تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال برتر بازار – 18 شهریور 99


آیا اصلاح بازار به پایان رسیده است؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال و قیمت مناسب خرید و فروش بیت کوین و 8 ارز دیجیتال برتر برای امروز 18 شهریور ارائه شده است.

اصلاح قیمت در روندهای صعودی یک اتفاق مثبت است و به سلامت آن روند کمک می‌کند. این امر باعث می‌شود تا معامله‌گرانی که قبلا فرصت ورود به بازار را از دست داده بودند، اکنون و با پایین آمدن قیمت بار دیگر فرصت ورود برایشان مهیا باشد. بر اساس داده‌های موجود، حدود 68 سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال از فرصت فعلی استفاده کرده و مقادیری بین 1000 تا 10000 واحد اتر را طی روزهای اخیر خریداری کردند.

شاید پیدا کردن سطوح مناسب خرید با توجه به شرایط نامساعد بازار برای کوتاه مدت کار ساده‌ای نباشد، اما در صورتی که روند میان مدت صعودی باشد، اصلاحات کوتاه مدت بهترین فرصت برای خرید است.

نقشه بازار
نقشه بازار

تعیین کف و سقف در حین یک روند قدرتمند دشوار است، بنابراین فروش روی سقف و خرید روی کف قیمت کار ساده‌ای نیست. در عوض، تریدرها می‌توانند با واکنش قیمت به یک حمایت کلیدی اقدام به خرید کنند و پس از واکنش قیمت به یک مقاومت، آن را بفروشند. حتی چنین روشی نیز بی عیب و خطا نیست، زیرا برخی اوقات قیمت واکنش اندکی به یک حمایت نشان می‌دهد و پس از آن با قدرت حمایت مدنظر را می‌شکند. بنابراین معامله‌گران حتما باید به با تعیین حد ضرر، از سرمایه خود محافظت کنند.

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال برتر – 18 شهریور 99

به نظر می‌رسد که برخی از ارزهای دیجیتال در شرایط کف قیمتی قرار دارند. در ادامه به بررسی چارت قیمتی 10 رمز ارز برتر بازار می‌پردازیم.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 18 شهریور 99

خریداران بیت کوین (BTC) به سختی در حال دفاع از سطح قیمتی 9,835 دلاری هستند و وجود سایه‌های متعدد در کندل‌های روزانه طی سه روز گذشته این ادعا را تایید می‌کند. با این وجود، آن‌ها هنوز موفق به رساندن قیمت بالای سطح 10,625 دلار نشده‌اند. بنابراین می‌توان مدعی شد که فشار خرید با افزایش قیمت کاهش می‌یابد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 18 شهریور 99

به لحاظ کوتاه مدت، وضعیت نامناسب خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI حاکی از نزولی بودن روند است. اگر قیمت جفت BTCUSD بتواند به زیر 9,835 دلار سقوط کرند، احتمالا شاهد افت بیشتر حداقل تا حمایت جزئی 9,540 دلار خواهیم بود. افت قیمت تا این حمایت پولبک به الگوی مثلث متقارن شکسته شده محسوب می‌شود.

در صورت از دست رفتن حمایت 9,540 دلاری، سقوط قیمت تا سطح 9,000 دلار و 8,000 دلار محتمل خواهد بود. این اتفاق می‌تواند باعث دور شدن خریداران از بازار شود. دیدگاه نزولی فعلی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت به بالای 11,000 دلار برسد و روی آن تثبیت شود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 18 شهریور 99

واکنش قیمت اتریوم (ETH) به حمایت 308 دلاری بسیار خفیف بود، به گونه‌ای که پولبک به حمایت 366 دلاری از دست رفته هم اتفاق نیفتاد. واکنش ضعیف پس از یک افت سریع نشان از ممنتوم بسیار پایین رمز ارز ETH دارد، بنابراین وقوع یک موج نزولی دیگر دور از انتظار نیست.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 18 شهریور 99

اگر فروشندگان بتوانند قیمت را زیر سطح 308 دلاری تثبیت کنند، افت تا حمایت 288 دلاری مورد انتظار خواهد بود. در صورت از دست رفتن حمایت 288 دلاری، ایستگاه بعدی قیمت در این روند نزولی، روی حمایت 220 دلار است. خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال پایین آمدن است و اندیکاتور RSI در نیمه پایینی قرار دارد، بنابراین وضعیت اندیکاتورها نیز خبر از قدرت بیشتر فروشندگان می‌دهد.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت اتریوم به بالای ناحیه مقاومتی 366 تا 400 دلاری برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 18 شهریور 99

عدم موفقیت قیمت XRP در رسیدن به بالای سطح 26.8 سنتی پس از واکنش به سطح حمایتی 23.5 سنتی، حاکی از فشار فروش بسیار بالا است. در حال حاضر فروشندگان در تلاش برای ادامه اصلاح قیمت رمز ارز ریپل هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال ریپل – 18 شهریور 99

اگر جفت XRPUSD بتواند زیر سطح 22.9 سنتی تثبیت شود، حمایت بعدی روی سطح 21 سنت قرار خواهد داشت. از دست رفتن این حمایت نیز می‌تواند منجر به ادامه روند نزولی تا سطح 19 سنتی شود. شرایط خطوط میانگین متحرک و اندیکاتور RSI نیز از برتری فروشندگان نسبت به خریداران خبر می‌دهد.

دیدگاه نزولی ذکر شده در صورتی نامعتبر خواهد بود که ارز دیجیتال ریپل بتواند به بالای مقاومت 26.8 سنتی برسد. در آن صورت می‌توان گفت که اصلاح قیمت این رمز ارز به اتمام رسیده است.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 18 شهریور 99

ارز دیجیتال چین لینک در 3 روز گذشته بین قیمت 8.9 دلار و 12.9 دلار در نوسان بوده است. بنابراین می‌توان اینگونه برداشت کرد که جنگ سختی بین خریداران و فروشندگان در جریان است و هرکدام قصد دارند تا قیمت را به سمت دلخواه خود هدایت کنند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لینک – 18 شهریور 99

خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه (روی 13.83 دلار) در حال پایین آمدن است و اندیکاتور RSI در نیمه پایینی قرار دارد. بنابراین به لحاظ وضعیت اندیکاتورها، شرایط به سود فروشندگان است. اگر جفت LINKUSD به زیر خط روند صعودی آبی رنگ نشان داده شده در تصویر سقوط کند، افت قیمت تا سطح 8.9 دلار محتمل خواهد بود. در صورت از دست رفتن این حمایت نیز، هدف بعدی قیمت روی سطح 7 دلار قرار خواهد داشت.

در سمت مقابل، شکست مقاومت 12.89 دلاری اولین سیگنال صعودی را صادر خواهد کرد. بالاتر از این سطح، احتمال ادامه رشد تا خط روند نزولی نشان داده شده در تصویر وجود دارد. در صورت شکست این خط، اصلاح قیمت رمز ارز لینک به اتمام می‌رسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 18 شهریور 99

همانند ارزهای دیجیتال اتریوم و ریپل، بیت کوین کش نیز واکنش قیمتی مناسبی به سطح 200 دلاری نداد و پس از این واکنش، شاهد افت مجدد قیمت بودیم. اگر فروشندگان بتوانند قیمت رمز ارز BCH را زیر حمایت 217 دلاری نگه دارند، افت مجدد تا حمایت 200 دلاری محتمل خواهد بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 18 شهریور 99

قرارگیری اندیکاتور RSI در وضعیت اشباع فروش و پایین آمدن تدریجی خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه، نشانه‌هایی از برتری قدرت فروشندگان نسبت به خریداران است. از دست رفتن حمایت 200 دلاری یک اتفاق بسیار منفی برای بیت کوین کش است و می‌تواند منجر به شروع یک روند نزولی تا سطح 140 دلاری شود.

در سمت مقابل، اگر خریداران بتوانند از ناحیه 217 تا 200 دلار حمایت کنند، احتمالا برای چند روز شاهد روند خنثی در جفت معاملاتی BCHUSD خواهیم بود.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 18 شهریور 99

پولکادات (DOT) در روز یکشنبه یک الگوی کندل استیک Inside Bar در تایم فریم روزانه خود ثبت کرد. اکنون خریداران در تلاش برای حفظ قیمت بالای سطح اصلاحی 61.8 درصد فیبوناچی روی 3.8 دلار هستند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات - 18 شهریور 99
تحلیل قیمت ارز دیجیتال دات – 18 شهریور 99

با این وجود، واکنش اولیه قیمت به سطح اصلاحی 61.8 درصد ضعیف بود و بار دیگر شاهد افت قیمت هستیم. اگر فروشندگان بتوانند قیمت جفت DOTUSD را به زیر حمایت 3.85 دلار برسانند، افت بیشتر تا حمایت 3.04 دلاری محتمل خواهد بود. در صورت از دست رفتن این حمایت نیز، مقصد بعدی قیمت روی سطح اصلاحی 100 درصد فیبوناچی روی 2 دلار است.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت بتواند به بالای مقاومت 4.9 دلاری برسد. در این صورت، افزایش قیمت تا سطوح 5.3 دلاری و 6 دلاری دور از ذهن نخواهد بود.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی – 18 شهریور

بر خلاف ارزهایی که تاکنون آن‌ها را تحلیل کردیم، واکنش قیمت بیت کوین اس وی به حمایت 146 دلاری مناسب بود. با این وجود، مقاومت سنگینی روی سطح 185 دلاری که منطبق بر خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه است، قرار دارد.

تحلیل قیمت بیت کوین اس وی
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 18 شهریور

اگر جفت معاملاتی BSVUSD نتواند از پس مقاومت خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه بر بیاید، احتمالا بار دیگر شاهد تلاش فروشندگان برای شکست حمایت محدوده 146 تا 135 دلار خواهیم بود. در صورت موفقیت، افت بیشتر تا سطوح 100 دلاری و 77 دلاری محتمل خواهد بود.

با این وجود، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، رشد قیمت تا خط میانگین متحرک ساده 50 روزه محتمل خواهد بود. شکست این خط می‌تواند منجر به رشد بیشتر تاا سطح 227 دلار شود.

تحلیل قیمت بایننس کوین – 18 شهریور

ارز دیجیتال بایننس کوین (BNB) طی روزهای گذشته بسیار پرنوسان بوده است. به عبارتی، خریداران و فروشندگان بارها یکدیگر را روی قیمت‌های مختلف به چالش کشاندند.

تحلیل قیمت بایننس کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین – 18 شهریور

خطوط میانگین متحرک صاف شده‌اند و اندیکاتور RSI تقریبا روی عدد 50 است، بنابراین می‌توان انتظار داشت که برای چند روز دیگر روند خنثی و پرنوسان بین سطوح 18 و 24 دلاری ادامه پیدا کند. اگر فروشندگان موفق به شکست حمایت 18 دلاری شوند، افت قیمت تا سطح 14.8 دلار مورد انتظار خواهد بود.

در سمت مقابل، در صورت رسیدن قیمت به بالای سطح 24 دلار، احتمالا شاهد رشد جفت BNBUSD تا سطح 27.19 دلار خواهیم بود. شکست این سطح می‌تواند زمینه‌ساز رشد بیشتر تا مقاومت 32 دلاری شود.

تحلیل قیمت لایت کوین – 18 شهریور

با وجود شکسته شدن مقاومت کلیدی 51 دلاری، لایت کوین نتوانست قیمت خود را بالای این خط مهم حفظ کند و بار دیگر قیمت به زیر آن بازگشته است. بنابراین می‌توان انتظار داشت که دوباره شاهد افت قیمت تا حمایت 46 دلاری باشیم.

تحلیل قیمت ارز لایت کوین
تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین – 18 شهریور

تنها نکته مثبت در چارت لایت کوین، سایه‌های کندل‌های روزانه در سه روز اخیر است. این اتفاق حکایت از فشار خرید بالا در سطوح پایین دارد. با این حال، اگر خریداران طی روزهای آتی در بازگرداندن قیمت به بالای سطح 51 دلار ناموفق باشند، احتمالا شاهد اصلاح بیشتر قیمت LTC تا سطوح 42 دلار و 39 دلار خواهیم بود.

دیدگاه نزولی فوق‌الذکر در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت بار دیگر بتواند به بالای سطح مهم 51 دلار برسد.

این مطلب صرفا تحلیل قیمت 9  ارز دیجیتال برتر بازار به تاریخ 18 شهریور 99  است و تصمیم به خرید ارز دیجیتال و یا فروش آن بر عهده خریداران گرامی است. تحلیل‌ها و سیگنال‌های روزانه تیم ایران کریپتوکارنسی در کانال تلگرامی مربوطه منتشر می‌شود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)