تلاش ردیت (Reddit) برای استفاده از اتریوم در یک سیستم مبتنی بر توکن


اتریوم ردیت : یکی از محبوب‌ترین پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی، ردیت، شروع به آزمایش “رکوردینگ پوینت” و فناوری بلاکچین کرده است.

طبق گفته‌ی یکی از کاربران ردیت که بعداً توسط سخنگوی شرکت تأیید شد، سایت ردیت در حال آزمایش “رکوردینگ پوینت” است. رکوردینگ پوینت یک سیستم جدید است که برای زیر شاخه‌ی ردیت پیاده سازی شده است و مزایای بیشتری را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. توکن‌های ERC-20 اتریوم این پوینت را ذخیره می کند.

بر اساس این پست، ردیت هر چهار هفته یکبار، یک تعداد مشخص از کاربرانی را که از دست می‌دهد و نیز پوینت‌های کارما مربوط به آنها را، اعلام و منتشر می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا هرگونه تغییری را انجام و در لیست ثبت‌نام کنند. این کار درنتیجه، پوینت‌های جامعه کاربران را نشان می‌دهد.

سخنگو این سایت هنوز تأیید نکرده است که این پروژه روی اتریوم آزمایش شده و برای ارائه اطلاعات بیشتر رد شده است.

مزایا و امتیازات

ویتالیک بوترین در تاریخ 10 آوریل در توئیتر خود نوشت که:

پیشنهاد مورد علاقه من برای یکپارچه سازی ساده و معقول اتریوم که ردیت می تواند انجام دهد یکی از ایده‌های virgilgr بود: آ‌ن‌ها باید به زیر شاخه‌های ردیت اجازه دهند یک آدرس قرارداد هوشمند دلخواه را به عنوان میانجی خود تنظیم کنند. این امر امکان آزمایشات بی حد و حصر در سیاست‌های مدیرتی مانند DAO فراهم میکند.

ردیت تمام پوینت‌های کارما و پوینت‌های اجتماعی مبتنی بر توکن‌های ERC-20 که کاملاً خارج از کنترل ردیت هستند را کنترل می‌کند. از این پوینت‌ها همچنین می توان برای خرید “عضویت پرمیوم” در ردیت استفاده کرد که به نوبه خود به کاربر اجازه می دهد از بخش Emoji و GIF در بخش نظرات استفاده کند.

گزینه خرید عضویت از طریق وجه نقد واقعی نیز موجود است.

نظرسنجی‌های انجام شده در یک جامعه، کل آرا و حتی آراء را به ازای هر نفر نشان می‌دهد. این بدان معنی است که کاربرانی که پوینت‌های بیشتری دارند، تأثیر قابل توجهی در نظرسنجی خواهند گذاشت.

و این به طور تصاعدی باعث افزایش سهم کاربر و نیز صدای کاربر در این پلتفرم خواهد شد.

کیف پول پوینت‌های انجمن

به منظور استفاده و بهره مندی از این پوینت‌های جامعه، این پلتفرم یک کیف پول شخصی به شما می‌دهد که در برنامه ردیت در دسترس است. می‌توانید عضویت پرمیوم را خریداری کرده و بالانس را از طریق این کیف پول مشاهده کنید. به گفته‌ی سخنگو، این کیف پول یکی دیگر از راه‌های دسترسی به بلاکچین اتریوم است. کاربر می‌تواند با تهیه یک کلید خصوصی یا رمزعبور، کیف پول را ایمن نگه دارد. ردیت به کاربران توصیه می‌کند که کلمه عبور را در جایی یادداشت کرده و یا یک نسخه پشتیبان تهیه کنند تا از بروز عوارض جلوگیری کنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)