ریپل خواستار ارائه مدارکی در خصوص بیت کوین و اتریوم توسط SEC شد


ریپل با ارسال درخواستی، از دادگاه خواسته است تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را به ارائه اسناد و مدارکی در خصوص بیت کوین و اتریوم وادار کند.

وکلای شرکت ریپل لبز (Ripple Labs)، مدیر عامل برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse) و هم‌بنیان‌گذار کریس لارسن (Chris Larsen)، از قاضی فدرال آنالیسا تورس (Analisa Torres) خواسته‌اند تا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) را به ارائه اسناد و مدارکی در خصوصی دعوی حقوقی این کمیسیون با این شرکت بلاکچینی وادار کند.

بر اساس درخواست ارائه شده در 15 مارس (25 اسفند)، شرکت ریپل ادعاده کرده است که SEC نتوانسته هیچ مدرکی دیگری را به غیر از مدارک منتخب ناظران به دادگاه ارائه نماید. شرکت Ripple خواهان این است که ناظران در خصوص دو رمز ارز بزرگ بازار یعنی بیت کوین و اتریوم که به‌عنوان دارایی‌های غیر اوراق بهادار تعریف شده‌اند، مدارکی را ارائه کنند. در این درخواست آمده حتی با اینکه رمز ارز ریپل گاهی اوقات به خاطر متمرکز بودنش با انتقاداتی مواجه است، اما «جوهره اقتصادی» تراکنش‌های توکن XRP با دو رمز ارز مذکور هیچ تفاوتی ندارد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ادعا کرده است که مدارک مرتبط با بیت کوین و اتریوم به این پرونده نامربوط است.

ادعای ریپل در خصوص عدم همکاری SEC در ارائه مدارک به دادگاه

شرکت بلاک چینی Ripple، کمیسیون بورس و اوراق و بهادار را به «عدم ارائه مدارک بالقوه برائت آمیز» متهم کرده و گفته «مشخص» است که به صرافی‌ها گفته شده بود XRP یک اوراق بهادار نیست:

بر اساس اطلاعات جمع‌آوری شده تا به امروز، مشخص است که برخی از فعالان خبره بازار به SEC گفته بودند که توکن XRP یک اوراق بهادار نیست و کمیسیون هم خواستار بازخورد مربوطه شده، اما تا زمان ثبت ادعاهای خود در پرونده علیه ریپل در ماه دسامبر 2020، بیانیه عمومی مغایری را منتشر نکرده بود. دانستن تمام حقایق (حال چه به صورت ارتباط داخلی چه خارجی)، به دفاعیه ما مربوط بوده و برای درک چندین مشکل بحرانی در پرونده برای دادگاه ضروری است.

شرکت ریپل همچنین از دادگاه خواسته تا SEC را به ارائه مدارک از سوی 10 متولی من جمله رئیس سابق کمیسیون جی کلیتون (Jay Clayton) وادار کند.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)