مکس کایزر: بیت کوین سایر ارزهای دیجیتال را نابود خواهد کرد!


به گفته مکس کایزر (Max Keiser)، افزایش مداوم هش ریت بیت کوین، باعث نابودی سایر ارزهای دیجیتال و آلت کوین‌ها و پول‌های فیات خواهد شد.

مجری محبوب تلویزیون، مکس کایزر، اخیرا درباره رشد مداوم هش ریت بیت کوین صحبت کرده و اظهار داشته این اتفاق، بیشتر از خود قیمت این رمز ارز برای مردم اهمیت دارد. به اعتقاد وی، افزایش تقاضای انرژی جهت حفظ پایداری شبکه، در نهایت منجر به نابودی تمامی ارزهای دیجیتال و پول‌های فیات خواهد شد.

رشد مصرف انرژی برای بیت کوین خوب است

به دنبال توییت اخیر این مجری معروف که در آن ادعا کرده بود بیت کوین در حال انجام یک حمله 51 درصدی در دنیای انرژی است، سایت کریپتوپوتیتو با وی مصاحبه کرده است. وی اظهار داشته این امر، کاملا با نرخ هش BTC متناسب است. هرچه ورود قدرت محاسباتی توسط ماینرها بیشتر شود، Hash Rate نیز افزایش می‌یابد. علیرغم ترس از کناره‌گیری ماینرهای بیت کوین پس از سومین هاوینگ در اردیبهشت ماه، هش ریت شبکه افزایش یافت و اخیرا به سقف تاریخی جدیدی رسید. برای اینکه نرخ هش افزایش یابد، انرژی وارده نیز باید بیشتر شود. آقای کایزر گفته «نیاز سیری‌ناپذیر بیت کوین در جهت افزایش مقدار انرژی وارده به نرخ هش، انرژی بخش‌های دیگر اقتصاد را ربوده و باعث نابودی ارزهای دیجیتال و دیگر ارزهای فیات خواهد شد. این اتفاق، تمدنی که در حال حاضر می‌شناسیم را تغییر خواهد داد.»

وی افزود که ارز BTC، ارگانیسم یک موجود زنده و مستقل را تداعی می‌کند که در حال اعمال یک حمله 51 درصدی به عرضه انرژی جهانی است. البته این امر خروجی مثبتی را به دنبال دارد که بشریت باید آن را به عنوان یک «اقبال نجات دهنده» بپذیرد. بدون این اتفاق، مردم شاهد وخامت استبداد بانک مرکزی و فقر دائمی دیگر بانک‌های غیر مرکزی خواهند بود.

هدف بیت کوین حکمرانی و نابودی دیگر ارزهای دیجیتال است

رشد تقاضا برای ورود انرژی به شبکه، تنها هدف برد بیت کوین را که در بلاک نخستین بلاک چین آن حک شده نشان می‌دهد؛ آن هم چیزی نیست جز محروم کردن سیستم آلت کوین‌ها و ارزهای فیات از دریافت انرژی. آقای کایزر اظهار داشته که این امر، اهمیت نرخ هش رو به رشد Bitcoin را نسبت به قیمت آن بیشتر جلوه می‌دهد. قیمت می‌تواند نشات گرفته از عوامل مختلفی باشد، اما Hash Rate به شما می‌گوید که چقدر به آزادی گونه خودمان و نابودی بانک‌های مرکزی و پول فیات و حتی دیگر ارزهای دیجیتال نزدیک هستیم.

اولین ارزهایی که باید از صحنه روزگار محو شوند، آلت کوین‌های مبتنی بر الگوریتم اثبات کار نظیر بیت کوین کش و بیت کوین اس وی هستند. آقای کایزر گفته که BTC در کل، 85 درصد از نرخ هش الگوی POW را در اختیار دارد و این معیار همچنان در حال افزایش است. بنابراین، فقط دیگر بحث زمان است که چه موقع نابودی ارزهای دیجیتال BCH و BSV را ببینیم. وی همین امر را برای کل بازار آلت کوین‌ها پیش بینی کرده و گفته وقتی که کار Bitcoin با آلت کوین‌ها تمام شود، هدف آسیب‌پذیر بعدی ارزهای کاغذی فیات هستند:

این اتفاق در آرژانتین، ایران، ونزوئلا و زیمباوره در حال رخ دادن است. حال شاهد مرگ ین، دلار آمریکا، یورو، یوان و پوند خواهیم بود، چراکه انرژی مورد نیاز برای بقای آن‌ها، بدون وقفه توسط پروتکل بیت کوین بلعیده می‌شود.

آقای کایزر در ادامه اظهار داشته که تنها بازمانده، طلا خواهد بود. با این وجود، ارزش Bitcoin در نهایت به اندازه بازار این فلز گرانبها رسیده و «همانند دیگر ارزهای دیجیتال، انرژی را نیز از آن دور خواهد کرد. به گفته آقای کایزر، «تمدن به صورتی که آن را می‌شناسیم، در حال تغییر است.»

منبع: Cryptopotatoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)