جلسه دهم – الگوهای نموداری


در ادامه دوره آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال، به الگوهای نموداری رسیدیم. قبل از ادامه مبحث الگوهای نموداری لازم است این الگوهای نموداری را به دو دسته تقسیم‌بندی کنیم.

در یک تقسیم بندی کلی، الگوهای نموداری دو دسته‌اند:

  • الگوهای ادامه دهنده
  • الگوهای بازگشتی

الگوهای ادامه دهنده به الگوهایی گفته می‌شود که روند قبل از تشکیل الگو هر چه باشد، قیمت بعد از این الگو به همان روند ادامه خواهد داد. در واقع این الگو در میانه یک روند بزرگ اتفاق می‌افتد. از طرف دیگر الگوی بازگشتی به الگویی گفته می‌شود که در انتهای روند حاکم اتفاق می‌افتد و قیمت پس از این الگو تغییر روند داده و دیگر روند قبل از الگو را ادامه نخواهد داد. در واقع این الگو در انتهای روند اتفاق می‌افتد.

در دوره آموزش تحلیل تکنیکال در بازار ارزهای دیجیتال، در هر جلسه یک الگو نموداری معرفی شده و مشخص می‌کنیم که این الگو جز کدام دسته از الگوها قرار می‌گیرد.

بهتر است بدانید که در تحلیل تکنیکال حدودا 60  الگوی نموداری شناخته شده است. وجه تمایز این دوره آموزش این است که ما قصد داریم در این آموزش‌ها مهمترین و مطمئن‌ترین الگوها را به شما آموزش دهیم. منظور از مطمئن‌ترین الگوها در آموزش تحلیل تکنیکال ، الگوهایی است که درصد خطای بسیار پایینی داشته و میزان موفقیت در رسیدن به هدف الگو بالا باشد. لذا این آموزش گلچینی از بهترین الگوهای نموداری را معرفی خواهد کرد.

لازم به ذکر است که برخی الگوهای نموداری، به عنوان الگوهای ادامه دهنده روند قبل می‌شناسیم، به ندرت نقش الگوهای بازگشتی را نیز ایفا می‌کنند. برای مثال در بین الگوهای نموداری، الگوی مثلث افزایشی به عنوان یک الگوی ادامه دهنده شناخته می‌شود اما گاهی اوقات و به ندرت این الگو، به جای ادامه روند صعودی قبل، موجب تغییر روند صعودی به نزولی می‌گردد. این موارد به طور کامل در این جلسات آموزش داده خواهد شد.

از جلسه بعد به معرفی بهترین الگوهای نموداری در تحلیل تکنیکال خواهیم پرداخت.

سایر جلسات آموزش تحلیل تکنیکال :

جلسه اول
جلسه دوم
جلسه سوم
جلسه چهارم
جلسه پنجم
جلسه ششم
جلسه هفتم
جلسه هشتم
جلسه نهم
در کنار آموزش تحلیل تکنیکال ، برای دسترسی به سیگنال‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال ، اینجا کلیک کنید.

ادامه دوره: جلسه یازدهم – الگوی پرچم


برچسب ها:

ثبت نظر
نظرات کاربران (3 نظر)
مسعود

دوره اموزشیتون عالیه ...دست مریزاد

0 پاسخ دهید
19:17:23 1399/10/07
امیر

خیلی کوتاه و مفید بود تا این جلسه که پیش اومدم. دید خیلی بهتری پیدا کردم. مرسی واقعا

0 پاسخ دهید
02:01:33 1399/10/21
محمد احمدپور

واقعا عالیه حرف نداره الگو هاتون. هر وقت بخونیش ادم چیزای تازه ای یاد میگیره

0 پاسخ دهید
12:08:30 1399/11/05