ریپل به عنوان یک کسب و کار در ایالت وایومینگ آمریکا شناخته شد


به‌واسطه قوانین ساده‌تر حوزه ارزهای دیجیتال و صنعت بلاک چین در ایالت وایومینگ (Wyoming)، ریپل کسب و کار جدیدی را در این ایالت به ثبت رساند.

موسسه پرداخت‌های مبتنی بر بلاک چین ریپل لبز (Ripple Labs) در حال حاضر یک کسب و کار را در ایالت وایومینگ ثبت کرده است. بر اساس اعلام یکی از مقامات ارشد این ایالت، وضعیت شرکت ریپل مارکتز وایومینگ با مسئولیت محدود (Ripple Markets WY LLC) پس از تسلیم درخواست ثبت به مقامات این ایالت در فوریه ۲۰۲۰ (بهمن‌ماه ۱۳۹۸) به حالت فعال درآمده است. از طرفی فعالیت این شرکت به صورت مسئولیت محدود بوده و در شهر شاین (Cheyenne) به عنوان نماینده رسمی Ripple فعالیت خواهد کرد.

کیتلین لانگ (Caitlin Long)، در پستی در شبکه اجتماعی توییتر بیان داشت که:

به دلیل قوانین ساده‌تر حوزه ارزهای دیجیتال در ایالت وایومینگ، شرکت‌های بیشتری به این نتیجه خواهند رسید که این ایالت بهتر از دلاور (Delaware) است.

خانم لانگ مدیرعامل بانک و صندوق دیجیتالی آوانتی (Avanti Bank & Trust) و همچنین عضو کمیته منتخب بلاک چین، تکنولوژی‌های مالی و نوآوری‌های دیجیتال وایومینگ است. وی در ادامه افزود که کسب و کار های بیشتری همچون ریپل باید در فکر تغییر دفتر مرکزی خود به وایومینگ باشند؛ زیرا در این ایالت، انجام فعالیت‌های تجاری و همچنین فعالیت شرکت‌هایی که دارای شعب مختلف هستند، معاف از مالیات خواهد بود.

وی همچنین اعلام داشت که در این ایالت، ارزهای دیجیتال از مالیات فروش و همچنین مالیات دارایی‌ها نیز معاف هستند. علاوه بر این، حضور سناتور سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) در این ایالت نیز از جمله دیگر عواملی است که این شرکت‌ها باید به فکر نقل مکان به وایومینگ باشند. لومیس که نماینده ایالت وایومینگ در مجلس سنای آمریکا است، یکی از نخستین قانون‌گذارانی است که اعلام داشت رمز ارزها یکی از بخش‌های اساسی از دستور کار قانون‌گذاری وی خواهند بود. در این رابطه، مسئول سیاست‌های داخلی خانم لومیس در پاسخ به خبر ثبت ریپل در ایالت وایومینگ اظهار داشت که:

در وایومینگ، ماکسیمالیست‌های زیادی وجود دارند.

بیشتر بخوانید: بیتکوینر محبوب، سینتیا لومیس، به عضویت کمیته بانکداری سنا درآمد

علاوه بر کسب و کار جدید، آیا دفتر اصلی ریپل به وایومینگ منتقل می‌شود؟

هنوز مشخص نشده که دفتر اصلی ریپل در کشور آمریکا که در حال حاضر در سانفرانسیسکو قرار دارد نیز به ایالت طرفدار ارزهای دیجیتال وایومینگ منتقل خواهد شد یا خیر. این در حالی است که کریس لارسن (Chris Larsen) و همچنین برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse)، هم بنیان‌گذاران ریپل، پیش از این عنوان کرده بودند که نسبت به عدم وجود قانون در عرصه ارزهای دیجیتال و بلاک چین در کشور آمریکا معترض هستند.

ریپل به عنوان یک کسب و کار در ایالت وایومینگ آمریکا ثبت شد

به جز ریپل، چند وقتی می‌شود که این ایالت نظر اغلب شرکت‌ها و کسب و کار های فعال در عرصه بلاک چین و ارزهای دیجیتال را به سمت خود جلب کرده است. سال قبل نیز هیئت بانکداری وایومینگ به صرافی ارز دیجیتال کراکن (Kraken) اجازه فعالیت در این ایالت را به عنوان یک بانک فعال در حوزه رمز ارزها اعطا کرد. این هیئت همچنین به شرکت آوانتی چراغ سبزی جهت اعطای مجوز ارائه خدمات امانت‌داری رمز ارزها به شیوه‌ای مشابه را داده است. در حقیقت بعد از انتشار خبر خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط کمپانی تسلا (Tesla)، سینتیا لومیس از ایلان ماسک (Elon Musk) درخواست کرد تا ایده جابجایی کمپانی خود به ایالت Wyoming را بررسی کند.

بیشتر بخوانید: تسلا 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرد

منبع: cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)