احتمال توافق در پرونده قضایی ریپل با SEC پیش از دادرسی بسیار پایین است


کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به تازگی اعلام کرده که برای پرونده قضایی ریپل، امکان حل اختلاف قبل از جلسه دادرسی را در نظر نخواهد گرفت.

این تغییر موضع SEC روز دوشنبه در بخشی از نامه‌ای که برای قاضی آنالیسا تورس (Analisa Torres)، از دادگاه ناحیه‌ای ایالات متحده آمریکا برای ناحیه جنوبی نیویورک (S.D.N.Y) قرائت شد، مشخص گردید. در این نامه آمده است:

وکلای دو طرف پس از ملاقات و مشورت، و با توجه به گفت‌وگو‌های قبلی، به این نتیجه رسیدند که در این زمان امکان حل و فصل اختلاف وجود ندارد. با این وجود، در صورتی که راهی برای حل اختلاف پیدا شود که مورد توافق طرفین باشد، فورا به دادگاه اطلاع رسانی خواهد شد.

در این نامه علاوه بر احتمال حل اختلاف در پرونده قضایی ریپل، به این موضوع هم اشاره شد که بر اساس توافق طرفین، آن‌ها تا شانزدهم آگوست ۲۰۲۱ (۲۵ مرداد ۱۴۰۰) فرصت دارند مدارک و شواهد مورد نیاز خود را جمع آوری کنند. در ضمن به نظر می‌رسد که SEC به دنبال کسب مجوز برای جمع‌آوری بیش از ۱۰ استشهادیه برای این پروند است (در قانون فدرال آمریکا محدودیت ۱۰ عددی وجود دارد). کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به بررسی ۲ متن دریافت شده توسط شرکت Ripple و یکی از بنیان‌گذاران آن به نام کریس لارسن (Chris Larsen) علاقه دارد که گویا حاوی اخطارهایی در مورد این موضوع که XRP می‌تواند یک قرارداد سرمایه گذاری باشد، هستند.

رسیدگی به پرونده قضایی ریپل به زودی آغاز خواهد شد

جلسه دادرسی پرونده قضایی ریپل در بیست و دوم فوریه (۴ اسفند ۹۹) از طریق کنفرانس آنلاین برگزار خواهد شد. در ماه دسامبر سال میلادی گذشته، SEC به دلیل زیرپا گذاشته شدن قوانین اوراق بهادار در فروش توکن‌های XRP، از شرکت ریپل شکایت کرد. این اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا باعث شد تعدادی از صرافی‌های رمز ارزی آمریکایی معامله XRP را به حالت تعلیق در بیاورند و یا حتی آن را از فهرست ارزهای پشیتبانی شده پلتفرمشان خارج کنند. علاوه بر این، تعدادی از شرکت‌های سرمایه گذاری نیز تصمیم گرفتند موجودی XRP خود را به فروش برسانند.

بیشتر بخوانید: ریپل به شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) از این بنیاد پاسخ داد

این پرونده قضایی تاکنون ۶۹۰ هزار دلار برای شرکت ریپل هزینه داشته است. در آمریکا، این بیشترین مبلغ هزینه شده برای لابی‌گری توسط شرکت‌های رمز ارزی در سال ۲۰۲۰ محسوب می‌شود. اما مشکلات قانونی شرکت Ripple تنها به شکایت SEC محدود نمی‌شود و چندین سرمایه گذار متضرر نیز با تنظیم شکایت جمعی، این شرکت را متهم به زیرپا گذاشتن قوانین اوراق بهادار کرده‌اند.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (1 نظر)
mohsen bijandi

بسیار مفید وروشنگر

0 پاسخ دهید
07:55:14 1399/12/01