دوج کوین – تحلیل قیمت دوج کوین ، ارز دیجیتال محبوب ایرانی‌ها


با اینکه ارز دیجیتال دوج کوین در بازار ارزهای دیجیتال، در جایگاه 31 از نظر ارزش بازار قرار دارد، در بین ایرانی‌ها طرفدار زیادی دارد. در این نوشته به تحلیل قیمت این ارز دیجیتال خواهیم پرداخت.

اطلاعات بازار دوج کوین‌

ارزش بازار: 290 میلیون دلار
حجم معاملات 24 ساعت اخیر: 89 میلیون دلار
رتبه: 31
قیمت : 0.002 دلار
قیمت بسیار پایین این ارز دیجیتال نکته‌ای است که جلب توجه می‌کند. در حال حاضر قیمت هر یک واحد از این ارز دیجیتال 0.002 دلار معامله می‌شود. این دارایی دیجیتال در صرافی بایننس در سال 2019 لیست شده و با قیمت 0.004 دلار بازگشایی شده است. از آن روز به بعد دوج کوین همواره با کاهش قیمت روبه‌رو بوده تا اینکه با ثبت قیمت 0.0019، پایین‌ترین محدوده معاملاتی خود را تجربه کرده است. در این نوشته به بررسی قیمت دوج کوین‌ و تحلیل قیمت با استفاده از تحلیل تکنیکال می‌پردازیم.

روند قیمت دوج کوین

تحلیل قیمت دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین – ناحیه حمایتی اول

همواره در بررسی تکنیکال، ابتدا روند قیمت را مورد بررسی قرار می‌دهیم. همانطور که در تصویر بالا نیز مشخص است دوج کوین در یک روند نزولی سریع به حمایت مهم 0.0027 دلار خود رسیده است. قیمت دو بار به این ناحیه واکنش نشان داده است. دیگر این سطح برای آینده آن با اهمیت خواهد بود. همانطور که در نمودار مشخص شده، قیمت بارها به این سطح واکنش نشان داده است. در دوره آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال در مورد تبدیل حمایت به مقاومت مفصل توضیح داده‌ایم. این نمودار مثالی برای تبدیل حمایت به مقاومت می‌باشد.

مجددا شاهد کاهش قیمت این ارز دیجیتال بوده‌ایم و اینبار به ناحیه حمایتی 0.0023 دلار رسیده و دوبار به این ناحیه حمایتی واکنش نشان داده است.

ارز دیجیتال دوج کوین
نمودار روزانه دوج کوین -ناحیه حمایتی دوم

این ناحیه نیز مثالی برای تبدیل حمایت به مقاومت می‌باشد.

در نهایت قیمت دوج کوین به سومین ناحیه حمایتی خود یعنی محدوده 0.0019 و 0.002 رسیده است. این ناحیه حمایتی همچنان نقش حمایت برای این ارز دیجیتال دارد.

تحلیل قیمت DOGE در بازار ارزهای دیجیتال
نمودار روزانه دوج کوین – ناحیه حمایتی سوم

در انتهای این بخش روند قیمتی را در نمودار زیر نشان داده‌ایم. مبنای در نظر گرفتن روند صعودی و روند نزولی، مقایسه جایگاه کف و سقف جدید نسبت به کف و سقف گذشته می‌باشد.

بررسی روند قیمت دوج کوین
بررسی روند قیمت دوج کوین در نمودار روزانه

وضعیت کنونی قیمت دوج کوین

ارزهای دیجیتال
شکست خط روند کوتاه مدت دوج کوین – تشکیل الگوی بازگشتی در نمودار

اما با نگاهی به معاملات دو سه ماهه اخیر این ارز دیجیتال، شاهد شکست خط روند نزولی کوتاه‌مدت آن هستیم. همچنین در ناحیه حمایتی معتبر 0.0019 شاهد تشکیل الگوی کف دوقلو می‌باشیم. بارها در نوشته و همچنین در آموزش‌های ارائه شده توسط ایران کریتوکارنسی اشاره کرده‌ایم که این الگو، یک الگوی معتبر بازگشتی در تحلیل تکنیکال می‌باشد. این دو نشانه‌ای برای پتانسیل آغاز روند صعودی در دوج‌کوین می‌باشد. در صورت آغاز روند صعودی تارگت‌های اولیه رو روی نمودار نشان داده‌ایم.

پی نوشت: تا زمانی که قیمت این ارز دیجیتال پایین‌تر از 0.0019 نرود، این تحلیل اعتبار خواهد داشت. در غیر اینصورت فاقد اعتبار خواهد بود.

همچنین این تحلیل توصیه‌ای به خرید یا فروش نیست. در صورت تمایل می‌توانید با عضو شدن در کانال سیگنال ایران کریتوکارنسی از موقعیت‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال مطلع شوید.


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)