پائول تودور جونز: سرمایه‌گذاری در بیت کوین همانند خرید سهام گوگل و اپل در اوایل آغاز به کار آن‌هاست


پائول تودور جونز، میلیارد و مدیر صندوق پوشش ریسک، دیدگاه صعودی نسبت به سرمایه‌گذاری در بیت کوین پیدا کرده و گفته این ارز دیجیتال، پوششی در برابر تورم است.

به گزارش News.bitcoin، میلیاردر و مدیر صندوق پوشش ریسک، پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones)، اخیرا نسبت به بیت کوین دیدگاه مثبت‌تری پیدا کرده و گفته این ارز دیجیتال بهترین پوشش در برابر تورم است و سرمایه‌گذاری در این رمز ارز را با خرید سهام شرکت‌هایی همچون گوگل و اپل در اوایل آغاز به کار آن‌ها مقایسه کرده است. وی گفته: «فکر کنم در اوایل راه بیت کوین هستیم و مسیر درازی در پیش است.»

نظر صعودی پائول تودور جونز درباره آینده بیت کوین

آقای جونز در مصاحبه‌ای با CNBC Squawk Box در روز پنجشنبه، درباره چرایی دیدگاه مثبت خود نسبت به ارز BTC صحبت کرده است. وی که موسس شرکت Tudor Investment است، پس از پیش بینی و کسب سود از سقوط بازار سهام در سال 1987 شهرت یافت. این میلیاردر سرمایه‌گذار در ماه می (اردیبهشت) و زمانی که اعلام کرد نزدیک به 2 درصد از دارایی‌های خود را روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده، نظر جامعه ارزهای دیجیتال را نیز به خود جلب کرد. اکنون پس از گذشت ماه‌ها، قیمت رمز ارز BTC بیش از 45 درصد رشد داشته و اخبار امیدوار کننده‌ای نظیر پشتیبانی پی پال از ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین در این پلتفرم منتشر شده است.

بیشتر بخوانید: رسمی: پی پل ارزهای دیجیتال را به سرویس خود اضافه می‌کند

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و آشنایی با بهترین گزینه‌ها

از آقای جونز سوال شد که آیا این توسعه‌ها باعث تغییر تصمیم وی نسبت به سرمایه‌گذاری در ارز BTC شده و منحصرا وی را وادار به خرید یا فروش بیت کوین کرده است یا خیر. وی با ذکر دلایلی علاقه خود نسبت به ارز Bitcoin را تشریح کرد و گفت اوایل سال جاری نیز این ارز مجازی را به مشتریان خود توصیه کرده است. وی گفت: «در ماه مارس و آوریل (اسفند و فروردین)، کاملا مشخص شد که با توجه به سیاست مالی فدرال رزرو و تزریق پول توسط این بانک و دیگر بانک‌های مرکزی سراسر دنیا، وارد یک برهه زمانی جدید شده‌ایم» وی همچنین به مشکلات عدیده‌ای که بیماری کووید-19 بهمراه آورده صحبت کرد: «هر کس باید به محافظت خود در برابر تورم فکر کند.» وی افزود:

به این نتیجه رسیده‌ام که سرمایه‌گذاری در بیت کوین بهترین استراتژی معاملاتی تورمی است، معامله دفاعی که حتما باید انجام دهید.

وی در ادامه، چرایی بهتر بودن بیت کوین نسبت به دیگر دارایی‌ها به عنوان پوششی در برابر تورم را توضیح داد. با بررسی ارزش کلی بازار و مشخصه‌های استراتژی معامله تورمی، وی گفته «گروه کوچکی از مردم در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند، ارزی که قابلیت حمل دارد، لیکوئید است و مشخصه‌های زیادی دارد که آن را به بهترین پوشش در برابر تورم تبدیل کرده است. اما تنها چیزی که Bitcoin اوایل نداشت، یکپارچگی و قدرت ماندگاری بلند مدت است. البته هر روزی که می‌گذرد، این قدرت بیشتر می‌شود و اعتبار و یکپارچگی بیشتری پیدا می‌کند.»

این میلیاردر همچنین اظهار داشته زمانی که در ماه می گفته بود 2 درصد از دارایی‌های خود را روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده، قدر این رمز ارز را نمی‌دانست:

آن زمان قدرش را نمی‌دانستم و الان می‌دانم که یک سرمایه‌گذاری در حوزه فناوری چه حسی دارد، اما به یاد داشته باشید که من سهام خرد را معامله نمی‌کنم، کار من معاملات کلان است. بیت کوین ویژگی‌های زیادی برای تبدیل شدن به یک سرمایه‌گذاری اولیه در حوزه فناوری را دارد. همانند سرمایه‌گذاری روی اپل در کنار استیو جابز یا خرید سهام گوگل در اوایل کار آن‌ها. سرمایه گذاری من روی ارز BTC ناچیز است و من سردمدار بازار این ارز دیجیتال نیستم.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)