معرفی بهترین ارزهای دیجیتال برای هفته پیش رو به همراه تحلیل تکنیکال


بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری کدام است؟ در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال بهترین ارزهای دیجیتال برای هفته پیش رو به تاریخ 12 خرداد 99 می‌پردازیم.

در چند روز گذشته شاهد رشد تدریجی قیمت آلت کوین ها بوده‌ایم. این بدان معناست که بازار در حال چرخش از بیت کوین به سمت ارزهای دیگر است. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال بهترین ارز های دیجیتال برای هفته پیش رو می‌پردازیم.

هاوینگ ماه گذشته منجر به افزایش توجهات به سمت بیت کوین شد و ما شاهد آن بودیم که با افزایش قیمت بیت کوین، قیمت آلت کوین‌ها رشدهای خفیفی را ثبت کردند و بعضا با افت قیمت مواجه شدند. اما اکنون و ظرف یک هفته اخیر، قیمت بسیاری از آلت کوین‌های مطرح بازار با رشد همراه بودند به طوری که اتریوم، برترین آلت کوین بازار، توانست از قیمت 200 دلاری به 240 دلار برسد.

بسیاری از افراد انتظار اصلاح قیمت عمیق برای چند ماه را پس از هاوینگ داشتند، اما این اتفاق نیفتاد. هر افت قیمتی، با فشار خرید بالا پاسخ داده می‌شد. فقط یکی از سرمایه‌گذاران نهادی به نام Grayscale ظرف 20 روز اخیر، حدود 1.5 برابر کل بیت کوین استخراج شده در این مدت را خریده و به پرتفوی خود اضافه کرده است.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
نقشه بازار

در چند روز گذشته، بیت کوین تقریبا در حدود 9400 تا 9600 دلار معامله شده است. در همین بین، ارزش کل بازار آلت کوین ها از 77 میلیون دلار در زمان هاوینگ به 94 میلیون دلار رسیده است. در این مطلب به ارائه تحلیل تکنیکال 5 ارز پر پتانسیل برای هفته پیش رو می‌پردازیم.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
1) بیت کوین

در چارت قیمتی بیت کوین شاهد تشکیل یک الگوی مثلث متقارن هستیم که نشان دهنده فشار خرید و فروش یکسان در محدوده این مثلث است. قیمت تاکنون 3 برخورد به ضلع بالای مثلث و 2 برخورد به ضلع پایین مثلث داشته است که در چارت با بیضی‌های قرمز رنگ نشان داده شده است.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته بیت کوین
بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته : بیت کوین

اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را به بالای ضلع بالایی مثلث متقارن بکشانند، سیگنال صعودی صادر خواهد شد. در این صورت هدف این الگوی مثلث، قیمت 11780 دلار خواهد بود. در این بین، احتمالا شاهد افزایش فشار فروش روی قیمت 10500 دلاری باشیم.

اگر قیمت بتواند از پس مقاومت 10500 دلاری بر بیاید، روند نزولی دو ساله قیمت بیت کوین نیز می‌شکند و آنگاه شاهد افزایش ممنتوم برای رشد تا قیمت های بسیار بالاتر خواهیم بود.

دیدگاه صعودی فعلی در صورتی نامعتبر خواهد شد که قیمت از همین حدود و یا قیمت 10 هزار دلاری، به سمت پایین بازگردد و شاهد شکسته شدن کف مثلث باشیم. شکست حمایت 8130 دلاری به معنی آغاز روند نزولی احتمالی خواهد بود.

چارت 4 ساعته قیمت بیت کوین

در چارت 4 ساعته شاهد آن هستیم که فروشندگان به شدت در حال دفاع از خط بالایی مثلث متقارن هستند. این مقاومت با مقاومت کلاسیک و روانی محدوده 10000 دلار همراه شده است و لذا شکست آن بسیار دشوار است.

با این وجود، در صورتی که قیمت به سمت پایین حرکت کند اما توسط ناحیه‌ای در درون مثلث حمایت شود، احتمال شکست ضلع بالایی مثلث بسیار افزایش می‌یابد.

برای خرید بیت کوین بهتر است که تا زمان شکست سقف مثلث صبر کنید. در صورت خرید، بهتر است که حد ضرر خود را روی 9400 قرار دهید، زیرا در صورتی که قیمت بیت کوین پس از شکست رو به بالای مثلث به سطح 9400 دلار بازگردد، شاهد شکست فیک و ناموفق سقف خواهیم بود که این یک نشانه نزولی است و باید منتظر سقوط بیشتر قیمت بیت کوین باشیم. اگر قیمت پس از شکست سقف، به زیر 9400 باز گردد، اولین حمایت پیش رو کف مثلث است و پس از آن احتمال شکست کف مثلث نیز افزایش می‌یابد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
2) با‌یننس کوین

ارز دیجیتال BNB به مقاومت 18.13 دلاری واکنش نشان داد. اگر ظرف چند روز آینده شاهد شکست این سطح مقاومتی باشیم، احتمال رشد قیمت تا محدوده 21.8 دلاری بسیار افزایش می‌یابد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته بایننس کوین
بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته : بایننس کوین

خطوط میانگین متحرک در حال افزایش شیب هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) وارد منطقه مثبت شده است، بنابراین این اندیکاتورها خبر از قدرت بیشتر خریداران نسبت به فروشندگان را می‌دهند.

اگر قیمت هشتمین ارز دیجیتال برتر بازار نتواند از سد مقاومت 18.13 دلاری بگذرد، باید منتظر اصلاح تا خط روند صعودی نارنجی رنگ نشان داده شده در چارت باشیم. در صورتی که قیمت به خط روند صعودی واکنش نشان دهد، شرایط برای شکست مقاومت 18.13 دلاری بسیار بهبود می‌یابد.

چارت 4 ساعته قیمت ارز دیجیتال بایننس کوین

در صورتی سناریوی صعودی فعلی نامعتبر خواهد بود که قیمت توسط خط روند صعودی حمایت نشود و به زیر آن سقوط کند. در این صورت، افت قیمت تا 15.72 دلار در وهله اول و سپس تا 14 دلار محتمل خواهد بود. قیمت 14 دلار یک سطح مهم برای BNB است زیر حدود 1 ماه است که قیمت این ارز به زیر این سطح نفوذ کرده است.

همچنین معامله‌گران محترم باید بدانند که برای تایید شکست، قیمت باید بالای مقاومت 18.13 دلاری تثبیت شود. در صورتی که پس از شکست این مقاومت، قیمت بلافاصله به زیر آن بازگردد، باید منتظر ریزش قیمت باشیم، زیرا شکست فیک یک نشانه بسیار نزولی می‌باشد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
3) استلار

به نظر می‌رسد که روند صعودی یک ماه اخیر استلار پس از شکست سقف مثلث متقارن ادامه دار خواهد بود. شیب خطوط میانگین متحرک و شاخص RSI در حال افزایش است، بنابراین قدرت خریداران بیشتر از قدرت فروشندگان می‌باشد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته استلار
بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته : استلار

احتمالا در سطح 7.7 سنتی شاهد یک مقاومت سنگین باشیم، اما اگر فشار خرید فعلی حفظ شود و قیمت به بالای این مقاومت برسد، قدرت روند صعودی افزایش می‌یابد و هدف مثلث متقارن فعلی سطح 8.7 سنتی خواهد بود.

از آن‌جا که تاکنون 3 بار قیمت در شکست مقاومت 8.8 سنتی ناموفق بوده است، انتظار می‌رود که باز هم این سطح به راحتی اجازه عبور قیمت دوازدهمین ارز دیجیتال برتر بازار را از خود ندهد.

دیدگاه صعودی در صورتی نامعتبر خواهد بود که قیمت از همین سطوح فعلی بازگردد و به زیر خط پایین کانال صعودی نفوذ کند. در صورت وقوع این اتفاق، فشار فروش افزایش خواهد یافت و شرایط مناسب فروشندگان خواهد بود.

چارت 4 ساعته قیمت ارز دیجیتال استلار
چارت 4 ساعته قیمت ارز دیجیتال استلار

در چارت 4 ساعته شاهد آن هستیم که خطوط میانگین متحرک در حال افزایش شیب هستند و شاخص RSI در منطقه مثبت قرار دارد. پس همانند چارت روزانه، در چارت چهار ساعته نیز شرایط مساعد صعود است. شکست مقاومت 7.7 سنتی بر قدرت خریداران خواهد افزود.

بهتر است که معامله‌گران تا زمان شکست مقاومت 7.7 سنتی و تثبیت قیمت روی آن صبر کنند. پس از این اتفاق و در صورت خرید، حد ضرر روی 7 سنت نقطه مناسبی است. همچنین با افزایش قیمت می‌توان حد ضرر را نیز بالاتر برد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
4) مونرو

پس از آنکه قیمت مونرو به مقاومت مهم و حیاتی خود روی سطح 68.4 رسید، قیمت وارد فاز اصلاح شد. از آنجا که قبلا نیز قیمت به این سطح 2 بار واکنش نشان داده است، این سطح را می‌توان یک مقاومت مهم تلقی کرد.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته مونرو
بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته : مونرو

اگر قیمت ارز دیجیتال مونرو به بالای مقاومت 68.4 دلار برسد، باید منتظر افزایش ممنتوم و رشد قیمت تا مقاومت 86 دلاری باشیم. در سمت مقابل، اگر قیمت شانزدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار نتواند از پس مقاومت 68.4 دلاری بر بربیاید، احتمال افت قیمت تا خطوط میانگین متحرک و زیر خط روند افزایش می‌یابد.

اگر خریداران بتوانند از خط روند صعودی حمایت کنند، احتمال شکست مقاومت 68.4 دلاری افزایش می‌یابد. اما اگر قیمت به زیر خط روند صعودی سقوط کند، باید منتظر افت قیمت تا محدوده 52 دلاری باشیم. زیر 52 دلار، احتمال شروع یک روند نزولی افزایش می‌یابد.

مونرو
چارت 4 ساعته قیمت ارز دیجیتال مونرو

همچنین باید مراقب شکست فیک بود. ممکن است که بازیگران بازار قیمت را به صورت غیرواقعی به بالای مقاومت 68.4 دلاری برسانند، اما پس از آنکه فشار خرید با رسیدن قیمت به بالای این مقاومت افزایش یافت، فورا دارایی مونروی خود را به فروش برسانند و قیمت مجددا به زیر این سطح بازگردد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، یک سیگنال نزولی صادر می‌گردد.

از آنجا که شیب خطوط میانگین متحرک در حال افزایش است و شاخص RSI در منطقه مثبت قرار گرفته، می‌توان مدعی شد که فشار خرید بیشتر از فشار فروش است. در صورت خرید روی مقاومت 68.4 دلاری، بهتر است که حدضرر زیر حمایت 65 دلاری تنظیم شود.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته
5) ترون

شب گذشته شاهد رسیدن قیمت ترون به مقاومت 1.67 سنتی بودیم. این مقاومت بسیار مهم است زیر قبلا و طی ده روز (بین 29 آپریل تا 9 می) قیمت در تلاش برای شکست این سطح بود اما در این امر ناموفق بود.

بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته ترون
بهترین ارز های دیجیتال برای این هفته : ترون

اگر خریداران بتوانند قیمت هفدهمین ارز دیجیتال بزرگ بازار را روی مقاومت 1.67 سنتی نگه دارند، ممنتوم و فشار خرید افزایش می‌یابد. در این صورت اولین تارگت صعودی ترون، سطح 1.83 سنت خواهد بود. پس از این سطح نیز هدف بعدی روی قیمت 2.13 سنت قرار دارد.

در سمت مقابل، اگر فروشندگان قیمت را به زیر مقاومت 1.67 بکشانند و تثبیت کنند، افت تا خط روند صعودی محتمل است. واکنش قیمت به این خط روند صعودی احتمال شکست مقاومت 1.67 سنتی را افزایش می‌دهد.

ترون
چارت 4 ساعته قیمت ارز دیجیتال ترون

بهتر است که خریداران تا تثبیت قیمت روی مقاومت فعلی صبر کنند. در صورت تثبیت و خرید، حدضرر بهتر است که مجددا زیر حمایت 1.67 سنتی تنظیم شود.

این مطلب صرفا معرفی بهترین ارز های دیجیتال برای هفته پیش رو است و تصمیم به خرید یا فروش بر عهده معامله‌گران گرامی می‌باشد.

کانال خبری ارزهای دیجیتال ایران کریپتوکارنسی
https://t.me/ircc_com

گروه نقد و تحلیل ارزهای دیجیتال
https://t.me/irccgroup

با پکیج ویژه و رایگان ایران کریپتوکارنسی تحلیل تکنیکال یاد بگیریدثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)