مدیرکل تریدینگ‌ویو: موج صعودی فعلی بیت کوین با سال 2017 تفاوت دارد


مدیر کل تریدینگ ویو (TradingView) معتقد است که تمایز اصلی موج صعودی فعلی بیت کوین با سال 2017 ( 96 – 95)، در پراکندگی دارایی کاربران است.

حوزه ارزهای دیجیتال از زمان راه‌اندازی خود در سال 2009 (87 – 88) مدام دستخوش بازارهای صعودی و نزولی شده است. موج صعودی سال 2017 یکی از بزرگترین بازارهای پرمنفعت برای افزایش قیمت رمز ارزها و ارز دیجیتال بیت کوین (Bitcoin) محسوب می‌شود. بازارهای بلاک چین (Blockchain) امروزه، تفاوت زیادی با سه سال پیش دارند که می‌توان از میان آنها به تمایز در مقررات، پذیرش و سایر عوامل اشاره کرد. تفاوت موج صعودی کلان فعلی ارزهای دیجیتال، نسبت به سال 2017 (95 – 96) در چیست؟ به گفته پیرس کراسبی (Pierce Crosby)، مدیر کل پلتفرم ترسیم دارایی تریدینگ ویو، تمایز اصلی در پراکندگی دارایی است.

بیشتر بخوانید: با وجود لمس بالاترین قیمت تاریخ، چرا روند صعودی بیت کوین ادامه دارد؟

تاثیر تعداد حساب‌ها در موج صعودی فعلی بیت کوین در مقایسه با سال 2017

مدیر کل تردینگ ویو در مصاحبه‌ای با کوین تلگراف گفت:

نکته کلیدی در واقع بررسی توزیع حساب‌ها است، یعنی تعداد کل حساب‌هایی که دارایی‌های دیجیتال را هولد می‌کنند. در سال 2017، توزیع نه چندان متناسبی در تعداد اندکی از حساب‌ها وجود داشت، اما در حال حاضر، تعداد آن‌ها افزایش زیادی داشته است. به طوری که صرافی کوین بیس (Coinbase) گزارش می‌دهد که 30 میلیون اکانت در این پلتفرم وجود دارد.

بیت کوین

به گزارش سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، صرافی کوین بیس در حال حاضر با داشتن بیش از 35 میلیون کاربر، نسبت به 11.7 میلیون کاربر در اکتبر 2017 (مهر 96)، افتخار بیشتری را کسب کرده است. آقای Crosby گفته:

علاوه بر این موضوع، من گمان می‌کنم که مردم باید درصد مالکیت نهادی که معمولا یک عامل “حمایت” قوی برای قیمت محسوب می‌شود را نیز در نظر داشته باشند.

صنعت رمزنگاری اکنون علاقه و تمایل بیشتری به جذب بازیکنان بزرگ موج اصلی از خود نشان می‌دهد. شرکت اسکوئر (Square) جک دورسی (Jack Dorsey) و راهکارهای هوشمند تجاری ماکرواستراتژی (Microstrategy)، تنها دو نمونه از قدرت خرید جدید BTC هستند که در سال 2020 به سطح بالاتری دست یافته‌اند.

آقای کراسبی از این فناوری به عنوان تمایزی دیگر میان موج صعودی فعلی بیت کوین و سال 2017 یاد کرده است. وی گفت هزاران اپلیکیشنی که بر مبنای یکی از بلاک چین‌های متنوع موجود در این اکوسیستم ساخته شده‌اند نیز نقش اساسی در ایجاد ثبات قیمت دارند. رونق مالی غیر متمرکز در سال جاری در واقع نمونه‌ای از این پیشرفت محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید: علت ناموفق بودن بیت کوین در شکست سطح 20,000 دلار چه بود؟

شکست مقاومت اخیر Bitcoin

ارز دیجیتال بیت کوین اخیرا سطح اوج قیمت خود را شکست و از رکورد پیشین خود یعنی 19،892 دلار در سال 2017 نیز عبور کرد. BTC در سال 2020 اغلب قدرت قیمت خود را به نمایش گذاشته است، هرچند نگرانی‌های مربوط به بیماری کوید-19 منجر به سقوط این دارایی به 3،600 دلار در ماه مارس (اسفند 98) شد. از آن زمان به بعد، بیت کوین و بازار کلی رمز ارزها در حین میزبانی از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، روند و موج صعودی خود را در این یک سال طی کرده‌اند. مدیر کل TradingView در این خصوص توضیح داد:

به طور کلی، ما در آخرین سال دولت فعلی آمریکا شاهد تغییر فاحشی در موج احساسات و اشتیاق بودیم. همه چیز پس از بروز بیماری همه‌گیر کرونا به سرعت روی دنده تند قرار گرفت که از میان آنها می‌توان به کاهش قیمت BTC و افزایش سیاست‌های پولی ناخوشایند در سراسر جهان اشاره کرد.

لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا در سال 2020 ضمن پایین نگه داشتن نرخ بهره، مقادیر زیادی دلار چاپ کرده است.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)