کاهش قیمت بیت کوین در پی تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال در صرافی OKEx


تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال در صرافی بزرگ اوکی اکس – OKEx بازار را به شوک فرو برد و این اتفاق منجر به کاهش 300 دلاری قیمت بیت کوین ظرف 30 دقیقه شد.

صرافی مطرح OKEx که در رده صرافی‌های ارز دیجیتال با حجم معاملات بالا محسوب می‌شود، برداشت کلیه رمز ارزها از پلتفرم خود را تعلیق کرد. بر اساس ادعای OKEx، این اتفاق در پی احضار یکی از دارندگان کلید خصوصی این صرافی توسط پلیس به منظور همکاری در یک سری تحقیقات رخ داده است.

صرافی OKEx خاطرنشان کرد شخص دارنده کلیدهای خصوصی از دسترس خارج شده و لذا فرآیند برداشت ارزهای دیجیتال را به تعلیق درآورده است. به گفته این صرافی، بلافاصله پس از در دسترس قرار گرفتن شخص مذکور، برداشت رمز ارزها از سر گرفته خواهد شد. صرافی اکی اکس مدعی شد که با استناد به شرایط خدمات (Terms of Services) خود فرآیند برداشت را به حالت تعلیق درآورده، اما خاطر نشان کرد امنیت دارایی‌های مشتریان تحت تاثیر این اتفاق قرار نخواهد گرفت.

در واکنش به این خبر، فشار فروش بیت کوین فورا افزایش یافت و این رمز ارز با افت 3 درصدی قیمت مواجه شد. قیمت توکن صرافی OKEx یعنی OKB نیز با سقوط 15 درصدی همراه بود.

ریزش قیمت بیت کوین در پی تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال صرافی OKEx

علت تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال صرافی OKEx چیست؟

به گزارش کوین تلگراف، چند ساعت قبل از اطلاعیه منتشر شده توسط اکی اکس، سرویس Whale Alert چندین تراکنش بزرگ و غیر معمول بین کیف پول این صرافی و والت‌های ناشناخته را رصد کرد. این تراکنش‌ها شامل 1180 واحد رمز ارز BTC به ارزش 13.6 میلیون دلار، 50 میلیون واحد رمز ارز TRX به ارزش 1.3 میلیون دلار و 21 هزار واحد رمز ارز ETH بود و طی 6 ساعت انجام شد، همچنین 13.9 میلیون دلار تتر در همین حین به کیف پول این صرافی ارسال گردید. بر اساس داده‌های منتشر شده توسط Whale Alert، این تراکنش‌ها تقریبا همزمان با انتقال ارزهای دیجیتال به سرقت رفته در جریان هک صرافی بیتفینکس انجام شد، اگر چه با توجه به حجم بالای تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، این اتفاق می‌تواند تصادفی باشد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین های سرقت شده در هک 2016 بیتفینکس جابه‌جا شدند

کالین وو (Colin Wu)، خبرنگار مستقر در پکن پس از این اتفاق با انتشار پیامی در حساب عمومی خود در ویچت علت تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال صرافی OKEx را تحت تعقیب قرار گرفتن این صرافی به اتهام پولشویی عنوان کرد و گفت:

دولت چین به شدت در حال مقابله با پولشویی با استفاده از ارزهای دیجیتال است و صرافی‌های متمرکز در وضعیت بسیار خطرناکی قرار دارند.

اگرچه دفتر مرکزی صرافی اکی اکس در مالت قرار دارد، اما هدف این صرافی بازارهای آسیایی است. کالین وو در ادامه بررسی علل تعلیق برداشت ارزهای دیجیتال صرافی OKEx مدعی شد شخصی را می‌شناسد که پس از دریافت اشتباهی 500 هزار یوان در جریان معاملات OTC این صرافی از یک گروه کلاهبردار، در تمامی استان‌های چین تحت پیگرد پلیس قرار گرفته است. ادعاهای وو فعلا تایید نشده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)