رتبه دوم ارز دیجیتال ترون در آخرین رتبه بندی چین


به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال ترون تبدیل به بلاکچین مورد علاقه چینی‌ها می‌شود. در آخرین رتبه بندی CCID ، ارز Tron پس از EOS در رتبه دوم قرار گرفته است. وزارت صنعت چین که همواره انتخاب معیارهایش مورد بحث بوده است، بلاکچین EOS را بر اساس تکنولوژی‌اش در رده اول قرار داده است.

ترون بخاطر فعالیت بالای شبکه‌اش، توجه را به خود جلب می‌کند

ترون با داشتن بیش از 3.9 میلیون حساب، به عنوان یکی از فعال‌ترین بلاکچین ها شناخته می‌شود. همچنین به سبب ساختارش، ترون دارای یکی از سریع‌ترین شبکه‌های بلاکچینی است. جایگاه این ارز دیجیتال در رتبه بندی ها نیز به سبب داشتن تعداد پرشمار برنامه‌های نامتمرکز همانند شبکه تتر روی ترون، به سرعت در حال ارتقاء است.

عده‌ای معتقند که جایگاه دوم ترون در رتبه بندی CCID به سبب خبری است که چند روز پیش در مورد دستور مستقیم رئیس جمهور چین در مورد تسریع استفاده از بلاکچین منتشر گردید. پیش‌بینی می‌شود که در صورت بهبود قوانین چین در مورد استفاده از ارز های دیجیتال ، ارز ترون‌ مورد استقبال مردم این کشور قرار گیرد.

جدول زیر 14 ارز برتر در رده بندی CCID را نشان می‌دهد:

رده بندی CCID ترون eos

در این رده‌بندی، پروژه ها بر اساس سه معیار تکنولوژی، کاربرد و خلاقیت ارزیابی و رده بندی شده اند. در میان 14 بلاکچین برتر، بیت کوین دارای کمترین میزان امتیاز در معیار تکنولوژی و بیشترین امتیاز در معیار خلاقیت است و در رتبه 11ام قرار گرفته است. کمترین خلاقیت نیز مربوط به آنتولوژی و بیشترین امتیاز مربوط به تکنولوژی از آن EOS است.

علی رغم رتبه بندی خوب، پروژه ارز دیجیتال ترون همواره به لحاظ اعتبار نداشتن مورد انتقاد بوده است. قیمت این ارز در جریان رشد قیمت آلت کوین ها در سال 2017 به 15 سنت هم رسید. در آن مقطع، برخی افراد با ایجاد کردن توقع ترون‌ 1 دلاری، باعث به وجود آوردن “ترس از دست دادن (FOMO)” شدند، اما در نهایت قیمت ترون ریزش شدیدی داشت و به حدود 1.2 سنت نیز رسید.

همچنین تر‌ون به سبب بزرگنمایی و هیجانی که توسط تیم این پروژه پس از هر موفقیت کوچک ایجاد می‌شود نیز مورد انتقاد بوده است. جاستین سان، بنیان‌گذار ترون‌ نیز که به طرز گسترده‌ای بخاطر اغراق کردن در موفقیت‌ها و برنامه‌های ترون مشهور است، مورد هجمه منقدین بوده است.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)