نسخه آزمایشی کیف پول ارز دیجیتال تلگرام منتشر شد


پیام‌رسان تلگرام به تازگی نسخه آزمایشی کیف پول بلاکچین ارز دیجیتال تلگرام ، “گرام” را برای رایانه‌های شخصی منتشر کرد.

کاربران می‌توانند با دانلود نسخه آزمایشی این برنامه برای سیستم‌عامل های مکینتاش، ویندوز و لینوکس از طریق وبسایت تلگرام، اقدام به نصب این کیف پول و دریافت کلید‌های خود روی شبکه آزمایشی تلگرام کنند. به منظور استفاده از این کیف پول، برنامه در ابتدا 24 کلمه نشان می‌دهد و از کاربر می‌خواهد که ضمن یادداشت این کلمات، از آن‌ها هنگام بازیابی کیف پول خود استفاده نماید. پس از این مرحله و ساخت کلمه عبور، کاربر قادر به استفاده از این کیف پول و ارسال و دریافت توکن گرام خواهد بود.

هنگام ورود به کیف پول، با این پیغام مواجه می‌شوید:

اکنون شما صاحب کیف پولی هستید که فقط خودتان به آن دسترسی دارید، مستقیم و بدون واسطه و ارتباط با هر گونه بانک

بلاکچین تلگرام گرام

کاربران می‌توانند با استفاده از این بات تلگرام، اقدام به دریافت 5 الی 20 عدد توکن آزمایشی گرام کنند. طبق گزارشات، هر تراکنش روی شبکه آزمایشی در حال حاضر حدود یک دقیقه زمان می‌برد، اما این زمان بعضا و در هنگام شلوغی شبکه ممکن است طولانی‌تر شود.

ارز دیجیتال تلگرام

پروژه بلاکچین تلگرام “TON” سال گذشته با فروش توکن‌های ارز دیجیتال گرام توانست 1.7 میلیارد دلار سرمایه جذب کند. طبق برنامه پیشین اعلام شده توسط تلگرام، قرار بود این پروژه به طور کامل تا 31 اکتبر راه اندازی شود. پیش‌تر و در ماه سپتامبر کدهای فول نود (Full Node)، یک نود اعتبارسنج (Validator Node) و جستجوگر شبکه (Block Explorer) منتشر گردید.

در ابتدای ماه اکتبر شرایط استفاده از کیف پول منتشر گردید و توسعه‌دهندگان از کاربران خواسته بودند تا با استفاده از Key Generator این شبکه، اقدام به دریافت و انتشار کلید عمومی خود کنند.

هفته گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا SEC با انتشار بیانیه‌ای دستور توقف پروژه TON را تا روشن شدن ابهامات و ارائه توضیحات متوقف کرد. بر همین اساس تلگرام ضمن موافقت با سرمایه‌گذاران خود، جهت روشن کردن و ارائه توضیحات به SEC، راه‌اندازی شبکه اصلی را به 31 آوریل 2020 موکول کرد. جلسه دادگاهی به همین منظور در تاریخ 18 و 19 فوریه سال آینده و در نیویورک با حضور نمایندگانی از تلگرام و SEC جهت ارائه دفاعیات برگزار خواهد شد.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)