شکست پرونده ارز دیجیتال تلگرام در دادگاه ایالات متحده SEC، آیا kik و Hedera موارد بعدی هستند؟


توکن تلگرام : تلگرام در پرونده ارزهای دیحیتال در برابر  دادگاه ناحیه ای ایالات متحده و SEC دچار یک شکست بزرگ شد.

در جلسه دادرسی دیروز،  P. Kevin Castel  قاضی ناحیه ایالات متحده، حکمی را علیه توزیع توکن تلگرام (گرام )[TON] صادر کرد. قاضی همچنین متذکر شد که   SEC در اثبات اینکه توکن های SEC باید اوراق بهادار باشند، «یک احتمال موفقیت» نشان داده است.

SEC در مقابل درخواست تلگرام برای حکم اولیه: تلگرام شکست می خورد. آنها دچار شکست بزرگی می شوند.

توکن های TON به سرمایه گذاران معتبر SAFT (توافق ساده برای توکن های آینده) که در کل 1.7 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند، وعده داده شده بود. تلگرام براساس شرایط قرارداد، مسئولیت بازپرداخت سرمایه گذاران  را بر عهده خواهد داشت.

kiK در مقابل رای فوری SEC پس از شکست توکن تلگرام

شکست توکن تلگرام نه تنها برای شرکت و سرمایه گذاران آن ناخوشایند است بلکه به عنوان تهدیدی برای سایر پرونده های در حال بررسی و رمزارزها نیز محسوب می شود. Kik و SEC یکی از پرونده های مهمی است که می تواند قوانین مربوط به نظریه اوراق بهادار در رمزارزها را تعیین کند.

Kik ادعا می کند که دلیل کافی برای مستنثی دانستن KIN (ارز دیجیتال خود) از شرایط قانون اوراق بهادار وجود دارد.
kik استدلال می کند که این شرکت فقط در توزیع توکن ها که بهای آنها به علت کاربردشان است و به عنوان دارایی سرمایه گذاری محسوب نمی شوند، نقش دارد.

درخواست Kik Token برای رأی فوری

اگر حکمی که علیه تلگرام صادر شده را به عنوان سابقه در نظر گرفت، دلیل ساده ای وجود دارد که دانست امید رهایی از رای فوری، بیهوده است.

شکست توکن تلگرام پایانی برای قراردادهای SAFT

همانطور که پیشتر در وب سایت کوبن گپ گزارش شده بود، در سال 2019  سرمایه گذاری های خصوصی با استفاده از قراردادهای SAFT که توسط سرمایه گذاران معتبر انجام می شد، متداول گردید. برخی دیگر از پروژه های رمزارز که مبتنی بر SAFT هستند عبارتند از: Hedera Hashgraph و حتی توکن مبادله ای از صرافی بیت فنیکس.

طراحی و مدیریت این پروژه ها کاملاً متفاوت است. با این وجود، نظر کلی در مورد SAFT احتمالاً می تواند به جریمه یا حکم صادره علیه آنها منجر شود.

علاوه بر این، دیدگاه کنونی SEC، از قدرت نفوذ وکلائی که فکر می کردند سرمایه گذاری خصوصی دارند، جلوگیری می کند. Byrne در مورد حکم تلگرام نوشته است:

با یک نگاه اجمالی، به نظر می رسد که دیدگاه من در سال 2017 را تأیید می کند که در آن ایالات متحده معتقد بود ساختار SAFT مزخرف است، برخلاف آنچه که در آن زمان، بسیاری از موسسات حقوقی ثروتمند توصیه می کردند.

با این وجود، SEC به فروش اوراق بهادار در خارج از مرزهای ایالات متحده متکی است. این امر تحت  ” مقررات S” می باشد که برای  “اوراق بهادار ارائه شده و فروخته شده در خارج از ایالات متحده بدون نیاز به ثبت نام در SEC ” تنظیم شده است.

فکر می کنید SEC چگونه پروژه های رمزنگاری SAFT را بازخواست خواهد کرد؟

لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)