تام لی: قیمت بیت کوین ظرف 6 ماه آینده 200 درصد رشد خواهد کرد


بنیان‌گذار و مدیر شرکت Fundstrat پیش بینی کرد که قیمت بیت کوین به روند صعودی خود ظرف 6 ماه اولیه سال 2020 ادامه خواهد داد.

تام لی در پیش بینی قیمت بیت کوین معتقد است که روند صعودی که بیت کوین از یک ماه پیش آغاز کرده است، تا 6 ماه آینده ادامه خواهد داشت و قیمت حدود 200 درصد رشد خواهد کرد.

در آخرین مصاحبه لی که با یاهو فایننس (Yahoo! Finance) انجام شد، وی با اشاره به عبور قیمت از میانگین متحرک 200 روزه خود، مدعی شد که بیت کوین آماده تشکیل موج صعودی خود است و سرمایه‌گذاران بزرگ دوباره به بیت کوین برگشته‌اند:

هرگاه که بیت کوین به بالای میانگین متحرک 200 روزه خود رسیده است، حدود 200 درصد رشد را ظرف 6 ماه ثبت کرده است. بنابراین ما باید منتظر یک رشد بزرگ در ماه‌های آینده باشیم که تا هاوینگ ادامه خواهد داشت.

لی معتقد است که نمیتوان نام دارایی امن را روی بیت کوین گذاشت. جدای از افت قیمت‌‌‌‌ 80 درصدی بیت کوین در سال 2018، رشدهای شارپ قیمتی نیز عنوان دارایی امن را برای بیت کوین زیر سوال می‌برند. یک دارایی امن باید دارای نوسانات قیمتی پایینی باشد و اتفاقات سیاسی و بین المللی روی آن تاثیر نگذارد. اکنون می‌بینیم که با شیوع ویروس کرونا، قیمت‌‌‌‌‌ بیت کوین در روند صعودی قرار گرفته است. همچنین در ابتدای سال 2020 بود که تنش‌های ایران و آمریکا با ترور سردار قاسم سلیمانی افزایش یافت. در آن برهه قیمت طلا افزایش یافت و نفت با یک افت قیمتی شدید مواجه شد. بیت کوین نیز از 6900 دلار به 8200 دلار رسید. این اتفاق شاید برای معامله‌گران بیت کوین خوشایند باشد، اما آنها باید بدانند که عکس این روند هم ممکن است اتفاق بیفتد و قیمت بیت کوین تحت تاثیر اتفاقات سیاسی افت کند.

تام لی یکی از تحلیل‌گران مطرح بازار ارزهای دیجیتال است که همواره پیش‌بینی‌های وی بر اساس تحلیل تکنیکال و فارغ از احساسات بوده است.

 ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)