برداشت 1 میلیارد دلار بیت کوین از صرافی کوین بیس؛ آیا خرید مایکرواستراتژی انجام شد؟


با انتقال 17،705 واحد بیت کوین از صرافی کوین بیس به یک والت ناشناخته، گمانه‌زنی‌ها مبنی بر اتمام خرید 1 میلیارد دلاری مایکرواستراتژی پررنگ‌تر شده است.

مایکل سیلور، مدیر عامل مایکرواستراتژی، دو روز پیش از آمادگی 1.05 میلیار دلاری خود این شرکت برای سرمایه گذاری در بیت کوین خبر داد. حالا بیش از یک میلیارد دلار BTC از صرافی کوین بیس خارج شده، اما باید دید که این نهنگ کریپتویی واقعا چه کسی بوده  است.

بیشتر بخوانید: مایکرواستراتژی آماده سرمایه‌گذاری 1.05 میلیارد دلاری روی بیت کوین است

روز گذشته 13,204 واحد بیت کوین از صرافی کوین بیس به یک والت ناشناخته منتقل شد. با توجه به قیمت فعلی، ارزش این مقدار BTC حدود سه چهارم میلیارد دلار است. به استناد ویل‌آلرت (Whale Alert)، 36 تراکنش جداگانه هر کدام حاوی 351 تا 391 واحد Bitcoin از ساعت 4 تا 5 عصر به وقت ساعت هماهنگ جهانی انجام شده است. دو روز گذشته ویل‌آلرت در توییت دیگری نیز از برداشت 4،501 واحد بیت کوین از کوین بیس به یک کیف پول ناشناخته خبر داد، به این معنا که طی 24 ساعت بیش از 250 میلیون دلار دیگر به ارزش BTC از این صرافی رمز ارزی خارج شده است. اما مشخص نیست که این تراکنش‌ها به یکدیگر مرتبط هستند یا خیر.

در کوین بیس چه خبر است؟

خروج این بیت کوین ها از صرافی کوین بیس ممکن است به خاطر فعالیت‌های فرابورس، یا انتقال از والت صرافی به حافظه سرد توسط یکی از سرمایه‌گذاران نه چندان میلیاردر بازار، یا حتی یک طرح پولشویی باشد. اظهار نظر در این باره دشوار است، چراکه این فرد یا افراد با ایجاد آدرس جدید برای هر تراکنش، حریم خصوصی خود را به خوبی حفظ کرده‌اند. این اولین باری نیست که در ماه جاری چنین انتقال بزرگی از Coinbase صورت گرفته است.

در 31 ژانویه (12 بهمن)، بیش از 15،200 واحد BTC به ارزش تقریبا 500 میلیون دلار از کوین بیس پرو (Coinbase Pro) خارج شد. در آن زمان، مدیر عامل کریپتوکوانت (CryptoQuant)، کی یانگ جو (Ki Young Ju) آن را مربوط به فعالیت‌های فرابروس هولدرهای نهادی خوانده و گفته بود که «به اعتقاد من این قوی‌ترین سیگنال صعودی است».

بازار صعودی نشات گرفته از موسسات

اگر اخبار چند وقت اخیر را دنبال کرده باشید، می‌دانید که بیت کوین چندین نقطه عطف را پشت‌سر گذاشته است. اولا، تسلا گفت 1.5 میلیارد دلار BTC خریداری کرده است. ثانیا با فرض اینکه تسلا هنوز هیچ کدام از این رمز ارزها را نفروخته باشد، شرکت خوروسازی ایلان ماسک از این خرید بیشتر از مقداری که تا کنون از فروش خورو درآمد داشته، سودآوری کسب کرده است.

یکی دیگر از علاقه‌های نهادی به Bitcoin مربوط به شرکت مدیریت دارایی بلک راک (BlackRock) است که مدیر عامل آن ریک ریدر (Rick Reider) گفته بود این شرکت 8.67 تریلیون دلار از دارایی مشتریان خود را روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است. بلک‌راک اولین شرکت مدیریت سرمایه‌ای نیست که این کار را کرده است. گوگنهایم (Guggenheim) یکی دیگری از این موسسات است که مدیر سرمایه‌گذاری ارشد آن پیش‌بینی 600،000 دلاری شدن BTC را کرده بود. BNY Mellon، یکی از قدیمی‌ترین بانک‌های آمریکا، هفته گذشته اعلام کرد که رمز ارزها را به خدمات مدیریت دارایی مشتریان خود افزوده است. در آخر نیز باید به نام مایکل سیلور (Michael Saylor) اشاره کنیم که شرکتش یعنی مایکرواستراتژی (MicroStrategy) با فروش 1.05 میلیارد دلار اوراق قرضه خواهان خرید بیت کوین است.

حالا سوال اصلی این است که نهنگ چه کسی است؟

منبع: Decryptثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)