بیشتر فروشندگان در طول آخرین سقوط بیت کوین به 3600  دلار، هولدر های کوتاه مدت بودند


کاهش قیمت بیت کوین : داده های جدید نشان می دهد که هفته گذشته در طی فروش گسترده بیت کوین، قیمت آن به زیر 4000 دلار رسیده است که این توسط هولدر کوتاه مدت صورت گرفته است. از طرف دیگر هولدر های بلندمدت، حداقل فعلاً دارایی  خود را جابجا نمی کنند و نمی فروشند.

هولدرهای جدید بیت کوین خود را فروخته اند

12 تا 13 مارس امسال بعدها به عنوان یکی از بدترین روزهای معاملات در بازار ارز دیجیتال شناخته می شود. بیت کوین و بیشتر کوین های جایگزین، در کمتر از 24 ساعت پس از فروش گسترده، تا 50 درصد کاهش یافت.

براساس گزارشی که توسط منبع نظارت مردمی، CoinMetrics تهیه شده است، بیشترین فروش بیت کوین توسط هولدرهای کوتاه مدت انجام شده است. آنها با نظارت بر معاملات زنجیره ای  هولدینگ  بیت کوین در روزهای قبل ز افت که تا مدت ها برای یک دوره خاص دست نخورده بودند به این نتیجه رسیدند.

بنابراین، این سند حاکی از آن است که دست کم 281 هزاربیت کوین دست نخورده برای حداقل 30 روز احیا شد ، اما تنها 4،131 از این مبلغ بیش از یک سال است که منتقل نشده است. به عبارت دیگر، تقریباً 277هزار بیت کوین در 11 و 12 مارس از طرف سرمایه گذاران که دارایی های خود را کمتر از یک سال نگه داشته اند، منتقل شده است.

BTCrevived-min

در همان زمان کوین متریک اطلاع داده است که هولدر های کوتاه مدت دارایی های بزرگ بیت کوین خود را جابه جا نکرده اند.

LongTerm-Holders-min (1)

شاخص SORP & MVRV زیر یک

در این گزارش همچنین به دو شاخص در مورد عملکرد بیت کوین، یعنی SOPR و MVRV اشاره شده است.  اولی نسبت قیمت فروخته شده (قیمت بیت کوین در زمان ایجاد خروجی های جدید) را نسبت به قیمت پرداخت شده (قیمت BTC در زمان ایجاد ورودی های معامله )ایجاد می کند.

در نهایت، به این معنی است که وقتی SOPR زیر یک باشد، سرمایه گذاران با ضرر می فروشند. در این حالت، شاخص در تاریخ 12 مارس به 0.842 سقوط کرد که این کمترین نقطه ثبت شده از فوریه 2012 است.

مورد دوم  MVRV که سرمایه گذاری بازار بیت کوین را با سرمایه گذاری واقعی آن مقایسه می کند. این شاخص مبنای برآورد هزینه کل دارایی است.

MVRV  بالاتر از یک به طور کلی بدان معنی است که دلالان ارزش متوسط بازار  بالاتری را نسبت به هولدرها دارند و اگر زیر یک باشد برعکس است. در تاریخ 12 مارس، MVRV  بیت کوین نه تنها تا زیر یک سقوط کرد، بلکه بدترین افت یک روزه خود را با 0.5 پوینت از دسامبر 2013 به ثبت رساند. هرچند که این می تواند برای خرید یک پوینت مثبت باشد، همان طور که این گزارش نتیجه گرفت:

در گذشته، دوره های گذشته که MVRV کمتر از یک کاهش یافته است بهترین زمان برای جمع آوری بیت کوین با قیمت نسبتاً پایین بوده است.

ارزهای دیجیتال دیگری که افت شدیدی داشتند اتریوم با 6%-، چین لینک با 8.44%- و تزوس با 9.12%- می باشند.

جریان پولی به سمت استیل کوین ها و صرافی ها می رود

این مقاله همچنین  بیان می کند که بیشتر جریان پول به سمت  این دوره ی فروش قابل توجه رفته است. در بازارهای مالی سنتی، بیشتر سرمایه گذاران دارایی خود را به صورت نقدی در آورده اند. در فضای ارز دیجیتال نیز، وضعیت مشابه است اما به جای پول نقد  از استیبل کوین ها استفاده می شود.

در طی پنج روز، از 10 تا 15 مارس، سرمایه ی بازار تتر 300 میلیون دلار افزایش یافته است .سرمایه بازار USD coin یکی دیگر از استیبل کوین های محبوب، در این تاریخ 150 میلیون دلار رشد کرده است.

به علاوه،در تاریخ 12 مارس بزرگترین صرافی های ار دیجیتال، نظیر بایننس، بیت فینکس، بیت مکس، بیت استمپ، هوبی و بقیه صرافی ها جریان مالی  ورودی بالغ بر 160 هزار بیت کوین داشته اند. به طور مشابه، در این مبادلات میزان کل خروجی حدود 171هزار بیت کوین بوده است.

هر دوی این ها تبدیل به مهم ترین جریان های ورودی و خروجی یک روزه در بیش از 2 سال تبدیل شدند.

صرافی مارجین بیت کوین BitMEX ، بیشترین میزان ورودی را نشان داد. در عوض، بایننس و Huobi بیشترین جریان خروجی روزانه بیشتری داشتند.

 

Exchanges-min (1)ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)