تیم دراپر: همه گیری ویروس کرونا می تواند یک نقطه‌ی عطف برای افزایش قیمت بیت کوین باشد


ویروس کرونا و افزایش قیمت بیت کوین : گسترش جهانی ویروس کرونا نقش مهمی در سقوط چشمگیر سهام بورس 2020 داشت. وثیقه نجات برای نجات اقتصاد جهان 7 تریلیون دلار است و این مقدار به سرعت در حال افزایش است. فروشنده‌ی بیت کوین، تیم دراپر معتقد است که ممکن است این ترکیب عوامل، نقطه عطفی باشد که به نوآوری‌هایی مانند بیت کوین و قراردادهای هوشمند امکان رشد و شکوفایی را می‌دهد.

در مصاحبه‌ای در تاریخ 6 آوریل، سرمایه گذار سرمایه‌های مخاطره آمیز جهانی اظهار داشت:

نسبت به طرح چاپ پول بی‌نهایت توسط دولت به منظور نجات اقتصاد، تردید دارد و گفت كه سال‌ها طول خواهد كشید تا این پول به اقتصاد جهانی را “نفوذ” كند.

وی گفت در ادامه افزود:

آن‌ها می‌خواهند این پول را چاپ کنند تا سعی کنند اقتصاد را پس بگیرند و آن را با مقداری پول به جریان اندازند اما ارزش این پول هر روز کم و کمتر می‌شود.

دراپر معتقد است مردم به جای فیات که به صورت میلیاردی توسط بانک‌های مرکزی چاپ می‌شود، به بیت کوین که عرضه‌ی آن ثابت است، روی خواهند آورد.

وی گفت:

این زمان بسیار جالب خواهد بود که مردم می‌گویند، خب چرا من فقط از بیت کوین استفاده نمی‌کنم؟ من می دانم که فقط 21 میلیون بیت کوین وجود دارد و ما نگران این نیستیم که دولت ارزش آن را با چاپ زیاد، کم کند و می‌توانیم در عوض فقط از ارزی استفاده کنیم که همه در مورد آن توافق داریم و بخشی از اقتصاد است و این در حال حاضر بدون اصطکاک، شفاف و جهانی است.

پایان جهانی شدن کرونا

در حالی که امروز بحث بر سر این است که آیا ویروس کرونا به روند جهانی سازی در 25 سال گذشته پایان می دهد یا خیر، دراپر معتقد است که نوآوری‌های مالی دیجیتالی مانند بیت کوین، قراردادهای هوشمند و هوش مصنوعی باعث می‌شود که دولت‌ها برای ایجاد خدمات بهتر با هزینه‌ی کمتر به منظور جذب استعداد، بین خودشان رقابت داشته باشند.

در عوض، این امر باعث می شود افراد با انتخاب‌های بیشتر بتوانند آزادانه حرکت کنند و در دنیای جدید جهانی “دوست داشتنی” و “زیبا” زندگی کنند. وی افزود:

مهم نیست که شما اهل ایالات متحده آمریکا، چین یا روسیه، هند یا اروپا یا هر چیز دیگری باشید، ما یک دنیای آزاد هستیم و مرزهای جغرافیایی معنای خود را از دست خواهد داد.


برچسب ها: ویروس کرونا

ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)