رسمی: پی پل ارزهای دیجیتال را به سرویس خود اضافه می‌کند


پس از وجود شایعات فراوان در یک سال اخیر، پی پل بالاخره با انتشار اطلاعیه‌ای رسما ورود خود به دنیای ارز های دیجیتال از ابتدای سال 2021 را اعلام کرد.

به گزارش رویترز و به نقل از کوین تلگراف، پی پل ورود خود به حوزه ارزهای دیجیتال را رسما اعلام کرد. بر اساس اعلامیه منتشر شده در این باره، مشتریان پی پل از اوایل سال 2021 قادر به استفاده از ارزهای دیجیتال به منظور خرید از هزاران فروشگاهی که از خدمات پی پل بهره می‌برند، خواهند بود.

همانند بسیاری از سرویس‌های موجود در این زمینه مانند بیت‌پی (Bitpay)، تسویه‌حساب‌ها در سیستم پی پل بر اساس پول‌های فیات خواهد بود. این بدان معناست که در صورت پرداخت ارز دیجیتال توسط مشتری، پی پل ارز دریافتی را تبدیل به پول فیات کرده و با فروشنده تسویه حساب می‌کند.

بر اساس اعلام پی پل، این برنامه به صورت اولیه از ارزهای بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، بیت کوین کش (BCH) و لایت کوین (LTC) پشتیبانی خواهد کرد. این سرویس با همکاری پکسوس (Paxos) ارائه می‌شود و پی پل برای ارائه آن موفق به اخذ جواز بیت لایسنس (BitLicense) از دپارتمان خدمات مالی ایالت نیویورک شده است.

خرید مستقیم ارز دیجیتال از طریق پی پل

علاوه بر پرداخت از طریق رمز ارزها، پی پل امکان خرید مستقیم ارزهای دیجیتال از طریق این برنامه را مهیا کرده است. این بدان معناست که پی پل یک والت ارزهای دیجیتال به کاربر اختصاص خواهد داد و کاربر با استفاده از آن می‌تواند اقدام به خرید و فروش ارز دیجیتال و یا نگهداری آن‌ها کند.

پی پل با داشتن 346 میلیون حساب فعال و حجم تراکنش‌های 222 میلیارد دلاری در سه ماهه دوم سال 2020، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در حوزه ارائه راه‌حل‌های پرداختی است. این شرکت یکی از اعضای اولیه انجمن لیبرا بود، اگرچه بخاطر فشارهای قانونی که پیرامون لیبرا وجود داشت، در ادامه ناچارا از آن خارج شد.

بیشتر بخوانید: پی پال رسماً از انجمن لیبرا خارج می شود

شایعات ورود پی پل به حوزه ارز های دیجیتال و یکپارچه‌سازی آن‌ها با خدماتش از اوایل سال میلادی جاری آغاز شد. با این حال این شرکت همواره توسط جامعه ارزهای دیجیتال به سبب سیاست‌های غیرمنصفانه و کنترل بیش از حد بر این حوزه مورد انتقاد بوده است.

بیشتر بخوانید: سرویس پی پال – PayPal به دنیای ارزهای دیجیتال خواهد پیوست


برچسب ها: پی پال

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)