ریزش 22 درصدی قیمت توکن UNI باعث ترس تریدرها نشده است


قیمت توکن گاورننس یونی سواپ به نام UNI پیش از ریزش و اصلاح شدید، به 8.60 دلار رسید. اما تریدرها انتظار دارند قیمت این ارز دیجیتال به سقف‌های جدیدی برسد.

اوایل امروز، پس از ریزش 22 درصدی قیمت توکن یونی سواپ از 8 دلار به 6.8 دلار، قیمت یرن فایننس و اتریوم با افزایش شدید همراه بود. توکن UNI صرف کمتر از 48 ساعت پس از راه‌اندازی، از قیمت 1 دلار به 8 دلار رسید. پس از این رشد 4 برابری قیمت، این ارز دیجیتال دچار اصلاح شد، اما حجم معاملات نشان می‌دهد که معامله گران منتظر صعود بیشتر و ثبت سقف‌های جدید هستند.

نقشه بازار ارزهای دیجیتال

افزایش قیمت YFI و اتر پس از اصلاح و ریزش قیمت توکن UNI

به دنبال جهش پارابولیک توکن UNI، فاندینگ ریت (Funding Rate) این رمز ارز در صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال منفی شد. تریدرها، خصوصا آن‌هایی که در صرافی FTX معامله می‌کردند، به دلیل انتظار برای پولبک شدید قیمت توکن یونی سواپ، در حال شورت کردن این ارز مجازی بودند. شاید دلیل این اتفاق، بخاطر پیش بینی نقد کردن آن 400 توکن UNI باشد که تریدرها پس از ایردراپ دریافت کردند و با جهش قیمت، به ارزش 2،640 دلار رسیده بود.

اما دقیقا عکس این اتفاق طی تنها 5 ساعت پس از راه‌اندازی این ارز دیجیتال و لیست شدن آن در صرافی‌های بایننس، کوین بیس پرو و FTX افتاد. این امر، به سریع‌ترین رویداد لیست شدن یک توکن در این سه صرافی بزرگ تبدیل شد، به طوریکه صاحب نظران حوزه رمزارزها را به زیر سوال بردن این صرافی‌ها در نقض قوانین و سیاست‌های لیست کردن ارزهای دیجیتال در جهت افزایش سودآوری خود سوق داد. این امر باعث شد که تقاضا برای توکن UNI افزایش یافته و فاندینگ ریت منفی در صرافی FTX نیز به این جهش دامن زده و تریدرها را مجبور به خروج از پوزیش‌های شورت خود کرد. در نهایت، قیمت توکن UNI به 8.60 دلار در صرافی بایننس رسید و پس از آن، با ریزش 22 درصدی در محدوده 6.50 دلاری وارد فاز تحکیم شد. اما در کنار این اتفاق، قیمت توکن YFI با رشد 10.72 درصدی، از 31،158 دلار به 34،509 دلار رسید.

همبستگی معکوس UNI و YFI
همبستگی معکوس توکن UNI و YFI

توکن اتر نیز پس از ریزش قیمت رمز ارز UNI با رشد 1 درصدی مواجه شد. Hsaka که یکی از تحلیلگران مشهور در توییتر است، به همبستگی معکوس بین توکن UNI و ارز دیجیتال بزرگ دیفای به نام YFI اشاره کرده است. به گفته وی، این امر نشان می‌دهد که کاربران حوزه سیستم مالی غیر متمرکز در حال ترید و معامله توکن UNI بوده‌اند، اما پس از ثبت سقف 8 دلاری، این سودآوری دوباره به چرخه توکن‌های برتر DeFi بازگشت و توکن یرن فایننس اولین ارزی بود که از این اتفاق بهره برد.

نظر تریدرهای برتر بازار درباره رشد و اصلاح شارپی توکن UNI

سوای ریزش قیمت توکن UNI ، با اینکه این صعود قیمت ناگهانی بسیاری از سرمایه گذاران را شگفت‌زده کرده، اما برخی از معامله گران منتظر چنین جهش قیمتی بودند. یکی از تحلیلگران مشهور به نام «DC Investor» گفته از آنجایی که یونی سواپ یکی از اپلیکیشن‌های پر استفاده در اتریوم است، پس افزایش قیمت توکن UNI نیز دور از انتظار نبوده است. وی گفته:

نمی‌توانم درباره قیمت در آینده نزدیک اظهار نظری کنم. اما برایم جالب است که مردم با رالی توکن Uniswap شگفت‌زده شده‌اند. یونی پرکاربردترین برنامه است، کارمزدهای بالاتری نسبت به بیت کوین دارد، حجم معاملات آن بیشتر است و یکی از بهترین نمودها کاربرد اتریوم است. کشف و خرید برنامه‌های واقعی را یاد بگیرید.

یکی دیگر از تریدهای معروف در توییتر که با نام «Crypto Medici» شناخته می‌شود در رابطه با ریزش توکن UNI اظهار داشته قیمت این رمز ارز هنوز هم کمتر از ارزش واقعی آن قیمت دارد و در بلند مدت، منتظر ارزش 3 تا 5 میلیون دلاری آن است. وی اظهار داشته:

ارزش توکن UNI بین 3 تا 5 میلیون دلار خواهد شد (البته این نظر محتاطانه است) و بازهم این قیمت زیر ارزش واقعی آن است. توزیع توکن هوشمندانه بود و بسیاری از افرادی که آن را فروختند، به دلیل FOMO و با شکست سطح 1 میلیون دلاری دوباره به آن باز خواهند گشت. این اتفاق پیش از عرضه نسخه سوم یونی سواپ و پس از افزایش لیکوییدیتی ماینینگ خواهد بود.

منبع: Cointelegraphثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)