پیش بینی متفاوت شرکت های آمریکایی از قیمت بیت کوین: 130 تا 470 هزار دلار


شرکت های بزرگ آمریکایی همچون جی پی مورگان و آرک اینوست، پیش بینی متفاوتی نسبت به قیمت بیت کوین دارند، اما کدام به حقیقت خواهد پیوست؟

صندوق‌های برتر ایالات متحده، انتظار دارند بیت کوین 130 هزار تا نیم میلیون دلار در بلند مدت قیمت داشته باشد. جی پی مورگان چیس (JPMorgan Chase) از چشم‌انداز 130,000 دلاری برای قیمت BTC خبر داده، در حالی که شرکت آرک اینوست (Ark Invest) پیش بینی کرده ارزش بازار بیت کوین از طلا هم عبور خواهد کرد.

این پیش بینی‌های خوش‌بینانه کلان از هر دوی این شرکت‌ها، از خاصیت کمیابی بیت کوین نشات می‌گیرد که باعث شده این رمز ارز به‌عنوان یک دارایی امن شناخته شود.

چارت یک روزه بیت کوین
چارت یک روزه بیت کوین

چرا شرکت های بزرگ نسبت به آینده بیت کوین خوش‌بین هستند؟

همانطور که چند روز پیش گفتیم، ارزش شاخص دلار آمریکا رو به تضعیف نهاده است. ترس از تورم و افزایش نقدینگی در بازارهای مالی، به کاهش ارزش ارزهای ذخیره جهانی همچون دلار منجر شده است.

بیشتر بخوانید: چرا احتمالا آوریل بهترین ماه برای قیمت بیت کوین خواهد بود؟

به‌عنوان مثال، شرکت آرک اینوست با توجه به انتظار گذر ارزش بازار BTC از طلا، پیش بینی کرده قیمت بیت کوین در آینده به 500،000 دلار می‌رسد. هم‌اکنون مارکت کپ این رمز ارز حدود 10 درصد بازار طلاست.

دوقلوهای وینکل‌واس (Winklevoss)، مالکان صرافی رمز ارزی جمینی و از میلیاردرهای بیتکوینی، در گذشته نیز پیش‌بینی مشابهی ارائه داه بودند. تایلر وینکل‌واس در مقاله مشهوری با عنوان “The Case for $500K Bitcoin” گفته بود:

امروز، ارزش بازار طلا 9 تریلیون دلار است. اگر قرار باشد از چارچوب طلا برای تعیین ارزش بیت کوین استفاده کنیم و این ارز دیجیتال هم همین راه را ادامه دهد، پس سناریو صعودی برای BTC این است که 45 برابر زیر قیمت واقعی قرار دارد. به بیان دیگر، قیمت Bitcoin می‌تواند 45 برابر شود، یعنی رسیدن به 500,000 دلار متحمل است.

بیشتر بخوانید: دوقلوهای وینکلواس: رسیدن قیمت بیت کوین به 500,000 دلار حتمی است!

در این میان، جی پی مورگان با تعیین هدف 130,000 دلاری، پیش بینی محتاطانه‌تری از قیمت بیت کوین ارائه داده است که در کوتاه مدت معقولانه‌تر به‌نظر می‌رسد. این اتفاق مارکت کپ این رمز ارز را 2.73 تریلیون دلاری خواهد کرد. هولگر شپیتز (Holger Zschaepitz)، یکی از تحلیلگران شرکت Welt، گفته:

جی‌پی مورگان هدف 130 هزار دلاری برای بیت کوین تعیین کرده، اما ارزش دارای ریسک تعدیل‌شده و بلند مدت 130,000 دلاری برای این رمز ارز از نظر تئوری، بر اساس نسبت نوسان فعلی به 24,000 تا 30,000 دلار کاهش خواهد یافت. پتانسیل صعودی BTC بر اساس شرایط نوسانی با طلا برابری می‌کند.

با این وجود، آقای شپیتز اظهار داشته ارزش دارای ریسک تعدیل‌شده و بلند مدت قیمت بیت کوین در آینده کاهش خواهد یافت، که البته به خاطر دشواری تعیین روند نوسانات این رمز ارز نیز پیش بینی آن دقت زیادی ندارد.

پیش بینی تریدرها از آینده قیمت بیت کوین چیست؟

به گفته یکی از معامله‌گران مشهور به نام Bitcoin Jack، اندیکاتور نسبت سود خروجی خرج شده (SOPR) بیت کوین پیش بینی کرده است که در آینده نزدیک تا حدودی سودآوری خواهیم داشت. اندیکاتور SOPR میزان سودآوری BTC و ضرردهی در صورت ریزش قیمت را اندازه‌گیری می‌کند. این تریدر گفته:

تقریبا تمامی محدوده‌های سودآوری پوشش داده شده است. منتظر تائید روند هستیم، در غیر این صورت به یکی از سطوح اصلاحی خواهیم رسید که بیشتر از یک تا دو هفته باقی خواهد ماند. SOPR نشان می‌دهد سودآوری در پیش است.

یکی دیگر از معامله‌گران به نام اسکات ملکر (Scott Melker) بر عملکرد بهتر بیت کوین در برابر شاخص SPX و بازار بورس آمریکا تاکید کرده است.

بیت کوین و شاخص SPX
بیت کوین و شاخص SPX

آقای ملکر درباره پیش بینی خود از قیمت بیت کوین نوشته:

اکثر دارایی‌ها افزایش ارزش داشته‌اند چون ارز مسلط بازار دلار است و ارزش آن رو به کاهش است. زمانی که به بورس و یک دارایی تورمی نگاه می‌کنیم، جذابیت بسیار کمتری دارند.

تا زمانی که بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به بازار بورس داشته باشد، از نقطه نظر ریسک، برای هر دوی تریدرهای خرد و سرمایه‌گذاران بلند پایه، در کوتاه تا میان مدت جذاب‌تر خواهد بود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)