کوتاهی در اخطار در مورد وضعیت توکن XRP؛ داعیه جدید وکلای ریپل علیه SEC


بنیاد ریپل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) را به قصور در اخطار به صرافی‌های رمزارزی در مورد وضعیت توکن XRP متهم کرده است.

متیو سولومان (Matthew Solomon) از مؤسسه حقوقی کلاری گوتلیب (Cleary Gottlieb) به نمایندگی از سوی برد گارلینگهاوس (Brad Garlinghouse)، مدیرعامل بنیاد ریپل در جلسه استماع شهود دادگاه، انگشت اتهام خود را به سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا دراز کرده است. وی مدعی شده که این کمیسیون در خلال مراودات و مباحثات خود با بازیگران مختلف بازار رمزارزها از جمله صرافی‌ها در سال ۲۰۱۹ و پیش از آن، در مورد اخطاردهی نسبت به عواقب احتمالی دادوستد توکن ریپل به‌عنوان یک اوراق بهادار، مرتکب قصور شده است. سولومان می‌گوید:

ما طی واکاوی اسناد و گزارش‌های مرتبط با عملکرد کمیسیون بورس و اوراق بهادار دریافتیم که این نهاد ناظر در اواخر سال ۲۰۱۹ طی مباحثات متعدد خود با بازیگران مؤثر بازار از جمله صرافی‌ها هیچ‌گونه هشداری مبنی بر اینکه توکن XRP یک اوراق بهادار یا قرارداد سرمایه‌گذاری است، صادر نکرده است. با پیشرفت روند دادرسی این پرونده، حقایق بیشتری آشکار و بر همگان هویدا می‌شود که توکن XRP در گذشته، حال و آینده، هیچ‌گاه درصدد ایجاد یک اوراق بهادار نبوده است.

مدیران بنیاد ریپل می‌خواهند تا اتهامات مطروحه علیه خود را رد کنند

به‌گفته سولومون، گارلینگهاوس پیش از این نیز تمامی اتهامات منسوبه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا را علیه خود مردود دانسته است.

سولومون در ادامه اظهارات خود، اتهام مطروحه علیه گارلینگهاوس مبنی بر مشارکت و معاونت در فروش توکن‌های ریپل را قویاً رد کرده است. گفتنی است که این اتهام، محوری‌ترین اتهامی است که از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه این مقام بلندپایه بنیاد ریپل مطرح شده است. سولومون همچنین بر این داعیه پافشاری می‌کند که موکل وی نمی‌دانسته که احتمال دارد توکن XRP به‌عنوان یک قرارداد سرمایه‌گذاری قلمداد شود. سولمون می‌گوید:

دعاوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با آنچه در عمل نشان می‌دهند، در تضاد است. آقای گارلینگهاوس نمی‌دانسته که توکن XRP می‌تواند یک قرارداد سرمایه‌گذاری باشد یا اینکه تعمدی برای نادیده انگاشتن چنین قانونی نداشته است.

کرس لارسن (Chris Larsen)، مدیرعامل پیشین بنیاد ریپل نیز که وکالت خود را مارتین فلومن‌باوم (Martin Flumenbaum) محول کرده، می‌خواهد با تقلید از وکلای گارلینگهاوس، اتهامات مطروحه علیه خود را رد کند.

بیشتر بخوانید: احتمال توافق در پرونده قضایی ریپل با SEC پیش از دادرسی بسیار پایین است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار درصدد رد دفاعیات ریپل است

به‌رغم ادعای وکلای مدیران ارشد بنیاد رپیل، نمایندگان حقوقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مدعی‌اند که ریپل، توکن‌های XRP را در قالب یک قرارداد سرمایه‌گذاری، عرضه کرده و به فروش رسانده است.

این نهاد عالی نظارتی به قاضی جلسه اعلام کرده که به احتمال بسیار زیاد، درخواستی را برای رد دفاعیات وکلای ریپل، تسلیم محضر دادگاه کند. در واکنش به این اقدام، وکیل بنیاد ریپل، کمیسیون را به تلاش برای اخلال در فرایند تحقیقات کرده است.

منبع: Utodayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)