هک شدن صرافی آپ بیت و سرقت 50 میلیون دلاری اتریوم


صرافی آپ بیت (UpBit) تائید کرده که در طی هک شدن این صرافی 50 میلیون دلار ارز دیجیتال اتریوم به سرقت رفته است.

صراف کره جنوبی آپ بیت، گفته است که در طی کشف یک سری فعالیت مشکوک، چندین نفر ممکن است با هک کردن این صرافی در ارتباط باشند. بیش از 50 میلیون دلار این صرافی به یک حساب ناشناس واریز شده و کلیه معاملات متوقف شده است. این صرافی بیانیه ی رسمی ارائه کرده است و می گوید همه این موارد را با بودجه شرکتی خود پوشش می دهد.

آیا صرافی آپ بیت واقعا هک شده است؟

صرافی ارز دیجیتال آپ بیت در حال حاضر کلیه برداشت و واریزی های حساب ها را متوقف کرده است. این شرکت با ارسال ایمیل به کاربران خود گفته که این امر به دلیل بررسی سرور اجرایی شده است.

یک گزارش محلی نشان می دهد که ممکن است این صرافی هک شده باشد. ظاهرا، 60 میلیارد وون کره جنوبی معادل حدود 51 میلیون دلار، از کیف پول صرافی آپ بیت به یک حساب ناشناس منتقل شده است. براساس این گزارش، 93 درصد این برداشت به صورت توکن ارز دیجیتال اتریوم و مابقی به صورت توکن بیت تورنت بوده است.

این صرافی که در سال 2017 تأسیس شده، سهم نسبتا خوبی از کاربران را در کره جنوبی دارد و اخبار مشکوک مشابه، توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است.

پاسخ صرافی آپ بیت

تنها چند ساعت پس از وقوع حادثه، این شرکت بیانیه رسمی صادر کرد. به نظر می رسد 342،000 اتریوم از کیف پول گرم این صرافی به یک کیف پول ناشناخته ارسال شده است. بنابر گزارش ها، دیگر تراکنش های باقیمانده به کیف پول سرد صرافی آپ بیت منتقل شده اند.

لی سئوک وو، مدیر اجرایی ارشد آپ بیت، گفته اس که این صرافی تمام دارایی های از دست رفته را جبران می کند اما ممکن است زمان بیشتری طول بکشد:

برای اطمینان از بی خطر بودن دارایی های شما، 342،000 اتریوم منتقل شده به کیف پول های ناشناخته تحت پوشش دارایی های صرافی آپ بیت قرار می گیرند. ما روی این موضوع کار می کنیم و به محض این که کارمان تمام شود نتیجه را به اطلاع شما خواهیم رساند. کلیه ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول گرم، به کیف پول سرد منتقل شده اند. تخمین زده شده است که حداقل دو هفته طول می کشد تا واریز و برداشت از حساب ها دوباره آغاز شود. ما دوباره به شما می گوییم که چه زمانی این کار به پایان رسیده است.

این صرافی همچنین از کلیه مشتریان خود خواسته تا از انجام واریزی به آدرس اتریومی که این فعالیت مشکوک را به همراه داشته است، خودداری کنند.ثبت نظر
نظرات کاربران (0 نظر)