فیلم طرح پانزی وان کوین با بازی کیت وینسلت ساخته می‌شود!


فیلم طرح پانزی وان کوین (OneCoin) با نقش آفرینی ستاره اصلی تایتانیک یعنی خانم کیت وینسلت (Kate Winslet) و تهیه کنندگی جن مک آدام در دست ساخت است.

همانطور که درام دادگاه وان کوین به سوی جهانی شدن ماجرای این کلاهبرداری پیش می‌رود، قرار است بزودی شاهد تماشای کل ماجرا از صفحه سینما و در قالب فیلم سینمایی طرح پانزی OneCoin با نام فیک یا جعلی (!Fake) باشیم. با توجه به گزارش ددلاین (Deadline)، کیت وینسلت (Kate Winslet) برای بازی در فیلم “جعلی” انتخاب شده است. این فیلم بر اساس کتاب منتشر نشده جن مک آدام (Jen McAdam) و داگلاس تامپسون (Douglas Thompson) ساخته می‌شود. خانم مک آدام که یکی از قربانیان کلاهبرداری OneCoin است نیز تهیه کننده این فیلم خواهد بود.

بیشتر بخوانید: طرح پانزی و هرمی چیست؟ آیا طرح های Ponzi کلاهبرداری اند؟

ساخت فیلم طرح پانزی وان کوین بر اساس واقعیت

نویسنده و کارگردان فیلم طرح پانزی وان کوین ، آقای اسکات زد برنس (Scott Z. Burns) است که فیلم ‌هایی همچون گزارش (The Report)، یک درام سیاسی مبتنی بر گزارش واقعی سازمان سیا (CIA) و شیوع (Contagion) در سال 2011 با بازیگری خانم وینسلت را در کارنامه خود دارد.

ارز دیجیتال وان کوین در سال 2014 (92 – 93) و توسط خانم روجا ایگناتووا (Ruja Ignatova) در کشور بلغارستان راه‌اندازی شد. همانطور که وبلاگ خبری کوین‌تلگراف (cointelegraph) قبلا گزارش داده بود، رمز ارز OneCoin ساختار معمولی یک طرح بازاریابی چند سطحی یا پانزی را بر اساس یک ارز دیجیتال دنبال می‌کرد. با این که ارز دیجیتال وان کوین توسط هیچ بلاک چین یا شبکه‌ای پشتیانی نمی‌شد، اما خانم ایگناتووا وعده داده بود که این ارز، بیت کوین بعدی خواهد بود. علیرغم هشدارهای دست اندرکاران صنعت رمزنگاری و آژانس‌های دولتی، این ارز مجازی با شعار “ما در برابر آن‌ها”، محبوبیت زیادی بدست آورد و روند رو به رشدی را طی ‌کرد. فیلم طرح پانزی وان کوین نیز مبنی بر این کلاهبرداری و با بازی خانوم کیت وینسلت در نقش روجا ایگناتووا ساخته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: کلاهبرداری ارز دیجیتال و بیت کوین را چگونه تشخیص دهیم؟

ساخت فیلم طرح پانزی وان کوین

کلاهبرداری ارز دیجیتال OneCoin

خانم مک آدام که یک گروه پشتیبانی از قربانیان طرح پانزی وان کوین را ایجاد کرد، طی مصاحبه‌ای با کوین‌تلگراف گفت که او، دوستان و خانواده‌اش قبل از اینکه بدانند سرور این ارز بلاک چین نیست و در واقع یک طرح کلاهبرداری است، بیش از 250،000 یورو (298،800 دلار) را در آن سرمایه‌گذاری کرده و از دست دادند.

بیشتر بخوانید: قرارداد هوشمند پانزی ترون – Tron ؛ کلاهبرداری های رو به رشد

با اینکه خانم روجا ایگناتووا در تاریخ 7 مه (18 اردیبهشت) به جرم فعالیت اسکم اینترنتی، کلاهبرداری در اوراق بهادار و پولشویی متهم شد، اما از سال 2017 (95 – 96) تاکنون در انظار دیده نشده است. برادر او یعنی کنستانتین ایگناتووا (Konstantin Ignatova)، مدیر اجرایی وان کوین، در ماه مارس (اسفند ماه) به همین جرایم متهم شده و علیه خواهرش شهادت داد. سرمایه‌گذاران زیادی از شرکت OneCoin شکایت کردند که سرمایه از دست رفته آن‌ها حدود 5 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. فیلم جعلی در واقع اولین اثر هنری برگرفته از طرح پانزی وان کوین نیست. بلکه یک برنامه تلویزیونی بر اساس پادکست بی‌بی‌سی (British Broadcasting Corporation) درباره ایگناتووا نیز در دست ساخت است.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)