با صعود قیمت بیت کوین، ارزش سهام مایکرواستراتژی رشد 10 درصدی یافت


پس از موافقت SEC با درخواست مایکرواستراتژی جهت پرداخت حقوق هیئت مدیره با بیت کوین و ثبت سقف قیمتی جدید توسط این رمز ارز، سهام MSTR رشد 10 درصدی یافت.

سهام مایکرواستراتژی بامداد امروز و با صعود دوباره قیمت بیت کوین به سقف تاریخی جدیدی روی 64،300 دلار، رکورد جدیدی را ثبت کرد. سهام این شرکت هوش تجاری در طول روز معاملاتی خود در بورس نیویورک به ارزش 770 دلار رسید که نشان‌دهنده رشد 10 درصدی نسبت به بالاترین قیمت ثبت شده در 11 مارس است. با توجه به قیمت فعلی سهام MicroStrategy، ارزش بازار این شرکت برابر 7.5 میلیارد دلار است.

صعود قیمت سهام MSTR هم‌زمان با رکورد شکنی بیت کوین

حتی با وجود رشد اخیر قیمت MSTR، سهام مایکرواستراتژی هنوز هم بسیار پایین‌تر از سقف اوایل ماه فوریه قرار دارد. در روز 8 فوریه (20 بهمن)، پیش از ریزش به سطح 1,000 دلاری، قیمت سهام این شرکت به 1,315 دلار رسیده بود.

صعود قیمت سهام مایکرواستراتژی هم‌زمان با رشد قیمت BTC به سطح 63,000 دلاری برای اولین بار در تاریخ محقق شده است. با اینکه خود کسب و کار اصلی مایکرواستراتژی هیچ ارتباطی با بیت کوین با رمز ارزها ندارد، اما MicroStrategy پس از تصمیم مدیر عامل آن یعنی مایکل سیلور (Michael Saylor) به تبدیل قسم بزرگی از ترازنامه مالی این شرکت به بیت کوین، به یکی از پرچمداران این ارز دیجیتال تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: مایکرواستراتژی پس از یک ماه، دوباره بیت کوین خرید

این شرکت هم‌اکنون 91,579 واحد BTC در اختیار دارد که ارزش این تعداد با قیمت فعلی در زمان نگارش این خبر، 5.8 میلیارد تخمین زده شده است. در روز دوشنبه، مایکرواستراتژی درخواستی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ارسال کرده بود تا بتواند حقوق اعضای هیئت مدیره خود را به جای پول نقد از طریق بیت کوین پرداخت کند. در ویرایش k-8 این درخوست آمده:

پیش به سوی آینده، مدیران غیر استخدامی (کسانی که غیر از مقام مدیریت هیچ منصب دیگری در شرکت ندارند) تمام هزینه خدمات خود را به جای پول نقد به صورت بیت کوین دریافت می‌کنند.

سهام مایکرواستراتژی تنها سهام درگیر با رمز ارزها نیست که رشد قیمت داشته است. سهام شرکت‌های رایت بلاکچین (RIOT) و ماراتون دیجیتال هولدیینگیز (MARA) نیز به ترتیب 10 و 6 درصد افزایش قیمت داشته‌اند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)