مایکرواستراتژی آماده سرمایه‌گذاری 1.05 میلیارد دلاری روی بیت کوین است


موسسه مایکرواستراتژی (Microstrategy) پس از انجام جذب سرمایه از طریق فروش اوراق قرضه، اکنون آماده خرید دوباره بیت کوین به مقدار 1.05 میلیارد دلار است.

بر اساس اطلاعیه منتشر شده توسط بزرگ‌ترین موسسه هوش تجاری در جهان یعنی مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، این شرکت موفق به جذب سرمایه 1.05 میلیارد دلاری از طریق فروش اوراق قرضه قابل تبدیل با سررسید فوریه 2027 شده است. دارندگان این اوراق مجاز خواهند بود تا آن‌ها را به پول نقد، سهام شرکت و یا ترکیبی از این دو حالت تبدیل کنند.

اعلام اولیه برنامه جذب سرمایه مایکرواستراتژی از طریق فروش اوراق قرضه به انتهای هفته گذشته بر می‌گردد. در آن برهه، شرکت اعلام کرد که انتظار دارد 600 میلیون دلار را از طریق فروش اوراق قرضه قابل تبدیل جذب کند. این نوع اوراق، ریسک پایینی دارند و صادرکننده پیش از ورشکست شدن، باید بدهی مربوط به آن‌ها را پرداخت کند. همچنین سرمایه‌گذاران این‌گونه اوراق می‌توانند آن‌ها را به سهام شرکت صادرکننده تبدیل کنند.

بیشتر بخوانید: مایکرواستراتژی دوباره به دنبال جذب سرمایه است؛ این بار 600 میلیون دلار

فروش اوراق قرضه مایکرواستراتژی

مایکرواستراتژی تخمین زده که سرمایه خالص جذب شده از این طریق، 1.03 میلیارد دلار خواهد بود که بر اساس سیاست مالی این شرکت پیرامون نحوه نگهداری ذخایر مالی آن، انتظار می‌رود تمام این مبلغ به بیت کوین تبدیل شود.

تکرار جذب سرمایه از طریق فروش اوراق قرضه توسط مایکرواستراتژی

از تابستان سال جاری تاکنون، موسسه مایکرواستراتژی در چند برهه مختلف اقدام به خرید بیت کوین کرده است. اولین خرید این موسسه، به مرداد ماه سال جاری برمی‌گردد، جایی که مایکرواستراتژی ضمن اعلام تغییر سیاست مالی خود، 250 میلیون دلار روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد.

بیشتر بخوانید: ادامه ورود موسسات؛ مایکرواستراتژی 250 میلیون دلار بیت کوین خرید

در دسامبر 2020 (آذر ماه 99)، مایکرواستراتژی برای اولین بار توانست از طریق فروش اوراق قرضه، سرمایه‌ای معادل 650 میلیون دلار جذب کند. این در حالی بود که طبق اعلام اولیه این موسسه، برنامه اولیه این جذب سرمایه، 400 میلیون دلار بود.

در حال حاضر، موسسه مایکرواستراتژی 71,079 واحد بیت کوین به ارزش تقریبی 3.8 میلیارد دلار در اختیار دارد.

منبع: beincryptoثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)