تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال برتر بازار – شنبه 10 خرداد 99


تحلیل تکنیکال قیمت هفتگی ارزهای دیجیتال در این مطلب ارائه گردیده است. صبح امروز 9 خرداد بیت کوین و آلت کوین ها توانستند به روند صعودی خود ادامه دهند.

افزایش علاقه روز افزون موسسات سرمایه‌گذاری و بازیگران نهادی به بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال منجر به افزایش بالای تقاضا در این بازار گردیده است، به طوری که شاهد آن هستیم پس از هاوینگ، ریزش خاصی در بازار اتفاق نیفتاد و هر افت قیمتی با فشار خرید بالای خریداران پاسخ داده شد. برخی از افراد معتقدند که اگر مقدار فشار خرید بین سرمایه‌گذاران نهادی و سرمایه‌گذاران جزئی بالا باقی بماند، به زودی کمبود بیت کوین منجر به رشد سریع قیمت خواهد شد.

نمونه‌ی کوچکی از این فشار خرید بالا، شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale است. این شرکت از زمان هاوینگ سوم تاکنون، بیش از 150 درصد از کل بیت کوین‌های استخراج شده در این 20 روز را خریده است. اگر این فشار خرید با همین قدرت ظرف چند هفته آینده ادامه داشته باشد، بازار می‌تواند یک رشد بسیار بالا را ثبت کند.

Cryptocurrency price and market capitalization • Coin360 • 08:59 UTC May, 30

رشد عظیم قیمت بیت کوین در 10 سال گذشته فقط توسط مردم صورت گرفته است و هیچ دولت و یا موسسه مالی دولتی و یا بانکی از بیت کوین حمایت نکرده است. بلکه فقط مردم بوده‌اند که فلسفه بیت کوین را درک کرده‌اند و آن را راهی برای رهایی از دنیای متمرکز فعلی می‌دانند. مایک آلفرد مدیر شرکت Digital Assets Data در گفتگو با کوین تلگراف گفته است که دنیا به سرعت در حال کوچ به سمت دیجیتالی شدن است و در حال حاضر نسل جوان‌تر طلای دیجیتال را به طلای فیزیکی ترجیح می‌دهند.

شب گذشته تاریخ سررسید بخش بزرگی از قراردادهای آتی و اختیار بورس کالای شیکاگو فرا رسید و این قراردادها منقضی شد. احتمالا به همین خاطر است که روز گذشته قیمت بیت کوین یک افت خفیف را ثبت کرد و فرصت را در اختیار خریداران قرار داد تا به سرمایه کریپتوکارنسی خود اضافه کنند. در ادامه این نوشته به ارائه تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال برتر بازار برای امروز شنبه 10 خرداد می‌پردازیم.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین

بیت کوین در طول هفته گذشته توانست خط میانگین متحرک نمایی 20 روزه خود را روی قیمت 9150 دلار بشکند و این اتفاق منجر به ایجاد یک موج صعودی قوی در قیمت بیت کوین گردید. این بدان معنی است که فشار خرید به گونه‌ای می‌باشد که با هر اتفاق مثبت، بازار به شدت فرم صعودی به خود می‌گیرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین

از طرفی، فروشندگان نیز سد محکمی را در نزدیکی 10000 دلار تشکیل داده اند به طوری که اکنون این فشار فروش گسترده از منطقه 9600 دلاری نیز محسوس است. اگر قیمت بتواند از 9600 دلار عبور کند، احتمالا به زودی شاهد رسیدن قیمت به سقف مثلث متقارن خواهیم بود.

شکست رو به بالای مثلث متقارن منجر به آغاز یک موج صعودی قدرتمند خواهد گشت و هدف این الگو، قیمت 11828 دلار خواهد بود.

در سمت مقابل، اگر قیمت بیت کوین از همین حدود فعلی به پایین بازگردد، احتمالا شاهد تلاش فروشندگان برای بازگرداندن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه خواهیم بود. در صورتی که فروشندگان موفق شوند، حمایت بعدی کف مثلث متقارن فعلی است. اگر کف مثلث متقارن از دست رود، هدف نزولی این الگو قیمت 6750 دلار خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : اتریوم

ارز دیجیتال اتر به بالای خط گردن الگوی سر و شانه معکوس خود رسید. این بدان معنا است که روند اتریوم صعودی است و در صورت از پیش رو برداشتن مقاومت خفیف 227 دلاری، احتمالا شاهد رشد قیمت تا سطح 257 دلار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : اتریوم

در حال حاضر، فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار را مجددا به زیر خط گردن بکشانند. اگر قیمت به زیر خط گردن باز گردد، احتمالا رشد فعلی یک دام بوده است و باید منتظر افت بیشتر قیمت باشیم.

از دست رفتن حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه و حمایت کلاسیک 191 دلاری منجر به آغاز روند نزولی احتمالی خواهد شد.

در سمت مقابل، اگر قیمت به خط گردن واکنش نشان دهد، احتمالا شاهد ادامه روند صعودی به بالای مقاومت 227 دلاری خواهیم بود. در حال حاضر شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و شاخص RSI بالای 60 قرار دارد، بنابراین اکنون فشار خرید از فشار فروش بیشتر است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : ریپل

فروشندگان به شدت در حال دفاع از خط روند نزولی هستند. اگر قیمت ریپل به این خط روند واکنش نشان دهد، احتمالا شاهد افت قیمت تا حمایت حیاتی 17.4 سنتی خواهیم بود. از دست رفتن حمایت 17.4 سنتی منجر به آغاز یک دور جدید از روند نزولی خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : ریپل

در سمت مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت سومین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به بالای خط روند نزولی و مقاومت 20.5 سنتی بکشانند، احتمال رشد تا سطوح 22.5 سنتی و 23.6 سنتی بسیار افزایش می‌یابد.

معامله‌گرانی که در حال حاضر صاحب ارز دیجیتال ریپل نیستند می‌توانند خرید خود را در صورت تثبیت قیمت روی 20.5 سنت انجام دهند.  در این حالت، بهتر است که حد ضرر روی 19 سنت تنظیم شود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین کش

بیت کوین کش موفق شد که به بالای میانگین متحرک ساده 50 روزه روی 238 دلار برسد. اما مقاومت‌های سنگینی در سطوح بالایی قرار دارد. اگر قیمت مجددا به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه بازگردد، احتمالا شاهد افت قیمت تا سطوح 217 دلاری خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین کش

اگر فروشندگان قیمت پنجمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر 217 دلار بکشانند، آن وقت احتمال افت قیمت تا 200 دلار و سپس 166 دلار افزایش می‌یابد. بنابراین معامله‌گران لازم است که حدضرر خود را اندکی زیر 217 دلار تنظیم کنند.

در سمت مقابل، اگر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین کش توسط میانگین‌های متحرک حمایت شود، احتمال رشد تا 255 دلار و 280 دلار وجود دارد.  سطوح مربوط به خطوط میانگین متحرک نقش کلیدی در ادامه روند بیت کوین کش خواهند داشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین اس وی

در حال حاضر ارز دیجیتال بیت کوین اس وی درگیر مقاومت سخت خط روند نزولی است. اگر بیت کوین اس وی از سطوح فعلی بازگردد، باید منتظر افت قیمت تا 170 دلار باشیم. اگر خریداران بتوانند بیت کوین اس وی را روی 170 دلار به خوبی حمایت کنند، احتمال آغاز یک فاز تحکیم پیش از آغاز یک روند صعودی افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بیت کوین اس وی

اما اگر فروشندگان قیمت ششمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر 170 دلار بکشانند، آغاز یک روند نزولی جدید محتمل است. اولین حمایت جدی در این صورت قیمت 145 دلار خواهد بود و پس از آن باید امید خریداران بیت کوین اس وی به قیمت 120 دلار باشد. بنابراین لازم است که معامله‌گران حد ضرر خود را زیر 170 دلار قرار دهند.

در سمت مقابل، اگر خریداران موفق به شکست مقاومت خط روند نزولی بیت کوین اس وی شوند، احتمال آغاز یک رالی با هدف 227 دلار افزایش می‌یابد. شکست سطح 227 دلاری منجر به آغاز یک روند صعودی جدید خواهد شد. اما اگر بیت کوین اس وی پس از شکست خط روند نزولی، نتواند از پس مقاومت 227 دلاری بر بیاید، احتمالا شاهد یک روند خنثی بین این دو سطح خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : لایت کوین

لایت کوین با نماد LTC به خط روند نزولی خود رسیده است. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای این مقاومت برسانند، احتمالا شاهد رشد قیمت تا مقاومت 50.8 دلاری خواهیم بود. شکست قیمت 50.8 دلاری، الگوی سر و شانه نزولی در چارت قیمت لایت کوین را نامعتبر خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : لایت کوین

بنابراین نیاز است که معامله‌گران در صورت شکست مقاومت 50.8 دلاری، توجه ویژه‌ای به این ارز کنند.

در سمت مقابل، اگر قیمت هفتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار به خط روند نزولی واکنش نشان دهد، احتمال افت قیمت تا سطح 41.7 دلار در وهله اول و سپس سطح 39 دلار افزایش می‌یابد.

اگر قیمت لایت کوین به حمایت های خود واکنش نشان دهد، احتمالا شاهد یک روند خنثی در ادامه کار خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : با‌یننس کوین

خریداران قیمت را به نزدیکی خط روند نزولی رسانده‌اند و اکنون در تلاش هستند تا این خط روند نزولی شکسته شود. اما اکنون فشار فروش هم بسیار افزایش یافته است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : بایننس کوین

با این وجود اگر خریداران بتوانند قیمت هشتمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را بالای خطوط میانگین متحرک حفظ کنند، احتمال شکست خط روند نزولی افزایش می‌یابد. در صورت شکست خط روند نزولی، اولین هدف دسترس قیمت 18.13 دلار خواهد بود.

اگر ممنتوم با‌یننس کوین پس از شکست خط روند نزولی به گونه‌ای افزایش یابد که مقاومت 18.13 شکسته شود، فرصت خرید مناسبی برای معامله‌گران مهیا خواهد شد.

در سمت مقابل اگر قیمت این ارز دیجیتال به زیر خطوط میانگین متحرک سقو کند، احتمال افت قیمت تا 14.95 و سپس 13.65 افزایش می‌یابد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : ایاس

ایاس در حال حاضر به روند خنثای خود ادامه می‌دهد. خریداران توانستند قیمت را به بالای خطوط میانگین متحرک برسانند، اما ممنتوم کافی برای شکست روند خنثی وجود نداشت.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : ایاس

هر دو خط میانگین متحرک صاف شده‌اند و شاخص RSI در میانه قرار دارد، لذا این اندیکاتورها خبر از یکسان بودن فشار خرید و فشار فروش می‌دهند.

اگر قیمت نهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار بالای خطوط میانگین متحرک بماند، احتمال آغاز یک رالی به هدف 2.83 دلار افزایش می‌یابد. در سمت مقابل، اگر قیمت به زیر خطوط میانگین متحرک سقوط کند، آنگاه احتمال افت تا 2.33 دلار افزایش می‌یابد.

در صورتی می‌توان گفت که یک روند نزولی یا صعودی آغاز می‌شود که قیمت به ترتیب یکی از سطوح 2.33 و یا 2.83 دلار را بشکند. بنابراین فعلا بهتر است که معامله‌گران صبر پیشه کنند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : تزوس

اگرچه که قیمت تزوس موفق به شکست خط روند نزولی در روز پنجشنبه شد، اما ممنتوم برای ادامه روند صعودی ناکافی بود. این بدان معنا است که فعلا خریداران در مورد رشد قیمت تا سطوح بالاتر تردید دارند. در صورت افت مجدد قیمت به زیر خط روند نزولی، شرایط برای تزوس بسیار دشوار خواهد شد.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : تزوس

اگر فروشندگان بتوانند قیمت دهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را مجددا به زیر خط روند نزولی بازگردانند، احتمالا شاهد افت قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه روی 2.7 دلار خواهیم بود. این سطح برای تزوس بسیار حیاتی خواهد بود. اگر قیمت به زیر 2.7 دلار سقوط کند، احتمال افت قیمت تا 2.58 دلار افزایش می‌یابد.

بنابراین لازم است که معامله‌گران حد ضرر خود را روی 2.57 دلار قرار دهند. اما اگر قیمت به خط روند نزولی واکنش نشان دهد و در واقع پولبک را تکمیل کند، روند صعودی ادامه خواهد داشت. در این صورت اهداف سطوح 3.07 دلاری و 3.27 دلاری خواهد بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال : کاردانو

کاردانو در روز پنجشنبه توانست به بالای مقاومت سرسخت 6.2 سنتی برسد و روند صعودی را ادامه داد. بنابراین در صورتی که مطابق تحلیل هفتگی قبلی کاردانو خریده باشید، در حال حاضر در سود سپری می‌کنید. در حال حاضر افرادی که کاردانو خریده‌اند، می‌توانند در سطوح فعلی با انجام فروش، سود خود را ذخیره کنند و یا با فروش بخشی و نگهداری بقیه ارزها و بالا آوردن حد ضرر، از سودهای احتمالی بعدی بیشتر بهره ببرند.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال
تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ار‌زهای دیجیتال : کاردانو

پس از رشد این روزهای کاردانو، احتمال وقوع اصلاح افزایش یافته است. اگر فروشندگان مجددا قیمت یازدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را به زیر حمایت 6.2 سنتی بکشانند، ممکن است که پولبک اصلاحی تا 5.9 سنت ادامه داشته باشد.

در سمت مقابل و در صورت اصلاح، اگر خریداران به خوبی از سطح 6.2 سنتی حمایت کنند، باید منتظر تلاش برای شکست 7.2 باشیم.

این مطلب صرفا تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیریدثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)