تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال بزرگ بازار – پنجشنبه 8 خرداد


تحلیل تکینیکال قیمت ارزهای دیجیتال برتر – 8 خرداد 99 : اکثر ارزهای دیجیتال با فشار خرید گسترده در سطوح پایین همراه هستند. بنابراین فعلا سطوح حمایتی نقش محکمی را در چارت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال ایفا می‌کنند. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال بزرگ بازار می‌پردازیم.

در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه شرکت سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس برای آن که مشتریان خود را از سرمایه‌گذاری روی بیت کوین منصرف کند، سقوط تاریخی انتهای سال 98 بیت کوین از 9000 دلار به 3700 دلار را به آن‌ها یادآوری می‌کند. این در حالی است که اکنون شاهد آن هستیم که بیت کوین عملکرد بسیار بهتری را نسبت به بازار سهام پس از کرونا داشته است.

خوشبختانه، در حال حاضر تعداد کمی بازیگران بزرگ وجود دارند که پتانسیل بالای ارزهای دیجیتال را درک کرده‌اند. یکی از این بازیگران و موسسات بزرگ مالی، شرکت کینگدم تراست (Kingdom Trust) است که حدود 13 میلیارد دلار سرمایه را در اختیار دارد. اخیرا این شرکت بیمه بازنشستگی مبتی بر بیت کوین را در کنار سایر دارایی‌ها راه اندازی کرده است.

تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال 8 خرداد
نقشه بازار

در شرایط فعلی، برخی از معامله‌گران به دلیل احتمال وقوع نوسانات شدید قیمتی از بازار ارزهای دیجیتال فاصله گرفته‌اند. با این وجود، افرادی که بتوانند روند را شناسایی کنند و ریسک خود را به درستی مدیریت کنند، قطعا می‌توانند از این نوسانات بهره ببرند. در سمت دیگر، بسیاری از نهنگ‌ها افرادی هستند که سرمایه خود را به صورت بلندمدت نگه داشته‌اند و با هر نوسانی، آن را عرضه نمی‌کنند.

لذا شاهد آن هستیم که افراد مختلف، استراتژی‌های مختلفی را در بازار ارزهای دیجیتال به منظور کسب سود استفاده می‌کنند. بدون شک یکی از قوی‌ترین ابزار برای کسب سود در بازار ارزهای دیجیتال، تحلیل تکنیکال است. در ادامه این نوشته به ارائه تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال بزرگ بازار می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین – 8 خرداد 99

بیت کوین در روز سه شنبه به کف 8638 دلاری واکنش نشان داد و پس از آن با رشد قیمت همراه بود. این بدان معنا است که فشار فروش با کم شدن قیمت در حال کاهش است و از طرفی فشار خرید خریداران همواره در سطح نسبتا بالایی وجود دارد که این‌ها نشانه‌های مثبتی برای قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال 8 خرداد
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین : 8 خرداد

قیمت بیت کوین در حال تشکیل یک الگوی مثلث متقارن است. الگوی مثلث متقارن معمولا یک الگوی ادامه دهنده روند قبلی می‌باشد. بنابراین انتظار داریم که در صورتی که سقف این مثلث شکسته شود، شاهد ادامه روند صعودی چند ماه گذشته باشیم.

بهتر است که معامله‌گران از خرید در وسط الگو اجتناب نمایند. بهترین خرید، خرید در کف الگو با قرار دادن حد ضرر زیر آن است. در صورتی که فرصت خرید در کف الگو را از دست دادید، خرید به هنگام شکست و یا پولبک می‌تواند خرید مناسبی باشد.

شکست این مثلث از بالا می‌تواند منجر به رشد قیمت تا 11800 دلار شود. اگر چه در این بین سنگین ترین مقاومت چند سال اخیر بیت کوین احتمالا به راحتی شکسته نشود. این مقاومت، خط روند نزولی دو سال اخیر است که در محدوده 10500 دلار قرار گرفته است. احتمالا شاهد افزایش فشار فروش روی محدوده 10000 تا 10500 دلار باشیم.

در سمت مقابل و در صورت شکست کف مثلث متقارن، روند عوض خواهد شد و شاهد روند نزولی با هدف 6750 دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال اتریوم – 8 خرداد 99

قیمت ارز دیجیتال اتریوم در روز سه شنبه به زیر خط روند صعودی خود سقوط کرد، اما قدرت فروشندگان بسیار کمتر از چیزی بود تا بتوانند قیمت اتریوم را زیر این خط روند تثبیت کنند. لذا شاهد آن هستیم که تمایل برای خرید در قیمت‌های پایین بسیار زیاد است. بنابراین به نظر می‌رسد که احتمالا شاهد یک تلاش دیگر از سمت خریداران برای شکست خط روند نزولی در چارت قیمت اتریوم خواهیم بود.

اتریوم
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال اتریوم : 8 خرداد

در صورتی که خط روند نزولی قیمت دومین ارز دیجیتال دیجیتال بزرگ بازار شکسته شود، شاهد تکمیل الگوی سر و شانه معکوس خواهیم بود. این الگو یک الگوی بسیار صعودی است و هدف آن قیمت 257 دلار خواهد بود. در این بین، مهم‌ترین مقاومت قیمت روی سطح 227 دلار خواهد بود.

بنابراین اگر کندل روزانه روی خط روند نزولی بسته شد، فرصت خرید مناسبی برای معامله‌گران فراهم خواهد شد.

در صورتی دیدگاه صعودی ذکر شده در مورد قیمت اتریوم نا معتبر خواهد بود که قیمت خط روند صعودی را بشکند و به زیر 191 دلار برسد. در صورت از دست رفتن حمایت 191 دلاری، افت تا قیمت 176 دلار بسیار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال ریپل – 8 خرداد 99

پس از حمایت نسبتا مناسب قیمت در روز سه شنبه، اکنون قیمت ریپل در تلاش برای شکست میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی و تثبیت بالای این خطوط است. در صورتی که این اتفاق رخ دهد، احتمالا شاهد آغاز یک رالی قیمتی با هدف اولیه 22.5 سنت و هدف ثانویه 23.5 سنت خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال ارز های دیجیتال 8 خرداد
تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال ریپل : 8 خرداد

در حال حاضر، هر دو خط میانگین متحرک صاف شده است و اندیکاتور RSI دقیقا زیر خط وسط قرار گرفته است. بنابراین می‌توان گفت که فشار عرضه و فشار تقاضا تقریبا یکسان است.

در صورتی که قیمت سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار بار دیگر به خطوط میانگین متحرک واکنش نشان دهد، به این نتیجه می‌رسیم که فشار خرید با افزایش قیمت به شدت کاهش می‌یابد. بنابراین باید منتظر افت قیمت تا محدوده 17.3 سنت باشیم. در صورت از دست رفتن حمایت 17.3 سنتی، روند قیمت ریپل نزولی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش – 8 خرداد 99

بیت کوین کش در حال معامله شدن در روند خنثای خود بین قیمت‌های 217 و 255 دلار می‌باشد و به روند خنثای خود ادامه می‌دهد. در روز سه شنبه شاهد آن بودیم که پس از افت قیمت، بلافاصله خریداران از فرصت استفاده کرده و قیمت را حمایت کردند. اکنون قیمت در تلاش برای شکستن خطوط میانگین متحرک خود می‌باشد.

بیت کوین کش
تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش : 8 خرداد

در صورت موفقیت، احتمالا شاهد آغاز یک رالی صعودی با هدف اولیه 255 دلار و هدف ثانویه 280 دلار خواهیم بود. بنابراین، معامله‌گرانی که مطابق تحلیل قبلی از فرصت بوجود آمده استفاده کردند و ارز دیجیتال بیت کوین کش خریدند، بهتر است که حد ضرر خود را ری 21 دلار قرار دهند و با افزایش قیمت، استاپ خود را نیز بالا ببرند.

در صورتی که قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به خطوط میانگین متحرک واکنش نشان دهد، احتمالا باید شاهد کاهش قیمت تا سطح 217 دلار باشیم. در صورت از دست رفتن حمایت 217 دلاری، افت تا سطح 200 دلار محتمل خواهد بود.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی – 8 خرداد 99

ارز دیجیتال بیت کوین اس وی در روز سه شنبه با افت قیمت همراه بود که این افت قیمت روی سطح 176 دلار حمایت شد. در صورتی که معامله‌گران مطابق تحلیل قبلی روی این افت قیمت خرید خود را انجام داده اند، اکنون بهتر است که حد ضرر خود را زیر 170 دلار قرار دهند.

تحلیل تکنیکال قیمت ارز های دیجیتال 8 خرداد
تحلیل تکنیکال قیمت ارز دیجیتال بیت کوین اس وی 8 خرداد

شکست زیر 170 دلار منجر به آغاز یک موج نزولی قوی در قیمت ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار خواهد شد که می‌تواند منجر به افت قیمت تا حمایت‌های 145 و 120 دلار شود.

در سمت مقابل، اگر قیمت بتواند خط روند نزولی خود را بشکند، احتمال یک رالی قیمتی تا سطح 227 دلار افزایش خواهد یافت.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال قیمت 5 ارز دیجیتال برتر بازار در تاریخ 8 خرداد 99 است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیرید



ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)