توافق ریپل با 15 موسسه بانکی علی‌رغم شکایت SEC از این بنیاد


به نظر می‌رسد که ریپل (Ripple) پس از شکایت SEC، دست از فعالیت نکشیده و از آن زمان، موفق به توافق با 15 موسسه بانکی جدید در خارج از آمریکا شده است.

بر اساس گفته‌های برد گارلینگ‌هاوس (Brad Garlinghouse)، مدیر اجرایی ریپل، طی مصاحبه‌ای با رویترز، این پروژه مبتنی بر بلاک چین از زمان شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه خود، موفق شده با 15 موسسه بانکی جدید در سرتاسر دنیا قرارداد امضا نماید.

گارلینگ‌هاوس در این گفتگو مدعی شد که ریپل توانسته کسب و کار خود را در کشورهای آسیایی که به لحاظ قانونی، شرایط خوبی برای این بنیاد دارند، گسترش دهد. وی در این باره گفت:

ما توانسته‌ایم تجارت و کسب و کار خود را در آسیا و ژاپن گسترش دهیم، زیرا در این کشورها، قانون‌گذاری شفاف است.

توافق ریپل با موسسات غیر آمریکایی

پس از اینکه ریپل با شکایت SEC وارد شرایط بحرانی شد، آژانس خدمات مالی ژاپن تاکید کرد که از سوی این نهاد، توکن XRP به عنوان یک اوراق بهادار شناخته نمی‌شود. از سوی دیگر، قانون‌گذاران سنگاپور و انگلیس نیز همچون ژاپن، فعالیت XRP به عنوان یک رمز ارز را مجاز دانستند.

قطع همکاری مانی‌گرام (MoneyGram)، بزرگ‌ترین شریک تجاری آمریکایی ریپل با این بنیاد به سبب شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ضربه سختی به کسب و کار Ripple در ایالات متحده وارد کرد. با این حال، به گفته گارلینگ‌هاوس، 95 درصد از مشتریان ریپل خارج از آمریکا هستند.

بیشتر بخوانید: مانی گرام با استناد به دادخواست SEC، استفاده از خدمات ریپل را متوقف کرد

همچنین علی‌رغم توقف معاملات رمز ارز XRP در بسیاری از صرافی‌های معتبر، گارلینگ‌هاوس مدعی شده که این توکن هم‌اکنون در صدها پلتفرم معاملاتی دیگر خرید و فروش می‌شود.

توافق ریپل

در حال حاضر، ریپل تا حدودی از مواضع خود علیه SEC عقب‌نشینی کرده و این نهاد نظارتی را به عدم هشدار به صرافی‌ها درباره این موضوع متهم کرده است.

منبع: U.Todayثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)