آموزش تصویری نحوه نصب و استفاده از کیف پول مایسلیوم (Mycelium)


آموزش تصویری نحوه نصب و استفاده از کیف پول مایسلیوم (Mycelium)؛ نحوه دریافت و ارسال بیت کوین با استفاده از کیف پول مای سلیوم

در این آموزش تصویری نحوه نصب کیف پول مایسلیوم یا کیف پول میسلیوم در خدمت شما عزیزان هستیم. مایسلیوم یک کیف پول موبایل ارز دیجیتال است که برای نسخه های اندروید و iOS در دسترس است. این کیف پول نصب بسیار آسانی دارد و برای استفاده روزانه مناسب است. تنها نکته این کیف پول این است که با استفاده از آن فقط میتوانید بیت کوین ارسال و دریافت کنید و از دیگر ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمیکند.

کیف پول مایسلیوم به شما این امکان را میدهد تا کیف پول‌ سردی نظیر کیف پول جر نانو اس و کیف پول ترزور را به آن متصل کرده و با استفاده از اپلیکیشن آن بیت کوین ارسال و دریافت کنید. امکان اسکن کردن کد QR و پرداخت بیت کوین از طریق کیف پول کاغذی نیز وجود دارد.

ویژگی های اصلی کیف پول میسلیوم 

 • بسیار شناخته شده است.
 • اتصال در آن بسیار سریع و یکنواخت است.
 • متن باز است.
 • با دو کیف پول سخت افزاری شناخته شده بازار به نام های ترزور و لجر سازگاری دارد.
 • نسخه دسکتاپ ندارد.
 • بهینه سازی آن در دستگاه های iOS عالی نیست.
 • اگر قبلا از کیف پول های بیت کوین استفاده نکرده‌اید، ممکن است مدیریت آن برایتان کمی دشوار باشد.

نحوه نصب و آموزش کیف پول میسلیوم

در ابتدا با مراجعه به سایت اصلی مایسلیوم و یا جستجوی “mycelium wallet” در گوگل پلی یا اپ استور نسخه مورد نظر را دانلود کنید.

نحوه نصب کیف پول بیت کوین مایسلیوم

حالا قبل از اینکه هر کاری دیگری را انجام دهید، ابتدا بهتر است عبارت بازیابی را یادداشت کرده و یک رمزعبور برای کیف پول‌تان بسازید.

برای اینکار، مانند تصویر زیر، به قسمت تنظیمات (سه نقطه) رفته و روی “Backup” ضربه بزنید. سپس “Yes” را انتخاب کرده و عبارت بازیابی 12 کمله‌ای که نمایش داده میشود را روی تکه کاغذی یادداشت کرده و در جای امنی نگهداری کنید.

عبارت بازیابی مایسلیوم والت

حالا بعد از اینکه عبارت بازیابی را یادداشت کردید، از شما خواسته میشود که یک رمزعبور هم برای محافظت از بیت کوین‌هایتان بسازید. روی گزینه “Set PIN Code” ضربه زده و رمزعبور موردنظرتان را انتخاب کنید.

رمزعبور کیف پول مایسلیوم

در این مرحله نصب نسخه اندروید کیف پول مایسلیوم به اتمام میرسد و میتوانید ارسال و دریافت بیت کوین را با استفاده از این کیف پول شروع کنید.

نحوه دریافت بیت کوین با استفاده از کیف پول مایسلیوم

 1. در صفحه اول برنامه، سه تب “Account” و “Balance” و “Transactions” داریم. برای دریافت بیت کوین به تب “Balance” رفته و روی گزینه “receive” ضربه بزنید.
 2. در قسمت “Optional Amount” میتوانید مبلغی که قرار است دریافت کنید را وارد کنید. ولی این گزینه دلخواه است و توسط فردی که قرار است برای شما بیت کوین ارسال کند، در کیف پول وی تعیین میشود.
 3. در قسمت “Share Bitcoin Address” میتوانید آدرس کیف پول‌تان را کپی کرده و یا کد QR آن را با فردی که قرار است برای شما بیت کوین ارسال کند به اشتراک بگذارید.
 4. پس از اینکه فرد برای شما بیت کوین ارسال کرد، از قسمت “Transaction History” میتوانید تراکنش های انجام شده را مشاهده کنید.

نحوه ارسال بیت کوین با استفاده از کیف پول مایسلیوم

 1. برای ارسال بیت کوین نیز به تب “Balance” رفته و روی “Send” ضربه بزنید.
 2. آدرسی که قرار است به آن بیت کوین ارسال کنید را میتوانید با استفاده از اسکن کد QR آن، گزینه “Copy to Clipboard” و یا “Manual Entry” وارد کنید.
 3. بعد از وارد کردن آدرس، تعداد بیت کوین هایی که قرار است ارسال کنید را وارد کنید.
 4. در آخر هم هزینه کارمزدی که مایل به پرداخت آن هستید را انتخاب کنید.
 5. با بررسی دوباره اطلاعات در نهایت روی دکمه “Send” ضربه بزندید.
 6. . از شما خواسته خواهد شد كه اگر می خواهید این معامله را انجام دهید ، کد پین را وارد كنید. کد پین را وارد کنید.
 7. در آخر نیز باید پین کدی که در ابتدای ساخت کیف پول مایسلیوم انتخاب کرده بودید را وارد کنید.

کارمزد کیف پول میسلیوم

کیف پول مایلسیوم 4 نوع هزینه کارمزد دارد که میتوانید از بین آنها انتخاب کنید. این کارمزدها در واقع هزینه هایی هستند که به ماینرها پرداخت میشوند و به توسعه دهندگان مایسلیوم والت ارتباطی ندارند.

 • Priority: برابر با 600 ساتوشی بر بایت کارمزد دارد و نزدیک به 10 دقیقه طول میکشد تا تراکنش تائید شود.
 • Econimic: برابر با 143 ساتوشی بر بایت کارمزد دارد و نزدیک به 2 ساعت طول میکشد تا تراکنش تائید شود.
 • Normal: برابر با 196 ساتوشی بر بایت کارمزد دارد و نزدیک به 30 دقیقه طول میکشد تا تراکنش تائید شود.
 • Low-Priority: برابر با 129 ساتوشی بر بایت کارمزد دارد و نزدیک به 3 ساعت طول میکشد تا تراکنش تائید شود.

هزینه کارمزد کیف پول بیت کوین مایسلیوم

امنیت کیف پول بیت کوین مایسلیوم

هر زمان که صحبت از اپلیکیشن های بلاکچین میشود، امنیت یکی از مهمترین جنبه‌های مورد بحث آن است. این موضوع بخصوص در ارتباط با اپلیکیشن‌های کیف پول مهم‌تر جلوه میکند، چراکه هرگونه اشتباهی در آنها میتواند هزاران دلار یا بیشتر به کاربر ضرر وارد کند.

تلفن های هوشمند بسیار ناامن هستند، بنابراین داشتن یک برنامه کیف پول در تلفن هوشمند نیز یکی از نگرانی های امنیتی برای بسیاری از افراد است. در اصل، شما هرجایی که میروید، کلیدهای خصوصی‌تان را هم با خودتان میبرید و نه تنها در معرض حمله بدافزارها هستید، بلکه خطر سرقت فیزیکی تلفن و کیف پول بیت کوین‌تان را هم به همراه دارید.

کیف پول بیت کوین مایسلیوم نیز از یک پین‌کد برای باز کردن کیف پول، ارسال بیت کوین و اشتراک گذاری کلیدهای خصوصی استفاده میکند. تا به امروز که این روش برای محافظت از وجوه کاربران مناسب بوده است.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)