جهش قیمت رمز ارز DOT؛ پولکادات به جایگاه پنجم بازار رسید


همزمان با رشد برخی از آلت کوین‌ها، جهش اخیر قیمت ارز دیجیتال پولکادات یعنی رمز ارز DOT باعث شده تا این ارز دیجیتال به جایگاه پنجم بازار برسد.

قیمت ارز دیجیتال شبکه پولکادات یعنی رمز ارز DOT طی 24 ساعت گذشته با جهش 38 درصدی به 11.36 دلار رسید. در جریان این صعود، ارز دات توانست رکورد سقف قیمتی خود را بهبود ببخشد. در نتیجه این رشد، ارزش بازار پولکادات برای اولین بار به بیش از 10 میلیارد دلار رسید.

جهش قیمت پولکادات

اکنون رمز ارز DOT از منظر ارزش بازار، جایگاه پنجمین ارز دیجیتال برتر را تصاحب کرده و بین ریپل (با مارکت کپ 13.3 میلیارد دلار) و لایت کوین (با مارکت کپ 9.6 میلیارد دلار) قرار گرفته است.

جهش قیمت پولکادات در ادامه رشد بلندمدت این ارز دیجیتال

پولکادات یک شبکه بلاک چین نسبتا جدید بوده که توسط هم‌بنیان‌گذار و مدیر فنی سابق اتریوم یعنی گوین وود (Gavin Wood) توسعه داده شده است. آقای وود که همزمان مدیر بنیاد پریتی (Parity) است، از دسامبر 2019 (آذر 98) برای تمرکز بیشتر روی توسعه پولکادات، توسعه کلاینت پریتی شبکه Ethereum را کنار گذاشت.

علی‌رغم جهش اخیر قیمت رمز ارز DOT، پولکادات را نمی‌توان رقیب اتریوم در نظر گرفت. بلکه این پروژه در تلاش است تا یک بازوی کمکی برای شبکه برترین آلت کوین بازار بوده و در راستای بهبود به این شبکه کمک کند. شبکه Polkadot به منظور حل مسئله تعامل شبکه‌های بلاک چینی مختلف توسعه داده شده و توکن آن یعنی رمز ارز DOT نقش حاکمیت (Governance) را در این شبکه دارد. کاربران ضمن اینکه با داشتن DOT می‌توانند در استیکینگ شرکت کنند، قادر به رای دهی در تصمیمات مهم عملیاتی مانند ساخت پاراچین‌ها (Parachains) خواهند بود.

بیشتر بخوانید: بلومبرگ: پولکادات قاتل بلاک چین اتریوم است

روند افزایش قیمت رمز ارز DOT تقریبا از همان ابتدای پروژه در اردیبهشت سال جاری آغاز شد و این ارز دیجیتال در چند ماه گذشته، تقریبا همواره بین 10 ارز برتر بازار قرار داشته است. در حالی اکنون شاهد جهش قیمت و ارزش بازار پولکادات به 10 میلیارد دلار هستیم که ماه گذشته، این مقدار برابر با 5 میلیارد دلار بود.

منبع: Decrypt


برچسب ها: پولکادات

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)