پیش بینی مدل انباشت به جریان : بیت کوین 864،000 دلاری


خالق مدل انباشت به جریان – Stock to Flow گفته که در پیش بینی قیمت جدید این مدل، تا 4 سال دیگر بیت کوین 864،000 دلاری را خواهیم دید.

پیتر مک کورمک (Peter McCormack) در مصاحبه‌ای گفته است که در هنگام پیش بینی قیمت بیت کوین به 288،000 دلار، بسیار محتاطانه عمل کرده است. پلن بی (PlanB) خالق مدل Stock to Flow اظهار داشته که ارز دیجیتال بیت کوین می‌تواند پیش بینی اخیر مدل انباشت به جریان (S2F) بحث برانگیز او را تحت شعاع قرار داده و تا سال 2024 به قیمت 864،000 دلاری برسد.

قیمت 288،000 دلاری در واقع مقدار میانگین قیمت بیت کوین است. البته اگر فقط محاسبات ریاضی و داده‌ها را دنبال کرده نه مدل سری زمانی، همین قیمت 100،000 دلاری هم جالب توجه است. ما در حال بررسی قیمت طلا، نقره، الماس، املاک و مستغلات و تمام دارایی‌های این چنینی هستیم. قیمت 288،000 دلار یک مقدار میانگین است.

این قیمت می‌تواند مانند آخرین مراحل، سه بار افزایش یابد. من قصد ندارم از اعداد صحبت کنم زیرا همیشه سعی دارم که محافظه‌کار باشم. با این وجود این قیمت می‌تواند تا دو یا سه برابر 288،000 دلار نیز رشد کند، هرچند که مطمئنا این مقدار نیز پایدار نیست. پیش بینی مدل انباشت به جریان نیز همین را می‌گوید.

بیشتر بخوانید: مدل انباشت به جریان : بیت کوین در مسیر 100 هزار دلاری شدن

پیش بینی قیمت بیت کوین

اهمیت ورورد موسسات به بازار بیت کوین

PlanB همچنین اهمیت دستیابی یک شرکت دارای سهام قابل معامله در بورس، به خرید بیت کوین آن هم به ارزش صدها میلیون دلار را به عنوان یک پوشش ریسک در برابر تورم برجسته می‌کند:

من دریافتم که بسیاری از افراد متوجه اهمیت کاری که مایکرواستراتژی (MicroStrategy) انجام داده نیستند. اما از آنجایی که این شرکت دارای سهام قابل معامله در بورس است، افراد می‌توانند ارز دیجیتال بیت کوین یا در معرض دید قرار دادن BTC را در صندوق‌های بازنشستگی خود جای دهند. آنها فقط می‌توانند با کارگزار خود تماس بگیرند، نه اینکه بگویند” خوب مقداری بیت کوین به صندق بارنشستگی من واریز کنید”. بلکه می‌توانند شرکت‌های مورد نظر خود را انتخاب کنند. در این جا است که مایکرواستراتژی مانند یک صندوق‌ قابل معامله یا ETF وارد عمل می‌شود.

بیشتر بخوانید: ادامه ورود موسسات؛ مایکرواستراتژی 250 میلیون دلار بیت کوین خرید

نظر خالق مدل انباشت به جریان در مورد این پیش بینی

در همین حال نیز تحلیلگر حوزه ارزهای دیجیتال همچنان به مدل انباشت به جریان خود اطمینان داشته و بر این حقیقت تأکید می‌کند که این مدل، تاکنون همین روند را دنبال کرده است. پلن بی اظهار داشته که پادشاه ارزهای دیجیتال، به طور جدی علاقه بازیکنان پول کلان را برانگیخته است و پیش بینی می‌شود که در چهار سال آینده، بیت کوین به قیمت 864،000 دلاری برسد.

ما در حال حاضر شاهد جذب مشتریان، سرمایه‌گذاران فیدلیتی (Fidelity) و تمام بازیکنان بزرگ هستیم که برای صندوق بازنشستگی خود ارز دیجیتال بیت کوین را درخواست می‌کنند.

بیشتر بخوانید: فیدلیتی اولین صندوق سرمایه گذاری شاخصی مبتنی بر بیت کوین خود را راه اندازی می‌کند

اما خالق مدل پیش بینی انباشت به جریان تأکید می‌کند که این مدل نیز کاملا بی‌نقص نیست. وی در مورد نقش مدل Stock to Flow در پیش بینی قیمت آینده بیت کوین می‌گوید:

این مدل ممکن است شکست بخورد زیرا طبیعت آن ایجاب می‌کند. مدل S2F در واقع یک فرضیه است و از آنجایی که یک چیز و کمیت آن را توصیف می‌کند، بنابراین می‌تواند کمک کننده باشد. با این حال امکان شکست خوردن آن هم وجود دارد، اما بیت کوین شکست نخواهد خورد. من به این موضوع اعتقادی ندارم.

پلن بی در مورد اصلاح فعلی قیمت بیت کوین اظهار کرده که این یک عقبگرد برای ترساندن سرمایه‌گذاران جدید است:

این یک آزمایش کوچک برای بیت کوین است که سرمایه گذارن واقعی و شجاع خود را که در ماه می و اوت (از دوازدهم اردیبهشت تا دهم شهریور) وارد این عرصه شده‌اند، به خوبی بشناسد. پیام بیت کوین برای سرمایه‌گذارن نامبرده این است که اگر نمی‌توانید از پس آن برآیید، همین الان کنار بکشید و اگر می‌توانید، به باشگاه بیت کوین خوش آمدید! موضوعی که باید به آن توجه کنید این است که آیا این اولین روند سقوط است که بالای 10،000 دلار باقی می‌ماند؟ آیا در روزهای آینده شاهد روند صعودی و V شکل این ارز دیجیتال خواهیم بود؟ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)