فروش یک میلیارد توکن XRP ریپل توسط بنیانگذار ریپل جد مک‌ کیلب


تحلیل های یکی از کاربران به نام Whale Alert نشان می‌دهد که بنیانگذار ریپل جد مک‌ کیلب بیش از یک میلیارد توکن XRP ریپل را بین سال های 2014 و 2019 فروخته است.

در یکی از پست های سایت مدیوم که در 6ام فوریه منتشر شده بود، Whale Alert تخمین زده بود که آقای مک‌کیلب هنوز 4.7 میلیارد توکن XRP ریپل دیگر برای فروش دارد که معادل حدود 5٪ از کل عرضه این ارز دیجیتال است. با توجه به قیمت‌های امروز، این مقدار توکن بیش از یک میلیارد دلار آمریکا ارزش دارد و Whale Alert تخمین زده که آقای مک‌کیلب تا به امروز نزدیک به 135 میلیارد دلار از فروش این توکن ها سرمایه بدست آورده است.

ماه گذشته آقای مک‌کیلب 19 میلیون واحد توکن دیگر معادل 4.13 میلیون دلار فروخت و Whale Alert معتقد است از آنجایی که تاریخ سررسید قرارداد فروش وی به زودی به اتمام میرسد، این نرخ فروش در سال جدید افزایش خواهد یافت:

با نرخ فعلی، حدود 20 سال طول میکشد تا تمام توکن های XRP ریپل وی به فروش برسد و از طرفی هم فعالیت های وی به دلیل قراردادی که با ریپل دارد محدود شده و در سال 2020 به اتمام میرسد.

این خبر هشداری است برای دارندگان توکن XRP در توئیتر

Whale Alert به کوین تلگراف گفته است که: ما نمی خواستیم مردم را نگران کنیم، اما امیدوارم الان نسبت به اتفاقی که قرار است بیفتد دید بهتری داشته باشند.

Whale Alert روی بلاکچین نظارت دارد و درباره اتفاقات مربوط به ارزهای دیجیتال در توئیتر و تلگرام خبرهایی را منتشر میکند.

90،000 تراکنش مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است

Whale Alert آدرس‌هایی را که از طریق اطلاعات موجود در وبلاگ و پست های انجمن آقای مک‌کیلب ردیابی کرده بود، منتشر کرده است.

در این اطلاعات آمده است که وی 1.05 میلیون واحد توکن XRP را تنها از طریق صرافی بیت استمپ فروخته است.

البته Whale Alert نتوانسته تشخیص دهد که این میزان فروش روی قیمت ریپل تاثیر گذاشته است یاخیر است، اما گفته است که:

از آنجایی که وی به صورت انحصاری فقط XRP میفروشد، به مقدار خالص فعلی افزوده است.

مقدار توکن XRP ریپل فروخته شده توسط جد مک کیلب

فرد پشت ام تی گاکس، ریپل و استلار

آقای مک‌کیلب با تاسیس صرافی ام تی گاکس و بنیانگذاری استلار، به یکی از چهره های کلیدی تاریخ ارزهای دیجیتال تبدیل شده است.

وی همچنین در سال 2012 OpenCoin را تأسیس کرد، که بعدا به ریپل تغییر نام یافت و زمانی که 100 میلیون توکن XRP پیش فروش شد، 9.5 میلیون آن را خرید. چنین سهم بزرگی از عرضه این ارز دیجیتال در طول سال‌ها بسیار بحث برانگیز بوده است.

در سال 2014 هنگامی که آقای مک‌کیلب اعلام کرد قرار است تمامی دارایی های ریپل خود را بفروشد، قیمت XRP حدود 40 درصد کاهش یافت. بعد از این اتفاق، مک کیلب قراردادی را با شرکت ریپل امضا کرد که باعث شد فروش ماهیانه و سالیانه توکن های وی محدود شود. این قرارداد به مک‌کیلب اجازه میدهد تا در ششمین سال این توافق یک میلیارد و در هفتمین سال، دو میلیارد توکن XRP را بفروشد.

Whale Alert گفته است که اکنون در سال هفتم این قرار هستیم. وی گفته است که: این پست مربوط به سال 2014 است، بنابراین اگر آن را سال اول این قرارداد در نظر بگیریم ، این توافق باید در سال 2020 به پایان برسد.

با همه این تفاسیر جزئیات مربوط به این توافق نامه کمی مبهم است و برخی میگویند الان در سال 6ام آن هستیم.

پس از شکایت شرکت ریپل در سال 2016 مبنی بر اینکه مک‌کیلب از این قرارداد سرپیچی کرده است، توافق نامه اصلاح شد که در آن میزان حجم فروش را محدود کرد و در حال حاضر مک‌کیلب میتواند 1.5% از کل فروش روزانه ریپل، XRP بفروشد.

Whale Alert هشدار داده که هنوز 1 میلیارد XRP دیگر برای فروش باقی مانده:

چه باور داشته باشید یا نه اما آینده بلاکچین هایی نظیر ریپل روشن است و قدرت اقتصادی و پیامد فعالیت های نهنگ هایی نظیر جد مک‌کیلب را نمیتوان نادیده گرفت و فقط هم وی نیست که در این اتفاقات نقش دارد؛ یکی دیگر از بنیان گذاران، آرتور بریتو، نیز در اسکرو (escrow) میلیون های XRP دارد که سررسید آن در آینده ای نزدیک به پایان میرسد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)