آخرین اخبار از انتشار یوان دیجیتال توسط دولت چین


بر اساس اعلام بانک خلق چین که در واقع بانک مرکزی این کشور است، توسعه ارز یوان دیجیتال (DECP) با پیشرفت‌های بزرگی همراه بوده است.

بر اساس بیانیه اعلام شده توسط بانک مرکزی چین در روز پنجشنبه، فرآیند‌های مربوط به طراحی، آزمایش یکپارچه‌سازی، توسعه کارکردهای بالقوه و بسیاری از موارد دیگر در مورد پروژه یوان دیجیتال تقریبا نهایی شده است.

این بانک اظهار داشت که در حال حاضر مشغول به کار بر روی سیستم دولایه مدنظر خود است به گونه‌ای که تراکنش‌ها ضمن ناشناس ماندن، قابل کنترل خواهند بود و عملکرد بهتری را نسبت به پول کاغذی ارائه خواهد داد.

بانک مرکزی چین پس از معرفی لیبرا توسط فیس‌بوک، اقدامات مربوط به انتشار ارز دیجیتال یوان خود را دو چندان کرد. این در حالی بود که این بانک برای اولین بار در سال 2014 اقدام به تشکیل یک کارگروه ویژه به منظور بررسی و تحقیق روی ارزهای دیجیتال و امکان‌پذیری استفاده از آن‌ها کرده بود.

بر اساس گمانه‌زنی‌های موجود، یوان دیجیتال بانک مرکزی چین (DCEP) مزیت‌هایی مانند قابلیت پردازش تراکنش‌ها به صورت آفلاین بر روی تلفن‌های همراه را نسبت به ارز لیبرا دارد. همچنین هدف از توسعه یوان دیجیتال توسط چین صرفا محدود به استفاده در این کشور نیست. مسئولین این کشور هدف‌های بزرگتری برای این ارز دیجیتال در سر دارند، به طوری که انتظار دارند این ارز دیجیتال برای تراکنش‌های بین‌المللی و پرداخت‌های برون‌مرزی بدون استفاده از یک بانک واسط استفاده شود. از دیگر هدف‌های این پروژه، کاهش چشمگیر کارمزد و زمان در تراکنش‌ها به نسبت حالت سنتی انتقال پول از طریق بانک‌های واسط است.

بر اساس اعلامیه انتشار شده توسط بانک خلق چین، کماکان زمان خاصی برای انتشار یوان دیجیتال تعیین نگردیده است.

کشور‌های دیگری مانند فرانسه، ژاپن، لیتوانی، سنگاپور و … نیز طی یک سال گذشته از آغاز تحقیقات خود به منظور ارائه و انتشار ارز دیجیتال بانک مرکزی خود خبر داده بودند. بر اساس پیش‌بینی برایان آرمسترانگ، در ده سال آینده شاهد استفاده گسترده از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در سطح دنیا خواهیم بود.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)