت 11,000 دلاری شود. در صورتی که قیمت بالای این مقاومت تثبیت شود، احتمالا خط روند نزولی آبی رنگ نشان داده شده در چارت مجددا لمس خواهد شد. در صورت شکست این خط روند روی 11,550 دلار، هدف بعدی روی سطح مقاومتی 12,460 دلار قرار دارد.

تحلیل قیمت اتریوم – 29 شهریور 99

به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال اتر (ETH) توانسته حمایت خوبی روی 353 دلار برای خود پیدا کند. طی یک هفته اخیر، قیمت 4 بار به این حمایت واکنش نشان داده، اتفاقی که بیانگر فشار خرید بالا روی این سطح است. فشار خرید از سوی خریداران در روز پنجشنبه باعث شد که قیمت پس از لمس این سطح، تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 391 دلار رشد کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم - 29 شهریور
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 29 شهریور 99

اگر جفت ETHUSD روی سطح 366 دلار باقی بماند، احتمال تلاش مجدد خریداران برای از پیش رو برداشتن مقاومت میانگین متحرک ساده 50 روزه افزایش می‌یابد. در صورت موفقیت، محتمل‌ترین سناریو رشد قیمت تا سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی قیمت 419 دلار خواهد بود.

دیدگاه صعودی در مورد ارز دیجیتال اتر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به زیر سطح حمایتی 353 دلار سقوط کند. در این حالت، افت قیمت تا سطح حمایتی 308 دلار در کوتاه مدت دور از انتظار نخواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 29 شهریور 99

تلاش‌های پی در پی و ناموفق فروشندگان برای رساندن قیمت ارز دیجیتال ریپل (XRP) به زیر سطح حمایتی 23.5 سنتی، باعث جلب توجه خریداران شده است، به طوری که آخرین بار پس از لمس سطح 23.5 سنت، شاهد رشد قیمت تا خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 25.2 سنت بودیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل  - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 29 شهریور 99

اگر قیمت جفت معاملاتی XRPUSD نتواند رشد کند و از همین سطوح بازگردد، احتمالا فروشندگان باز هم تلاش خواهند کرد تا ناحیه حمایتی مستحکم 22.9 سنت تا 23.5 سنت را از پیش رو بردارند. در صورت موفقیت، اصلاح قیمت تا سطح 19 سنت دور از انتظار نخواهد بود.

با این وجود، اگر خریداران بتوانند قیمت را روی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (خط آبی رنگ روی چارت) تثبیت کنند، رشد قیمت تا هدف 26.8 سنت محتمل خواهد بود. احتمالا روی این سطح، فشار فروش افزایش خواهد یافت و بعید است که قیمت بتواند در تلاش اول آن را از پیش رو بردارد.

صاف شدن خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI اندکی پایین‌تر از خط وسط، از تعادل میان خریداران و فروشندگان خبر می‌دهد. با شکست هر کدام از سطوح و مناطق کلیدی ذکر شده، شرایط در برای حرکت قیمت در جهت شکست مهیا خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 29 شهریور 99

ارز دیجیتال دات (DOT) در روز چهارشنبه به حمایت 4.92 دلاری واکنش نشان داد، اما خریداران در حفظ موج صعودی توان بالایی از خود نشان ندادند و حاصل آن، عدم موفقیت در شکست مقاومت 5.58 دلاری بود. بنابراین به نظر می‌رسد که روی این مقاومت، فشار فروش بسیار بالاتر از فشار خرید است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 29 شهریور 99

در صورتی که جفت DOTUSD زیر خط پایین الگوی رایزینگ وج نشان داده شده در تصویر و حمایت 4.92 دلاری تثبیت شود، افت قیمت تا سطوح 4.5 دلار و 4 دلار محتمل خواهد بود. اما در صورتی که قیمت به حمایت 4.92 دلاری واکنش نشان دهد، به نظر می‌رسد که برای چند روز شاهد یک روند خنثی خواهیم بود.

اولین نشانه صعودی شدن قیمت، شکست سطح مقاومتی 5.58 دلاری است. در این صورت، شرایط برای شکست الگوی رایزینگ وج از سقف مهیا خواهد شد، اتفاقی که می‌تواند به راحتی منجر به رشد قیمت تا سطح 6.86 دلار شود.

تحلیل قیمت بیت کوین کش – 29 شهریور 99

ارز دیجیتال بیت کوین کش (BCH) با مقاومت سرسخت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 239 دلار مواجه است، اتفاقی که بیانگر فروش این رمز ارز روی پولبک به این خط پس از شکست آن است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 29 شهریور 99

نکته مثبت در مورد چارت قیمت بیت کوین کش این است که خریداران اجازه نمی‌دهند قیمت زیر حمایت 230 دلاری تثبیت شود. تحکیم قیمت دقیقا زیر مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، شانس خریداران را برای شکست آن افزایش داده است. در صورت موفقیت خریداران در شکست این خط، رشد تا سطح 260 دلاری محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، از دست رفتن حمایت 227 دلاری، بستر را برای افت بیشتر تا سطح 215 دلاری مهیا خواهد کرد. از دست رفتن حمایت 215 دلاری نیز می‌تواند منجر به اصلاح قیمت تا حمایت کلیدی 200 دلار شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 29 شهریور 99

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) تقریبا روی سطح 25.82 دلار حمایت شد و خریداران اجازه اصلاح بیشتر و افت قیمت را به این رمزارز ندادند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 29 شهریور 99

با این حال، خریداران در رساندن قیمت به بالای حمایت سطح اصلاحی 38.2 درصد فیبوناچی روی 28.71 دلار ناموفق بودند، اتفاقی که می‌تواند مجددا منجر به تقویت فروشندگان شود. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 25.69 دلار برسانند، افت قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 23.43 دلار محتمل خواهد بود.

در سمت مقابل، واکنش قیمت به سطح حمایتی 25.82 دلار می‌تواند منجر به تلاش مجدد خریداران برای شکست مقاومت 28.71 دلار شود. در این صورت، احتمالا موج صعودی تا هدف 30.5 دلار ادامه خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 29 شهریور 99

در روز پنجشنبه شاهد تلاش خریداران برای بازگرداندن قیمت ارز دیجیتال چین لینک (LINK) به بالای خط روند صعودی شکسته شده بودیم، اتفاقی که البته رخ نداد. با توجه به شرایط موجود، اکنون این ارز دیجیتال وارد روند نزولی شده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 29 شهریور 99

اکنون هدف بعدی فروشندگان، حمایت حیاتی 8.9 دلار است. در صورتی که روند نزولی ممنتوم خود را حفظ کند و قیمت به زیر این حمایت برسد، افت قیمت تا سطح 7 دلار به هیچ عنوان دور از انتظار نخواهد بود. نزولی بودن خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایین نیز خبر از برتری فروشندگان می‌دهند.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت مجددا به بالای سطح مقاومتی 13.28 دلار برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 29 شهریور 99

ارز دیجیتال کریپتو دات کام (CRO) به مقاومت خط روند نزولی خود رو‌برو است، با این حال خریداران اجازه نمی‌دهند قیمت به زیر خطوط میانگین متحرک افت کند. بنابراین می‌توان مدعی شد که فشار خرید در سطوح پایین بسیار بالا است.

تحلیل قیمت کریپتو دات کام
تحلیل قیمت ارز دیجیتال کریپتو دات کام – 29 شهریور 99

با این حال، خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI اندکی بالاتر از 50 قرار گرفته است، بنابراین فشار خرید و فشار فروش متعادل به نظر می‌رسد. به طور حتم این شرایط، ممنتوم موج بعدی را قدرتمند خواهد کرد. بنابراین شکست هر کدام از سطوح کلیدی بالا یا پایین می‌تواند موج نسبتا قدرتمندی را ایجاد کند.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر خطوط میانگین متحرک بکشانند، اصلاح بیشتر تا حمایت کلیدی 14.4 سنت محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 29 شهریور 99

ارز دیجیتال لایت کوین (LTC) در حال حاضر درون یک مثلث متقارن معامله می‌شود و شکست هر کدام از اضلاع، جهت حرکت بعدی را تعیین خواهد کرد.

تحلیل قیمت لایت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 29 شهریور 99

حرکت نزولی خطوط میانگین متحرک و قرارگیری اندیکاتور RSI در نیمه پایین، حکایت از برتری فروشندگان دارد. اگر قیمت به زیر ضلع پایینی مثلث برسد و تثبیت شود، سقوط قیمت تا حمایت 39 دلار محتمل‌ترین سناریو خواهد بود. در سمت مقابل، تثبیت قیمت روی ضلع بالایی بستر را برای رشد تا مقاومت‌های 58 دلار و 64 دلار مهیا خواهد کرد.

اگرچه الگوی مثلث متقارن به طور کلی در دسته الگوی ادامه‌دهنده در تحلیل تکنیکال قرار می‌گیرد، اما گاهی اوقات منجر به معکوس شدن روند قیمتی قبلی نیز می‌شود. بنابراین، بهتر است تا شکست هر کدام از اصلاع صبر کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی – 29 شهریور 99

خریداران هنوز در مورد اتمام روند نزولی ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) مرددند. در صورتی که قیمت به زیر ناحیه حمایتی 135 تا 146 دلار برسد، می‌توان مدعی شد که روند نزولی ادامه خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز بیت کوین اس وی - 29 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 29 شهریور 99

خطوط میانگین متحرک وضعیت نزولی دارند و اندیکاتور RSI عدد 40 را نشان می‌دهد، بنابراین فروشندگان نسبت به خریداران از برتری نسبی برخوردارند. اگر فروشندگان بتوانند قیمت جفت معاملاتی BSVUSD را به زیر 159 دلار برسانند، لمس مجدد ناحیه حمایتی 146 دلار تا 135 دلار دور از ذهن نخواهد بود.

با این حال، اگر قیمت به ناحیه حمایتی فوق‌الذکر واکنش نشان دهد، احتمالا برای چند روز شاهد روند خنثای ارز دیجیتال BSV خواهیم بود. اولین نشانه برای صعودی شدن روند قیمتی، شکست خط روند نزولی آبی رنگ نشان داده شده در چارت است.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت 10 ارز دیجیتال برتر بازار به تاریخ 29 شهریور 99 است و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن، بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.

منبع: CoinTelegraph



ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)