پیتر شیف: امید استراتژی مناسبی برای سرمایه گذاری نیست


به عقیده پیتر شیف – Peter Schiff اگر هنوز هم امیدوارید که قیمت بیت کوین پیش از طلا به بالاترین قیمت خود می‌رسد، دچار توهم در استراتژی سرمایه گذاری شده‌اید.

پیتر شیف مدیرعامل یورو پسیفیک کپیتال – Euro Pacific Capital، در واکنش به نتایج نظرسنجی که توسط مدیر عامل اقتصاد کوانتم – Quantum Economy، ماتی گرین‌اسپان – Mati Greenspan منتشر شده، به خریداران بیت کوین در رابطه با اینکه “امید استراتژی مناسبی برای سرمایه گذاری” نیست، هشدار داده است.

استراتژی سرمایه گذاری فریبنده

پیتر شیف همزمان با اعلام نتایج این نظر سنجی که نشان می‌داد 42 درصد از شرکت کنندگان معتقدند بیت کوین از میانگین صنعتی داو جونز – Dow Jones Industrial Average پیشی خواهد گرفت و همچنین این ارز دیجیتال محبوب در مسیر صعود به اوج قیمت خود قرار گرفته است، بیت کوینرها را به شدت مورد انتقاد قرار داد. وی گفته است که:

این به شما نشان می‌‌دهد که عاشقان بیت کوین تا چه اندازه متوهم هستند. با توجه به اینکه قیمت بیت کوین در مقایسه با طلا و یا شاخص داو جونز، چقدر از اوج قیمت خود فاصله دارد، این افراد هنوز هم منتظرند بیت کوین اولین دارایی باشد که به بالاترین قیمت تاریخی خود می‌رسد. امید هرگز یک استراتژی مناسب برای سرمایه گذاری نیست.

کارهای زیادی باید انجام شود

نکته قابل توجه این است که، آقای گرین اسپان، یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال، نیز برداشت مشابهی از نتایج این نظرسنجی داشته است. وی در این رابطه گفت که از پاسخ‌های شرکت کنندگان متعجب شده است.

تاکنون، شاخص داو جونز و بیت کوین از بالاترین قیمت‌های تاریخی خود برابر با 29،562 واحد پایه و 19،698 دلار، به ترتیب  15 و 53 درصد کاهش داشته‌اند.

البته شرایط کنونی برای عاشقان طلا بهتر است و گفته شده که سرمایه گذاری در طلا استراتژی بهتری است. همانطور که سایت خبری یوتودی گزارش داده، این فلز گرانبها، اکنون تنها هفت درصد از اوج قیمت خود برابر با 1،923 دلار که در سپتامبر 2011 به ثبت رسیده بود، فاصله دارد. سال گذشته، کوین دنان – Kevin Dennean – تحلیلگر UBS پیش بینی کرد که ممکن است بیت کوین، حرکت شاخص نیکی – Nikkei ژاپن را تکرار کند و هرگز نتواند به نطقه اوج قبلی خود برسد.

به تام لی شک نکنید

در اوایل ماه فوریه، تام لی – Tom Lee مشاور موسسه بین المللی فانداستارت – Fundstrat پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2020 می‌تواند تا سه برابر افزایش یابد. در آن زمان، وی انتظار داشت كه این ارزدیجیتال پیشرو، از شاخص داو جونز پیشی بگیرد و در سال 2020 به 40،000 دلار برسد.

اگرچه آقای لی اغلب به دلیل پیش بینی‌های ناخوشایندش در مورد قیمت BTC مورد انتقاد قرار گرفته، اما وی یکی از معدود تحلیلگرانی است که ریکاوری شدید V شکل بازار بورس ایالات متحده را به طور دقیق پیش بینی کرده بود. به همین دلیل است که سرمایه گذاران قبل از رد نظریات وی، در مورد استراتژی های سرمایه گذاری او فکر می‌کنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)