آیا مایکروسافت و اپل تا 5 سال دیگر بیت کوین خواهند خرید؟


رائول پل (Raoul Pal)، مدیر شرکت ریل ویژن (Real Vision)، پیش بینی کرده مایکروسافت و اپل برای فرار از افت ارزش ارزهای فیات، به خرید بیت کوین روی خواهند آورد.

به گزارش CryptoGlobe، رائول پَل، رکود اقتصادی حاصل از بیماری کووید-19 را با فروپاشی مالی سال 2008 مقایسه کرده و گفته وضعیت اقتصادی از این هم بدتر خواهد شد. آقای پل که یک اقتصاددان حوزه کلان و مدیر اجرایی ارشد ریل ویژن گروپ است، اظهار داشته رمز ارز بیت کوین «قایق نجاتی» را برای عموم مردم فراهم کرده و سرمایه شرکت‌های بزرگ حوزه فناوری نظیر مایکروسافت و اپل را تحت کنترل خود خواهد درآورد.

بیت کوین قایق نجاتی برای شرکت‌های حوزه فناوری نظیر مایکروسافت و اپل

آقای پل که پیشتر مدیر صندوق پوشش ریکس گلدمن ساکس بود، اخیرا در ویدیویی بیت کوین و ارزهای دیجیتال را به قایق نجاتی برای اقتصاد رو به افول فعلی و خصوصا شرکت‌هایی نظیر مایکروسافت و اپل تشبیه کرده است. وی با مقایسه رکود اقتصادی حاصل از کووید-19 با سقوط بازارهای مالی در سال 2008، اظهار داشته وضعیت اقتصادی به فروپاشی ادامه داده و به ورشکستی منجر خواهد شد. آقای پل پیش بینی کرده که دولت‌ها با قرار دادن بانک‌ها به عنوان پشتوانه خود، با چاپ بیشتر پول به رکود اقتصادی واکنش نشان می‌دهند. وی گفته:

من کاملا مطمئن نیستم که اروپایی‌ها چگونه در این اوضاع سیستم بانکی خودشان را حفظ خواهند کرد و همیشه می‌ترسیدم در نهایت همه بانک‌ها تحت کنترل دولت درآیند.

مایکروسافت

آقای پل گفته اگر شرکت‌های حوزه فناوری بزرگی همچون مایکروسافت و اپل تا 5 سال دیگر برنامه‌ای برای سرمایه‌گذاری و خرید بیت کوین در جهت فرار از کاهش ارزش ارزهای فیات نداشته باشند، بسیار متعجب خواهد شد. وی همچنین پیش بینی کرده که تخریب و فروپاشی اقتصاد جهانی، مسیر صعود ارز BTC را هموار خواهد کرد:

هیچ چیزی مانند بیت کوین برای شرکت‌های بزرگی نظیر مایکروسافت و اپل، یک دارایی ذخیره نیست. واقعا هیچی. نه حتی طلا. این ارز فوق‌العاده بوده و آنقدری خلاقانه است که از آینده آن خبر نداریم.

وی در ادامه گفته اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال ساخته شده و غلبه بر آن توسط دولت‌ها کار دشواری است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)