امکان فروش 400 میلیون دلار بیت کوین توسط مایکرواستراتژی!


به گفته مایکل سیلور مدیر موسسه مایکرواستراتژی ، تمام دارایی بیت کوین این شرکت که معادل 400 میلیون دلار است، در هر لحظه ممکن است به فروش برسد.

طی مصاحبه دیروز (سه‌شنبه 1 مهر) بلومبرگ با مایکل سیلور (Michael Saylor)، وی اظهار داشت که نوسانات قیمت بیت کوین دلیلی برای فروش آن نیست. با این حال، اگر زمانی برسد که متوجه شویم یک دارایی جایگزین سود بیشتری را به همراه دارد، در فروش 38,250 واحد BTC تحت مالکیت مایکرواستراتژی لحظه‌ای تردید نخواهیم کرد.

با وجود اینکه خرید بیت کوین توسط مایکرواستراتژی در یک برنامه منظم و طی 78,338 تراکنش صورت پذیرفت، مدیر اجرایی این موسسه مدعی شد که فروش این مقدار BTC بسیار راحت‌تر خواهد بود:

ما فروش را در هر ساعت از هفت روز هفته می‌توانیم انجام دهیم. اگر نیاز به فروش 200 میلیون دلار بیت کوین باشد، به نظرم روز شنبه زمان مناسبی برای این کار است.

دلیل فروش بیت کوین توسط مایکرواستراتژی چیست؟

دلیلی برای فروش بیت کوین های تازه خریداری شده توسط مایکرواستراتژی وجود ندارد، خصوصاً اینکه بر اساس تخمین سیلور، تورم در سال جاری به بیش از 20 درصد خواهد رسید و قدرت خرید کاهش خواهد یافت. وی در اظهارنظری در این باره گفته است:

ما کاملا مطمئنیم که ریسک نگهداری بیت کوین، از ریسک نگهداری پول نقد و حتی طلا نیز کمتر است.

مایکرواستراتژی با انتشار اطلاعیه‌ای در روز 11 اوت سال جاری (21 مرداد)، از خرید 21,454 واحد بیت کوین به ارزش 250 میلیون دلار و تبدیل این ارز دیجیتال به دارایی ذخیره اصلی خود خبر داد. در ادامه این خرید، هفته گذشته نیز این موسسه 16,796 واحد BTC دیگر به دارایی خود اضافه کرد. اکنون ارزش مجموع بیت کوین های تحت مالکیت MicroStrategy به 401.5 میلیون دلار رسیده است. با وجود افت 6 درصدی اخیر قیمت Bitcoin، این موسسه پس از 6 هفته ضرر 3.2 درصدی را متحمل شده، اتفاقی که البته بعید است دلیلی برای فروش بیت کوین توسط مایکرواستراتژی باشد.

نکته جالب توجه، تغییر موضع سیلور نسبت به بیت کوین طی سالیان اخیر است. در سال 2013، مدیر شرکت مایکرواستراتژی مدعی شد که انتهای عمر بیت کوین را به زودی خواهیم دید. با این حال، وی با انتشار توئیتی در روز یکشنبه این هفته، با حمایت از بیت کوین و زیر سوال بردن اتریوم خبرساز شد، به طوری که بسیاری او را یک ماکسیمالیست بیت کوین نامیدند. سیلور در انتهای مصاحبه‌اش با بلومبرگ ادعا کرد که طی 6 ماه آینده موسسات سرمایه‌گذاری فراوانی به سمت بیت کوین جذب خواهند شد.

منبع: CoinTelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)