غول حوزه مالی ژاپن به دنبال سرمایه‌گذاری مشترک روی رمز ارزها است


غول حوزه مالی ژاپن، هولدینگ سرمایه‌گذاری اس بی آی (SBI) قصد دارد تا یک سرمایه گذاری مشترک را بر روی ارزهای دیجیتال انجام دهد.

هولدینگ SBI که یکی از غول های حوزه مالی در ژاپن است، اعلام کرد که در حال برنامه‌ریزی جهت انجام یک سرمایه‌گذاری مشترک بر روی رمز ارزها به‌عنوان یکی از منابع اصلی درآمدزایی این کمپانی است. بر اساس گزارش رویترز، بنیان‌گذار و مدیرعامل این هولدینگ، یوشیتاکا کیتائو (Yoshitaka Kitao)، در حال مذاکره با شرکت‌های مالی بین‌المللی در راستای راه‌اندازی مشاغل جدید در حوزه کریپتو است. در واقع این توسعه، بخشی از برنامه SBI جهت گسترش تجارت این هولدینگ در عرصه کریپتو محسوب می‌شود.

غول حوزه مالی ژاپن به دنبال گسترش خدمات خود در حوزه کریپتو است

این کمپانی از سال ۲۰۱۸ در صنعت رمز ارزها مشغول فعالیت بوده است. بر اساس گزارش کریپتوپوتیتو (CryptoPotato) در دسامبر ۲۰۲۰ (آذرماه ۱۳۹۹)، SBI موفق شد تا بی تو سی تو (B2C2) که یک موسسه انگلیسی ارائه‌دهنده نقدینگی در حوزه ارزهای دیجیتال است را خریداری کند.

بیشتر بخوانید: هولدینگ بزرگ SBI پلتفرم معاملات ارزهای دیجیتال B2C2 را خرید

قبل از این معامله نیز این غول حوزه مالی ژاپن موفق شد تا یک صرافی ارز دیجیتال ژاپنی بنام Tao Tao را خریداری کند. همچنین این شرکت، از ماه نوامبر (آبان ماه) سال جاری خدمات وام‌دهی در حوزه رمز ارزها را نیز به کاربران خود ارائه می‌دهد و بر این اساس، قابلیت دریافت وام به‌صورت بیت کوین، اتریوم و ریپل برای کاربران این کمپانی فراهم گردیده است.

غول حوزه مالی ژاپن به دنبال گسترش خدمات خود در حوزه کریپتو

علاوه بر این، کیتائو عنوان کرده که این غول حوزه مالی ژاپن، کماکان به دنبال ادامه همکاری با دیگر شرکت‌ها و مؤسسات در مقیاسی بزرگ‌تر است. وی در این باره اضافه کرده که:

جهت بدل گشتن به شماره یک جهان در این عرصه، انتخاب ما خرید یک کمپانی پیشگام در این عرصه یا همکاری با دیگر شرکت‌های بزرگ بین‌المللی فعال در عرصه کریپتو است. استراتژی ادغام‌ها و اکتساب‌ها (Mergers and acquisitions) یا M&A ما، خرید اندکی از سهام شرکت‌های مختلف نخواهد بود و هدف ما در دست داشتن سهام اقلیت این شرکت‌ها نیست.

کیتائو در مورد کسب‌وکار جدید این غول حوزه مالی ژاپن اظهار داشت که این سرمایه‌گذاری، یکی از کلیدی‌ترین منابع درآمدزایی این شرکت خواهد بود. مدیر ارشد کمپانی SBI همچنین عنوان کرد که تاکنون در خصوص تجارت سرمایه‌گذاری مشترک در حوزه ارزهای دیجیتال، حداقل به ۲ توافق دست پیدا کرده‌اند. با این حال، کیتائو اسامی شرکای احتمالی کمپانی خود را فاش نکرد.

مدیرعامل SBI: در حال حاضر سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو امری اجتناب‌ناپذیر است

مدیرعامل یکی از برترین کمپانی‌های ژاپنی فعال در حوزه مالی همچنین به افزایش حجم سرمایه‌گذاری سازمانی روی رمز ارز بیت کوین اشاره کرد. به گفته کیتائو، امروزه دیگر دوره روزهایی که مردم فقط روی سهام شرکت‌ها و اوراق قرضه سرمایه‌گذاری می‌کردند، گذشته است:

اخیراً شاهد این بوده‌ایم سرمایه‌گذاران سازمانی که عمدتاً صندوق‌های پوشش ریسک (Hedge Fund) هستند، سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال را شروع کرده‌اند… نه فقط سرمایه‌گذاران سازمانی، بلکه حتی ایلان ماسک (Elon Musk) هم به این عرصه روی آورده است.

همان‌گونه که پیش‌تر نیز گزارش شده بود، کمپانی تسلا ۱٫۵ میلیارد دلار بیت کوین را با برنامه احتمالی استفاده از پرچم‌دار ارزهای دیجیتال به‌عنوان یک روش پرداختی برای محصولات این کمپانی، خریداری کرده است. از این رو، این غول حوزه مالی ژاپن از معدود کمپانی‌هایی است که در طرح دعوی که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده (SEC) در دادگاه مطرح کرده است، به حمایت از ریپل پرداخت. بر اساس گفته‌های مدیرعامل  SBI، ارز دیجیتال ریپل (XRP)، در کشور ژاپن به‌عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته نشده است. آقای کیتائو ضمناً اضافه کرد که به پیروزی Ripple در این پرونده خوش‌بین است.

منبع: cryptopotato


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)