جهش ادامه دار ریپل؛ قیمت XRP به بالاترین میزان در 3 سال گذشته رسید


امروز یکشنبه 22 فروردین 1400، قیمت ارز دیجیتال شبکه ریپل (Ripple) یعنی رمز ارز XRP موفق شد به بالاترین سطح خود در 3 سال گذشته برسد.

موفقیت ریپل در دادگاه اخیر خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) و شایعاتی مبنی بر بازگشت توکن XRP به لیست معاملاتی برخی از صرافی‌ها، سبب شده تا این رمز ارز با ثبت جهشی خیره کننده و 150 درصدی در یک هفته اخیر، از قیمت 59 سنت به 1.48 دلار برسد.

بیشتر بخوانید: اولین پیروزی برای ریپل در برابر SEC؛ در جلسه دادگاه دیروز ریپل چه گذشت؟

قیمت ریپل 22 فروردین
نمودار قیمت ریپل – 22 فروردین 1400

در حالی که امروز شاهد افت خفیف قیمت ارزهای بیت کوین و اتریوم هستیم، قیمت ریپل از صبح دیروز تا زمان نگارش این خبر، 37 درصد افزایش یافته است. این اتفاق سبب شده تا رمز ارز XRP که به سبب شکایت SEC در زمستان سال گذشته جایگاه سوم خود در بازار از دست داده بود و تا جایگاه هفتم نیز سقوط کرد، اکنون بار دیگر به رتبه چهارم ارزهای برتر به لحاظ ارزش بازار برسد. در زمان نگارش این خبر، ارزش بازار توکن XRP برابر با 67 میلیارد دلار است.

تاثیر شکایت SEC بر قیمت ریپل – 22 فروردین

در حالی شاهد رالی صعودی قیمت ریپل هستیم که این ارز دیجیتال همچنان با شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا مبنی بر انجام یک عرضه اولیه اوراق بهادار ثبت نشده توسط بنیاد Ripple مواجه است. این اتفاق سبب شده بود تا چندین صرافی اقدام به حذف رمز ارز XRP از لیست مبادلات خود نمایند.

بیشتر بخوانید: صرافی کوین بیس (Coinbase) معاملات ریپل را متوقف خواهد کرد

اما تاثیر شکایت SEC از ریپل تنها به حذف رمز ارز XRP از صرافی‌ها خلاصه نشد و در ادامه، شاهد قطع همکاری بین ریپل و بزرگ‌ترین شریک تجاری‌اش یعنی مانی گرام (MoneyGram) بودیم.

بیشتر بخوانید: ریپل رسما پایان همکاری خود با بزرگ ترین شریک تجاری‌اش را اعلام کرد

با وجود این اتفاقات منفی، خریداران طی چند ماه گذشته به امید موفقیت دوباره، اقدام به خرید ریپل کرده بودند و حواشی دادگاه اخیر نیز منجر به آن شد که قیمت این ارز دیجیتال امروز 22 فروردین 1400، به بالاترین سطح در 3 سال گذشته برسد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)