خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال به پی پال اضافه می‌شود!


خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال و معامله بیت کوین با همکاری صرافی ها به پی پال – Paypal اضافه می‌شود. ونمو – Venmo اپلیکیشن پی پل در این باره خواهد بود.

به گزارش کوین دسک – Coindesk، در حال حاضر پی پال – PayPal به عنوان روشی برای برداشت و واریز وجوه به صرافی‌های ارز دیجیتال مانند کوین بیس استفاده می‌شود. اما این اولین بار است که پی پال قصد دارد خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین را به بستر خود اضافه کند.

یک منبع آگاه و مورد اعتماد در این باره به کوین دسک گفته است:

فکر می‌کنم که پی پال به دنبال ایجاد بستر خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال از طریق سرویس ونمو – Venmo است. آن‌ها در حال حاضر به دنبال ایجاد کیف پول داخلی برای نگهداری ارزهای دیجیتال کاربران روی سرویس خود هستند.

تاکنون جزئیات بیشتری در این مورد فاش نشده است و مشخص نیست که کدام یک از ارزهای دیجیتال قرار است در این سرویس استفاده شود. این منبع آگاه اذعان داشته است که برای فراهم کردن لیکوئیدیتی و قدرت نقدشوندگی بالا، پی پال در حال مذاکره با چند صرافی‌ ارز دیجیتال است.

اخلال در کوین بیس

منبع آگاه دیگری در گفتگو با کوین دسک این خبر را تایید کرده و گفته است که این سرویس احتمالا ظرف سه ماه آینده راه اندازی خواهد شد. تاکنون پی پال هیچ واکنشی به سوالات مطرح شده در زمینه اضافه شدن خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال نداشته است.

همکاری صرافی‌ها با پی پال برای خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال

به نظر می‌رسد که صرافی ارز دیجیتال آمریکایی کوین بیس – Coinbase و صرافی لوکزامبورگی بیت‌استمپ – Bitstamp از گزینه‌های اصلی برای همکاری در این سرویس هستند که تاکنون هیچکدام توضیحی در این باره نداده‌اند.

قابل ذکر است که پی پال روابط بسیار خوب و با سابقه‌ای را از سال 2016 با کوین بیس دارد. در سال 2018، کوین بیس توانست قابلیت برداشت سریع از طریق پی پال را برای مشتریان آمریکایی خود فراهم کند. این قابلیت در سال گذشته برای کاربران اروپایی و کانادایی نیز گسترش داده شد.

تمایل حوزه فین‌تک به خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال

در این بین، برخی دیگر از اپلیکیشن‌های فعال در زمینه فین‌تک در حال رونق گرفتن هستند. اپلیکیشن Square که توسط جک دورسی – Jack Dorsey مدیر توئیتر راه‌اندازی شد، در سال 2018 قابلیت خرید و فروش از طریق بیت کوین را به بخش Cash App خود اضافه کرد. پس از ارائه گزارش توسط Cash App مشخص گردید که این اپلیکیشن حدود 306 میلیون دلار در بخش بیت کوین خود درآمد داشته است.

شرکت انگلیسی رولوت – Ravolut نیز که از سال 2017 طی همکاری با صرافی بیت‌استمپ، قابلیت خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به سرویس خود اضافه کرده بود، در فوریه سال جاری توانست از این طریق 500 میلیون دلار درآمد کسب کند و ارزش پلتفرم خود را به 5.5 میلیارد دلار برساند.

دیگر اپلیکیشن مرتبط با این زمینه یعنی رابین هود – Robinhood که یکی از عوامل مهم رونق یافتن خرید و فروش خرده در بازار سهام است، پشتیبانی از خرید و فروش خرده ارزهای دیجیتال را نیز از فوریه 2018 آغاز کرده است.

ارزهای دیجیتال به یکی از موضوعات و زمینه‌های مورد علاقه شرکت‌های فین‌تک تبدیل شده است. دن شولمن – Dan Schulman مدیر پی پال نیز از تمرکز شدید این مجموعه روی بخش Venmo خبر داد. قابل ذکر است که در حال حاضر اپلیکیشن ونمو – Venmo بیش از 52 میلیون کاربر دارد.

جذب متخصصین بلاک چین توسط پی پال

اوایل سال 2020 بود که پی پال با انتشار فراخوانی برای جذب متخصصین بلاک چین، از تشکیل یک گروه تحقیقات بلاک چین خبر داد. پس از تجربه همکاری کوتاه مدت پی پال با لیبرای فیس‌بوک در سال گذشته، اکنون تمرکز این غول حوزه فناوری مالی روی توسعه روش‌های پرداختی و اضافه کردن قابلیت خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال به سرویس خود است.

طی مصاحبه چند ماه گذشته مدیر تکنولوژی پی پال “Sri Shivananda” با کوین دسک، وی مدعی شد که پی پال به دنبال توسعه بلاک چین در شبکه خود به منظور ایجاد یک بستر شفاف در حوزه پرداخت‌های دیجیتال است. وی در ادامه افزود:

ما به قدرت بلاک چین ایمان داریم. دیجیتالی شدن پول صرفا یک مسئله به لحاظ زمانی است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)